دانلود کتاب درآمدی بر عناصر تاثیرگذار بر محیط سیاسی - امنیتی ایران


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب درآمدی بر عناصر تاثیرگذار بر محیط سیاسی - امنیتی ایران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب درآمدی بر عناصر تاثیرگذار بر محیط سیاسی - امنیتی ایران

کتاب درآمدی بر عناصر تاثیرگذار بر محیط سیاسی - امنیتی ایران نوشته مرتضی شیرودی، به موضوع امنیت ملی در ایران و جنبه‌های سیاسی و آینده‌نگری آن می‌پردازد.

محیط سیاسی - امنیتی ایران در 15 سال اخیر همواره و بیشتر از گذشته در حال تغییر است. این تغییر به دلیل عوامل داخلی و خارجی است که بسیار دچار تحول شده‌اند. تغییر نوع حکومت از قاجار به پهلوی و از آن به جمهوری اسلامی ایران، مهم‌ترین عامل جابه‌جایی نخبگان و به دنبال آن، تحولات پی در پی و عمیق در متحدان داخلی و خارجی ایران شده است. در عرصه بین‌المللی نیز تغییرات فراوانی اتفاق افتاد. صف‌بندی‌های جدید ایجاد شد. منافع ملی مفاهیم جدید پیدا کرد، قدرت مفهوم سابق خود را از دست داد و... . همه این موارد در ارتباط با داخل، تأثیرات فوق‌العاده‌ای بر محیط سیاسی - امنیتی ایران گذاشت.

یکی از عوامل برای درک وفهم نوع، درجه و عمق و تحلیل تغییرات سیاسی - امنیتی ایران، چارچوب نظری استعمار در سه سطح عصر قدیم، دوره جدید و عرصه فرانو است. استعمار در دو دوره اول پیوندی محکم با استبداد داخلی داشت. این دو یک نیاز متقابل داشتند، یکی برای ماندگاری در قدرت و استبداد و دیگری برای غارت بیشتر و استعمار محیط سیاسی و امنیتی ایران را برای حفظ منافع خود تحت تأثیر قرار دادند.

در بخشی از کتاب درآمدی بر عناصر تاثیرگذار بر محیط سیاسی - امنیتی ایران می‌خوانیم:

افکار نژادپرستانه صهیونیست‌ها باعث شد که آن‌ها نتوانند وجود اعراب را در درون رژیم صهیونیستی تحمل کنند لذا کوشیدند به بهانه‌های مختلف به ترور آنان دست بزنند، آنان را از خانه‌هایشان بیرون نمایند، به قتل و کشتار آنان بپردازند تا تعداد فلسطینی‌های مقیم در خاک فلسطین را کاهش دهند. تا حدی که بتوانند بر آنان، کنترل داشته باشند. این اقدامات ضد انسانی در جلوی چشم جهانیان و سازمان‌های بین‌المللی صورت می‌گیرد بدون آن‌که کوچک‌ترین اقدامی برای جلوگیری از آن صورت پذیرد و رژیم صهیونیستی با قلدری و بابی‌اعتنایی به افکار عمومی، به جنایت‌های خود مشغول است.

فلسطینی‌هایی که از قتل، ترور و تخریب خانه‌هایشان جان سالم بدر برده‌اند، از حداقل حقوق انسانی بی‌بهره‌اند. دلیل این‌همه قساوت آن است که صهیونیست‌ها اعراب را انسان نمی‌دانند تا برای آنان حقوق انسانی قائل باشند، حتی مشاغل آنان پست و بی‌ارزش است. آژانس یهود مسئول بسیاری از اقدامات علیه فلسطینی‌ها است. این سازمان آن‌چنان قدرتمند است که دوایر دولتی با رضایت از سیاست‌های تبعیض‌آمیز آن پیروی می‌کنند. این آژانس نسبت به زمین حساسیت فراوانی دارد به‌گونه‌ای که آن را متعلق به یهود می‌داند و اگر یک فلسطینی صاحب زمین است آن را موهبتی از سوی یهودیان می‌بیند. به همین دلیل است که آژانس به خود حق می‌دهد هر زمانی خواست زمین به امانت‌داده‌ شده را پس بگیرد.

آژانس معتقد است فلسطینی‌ها دارای زمین همانند غده سرطانی در درون رژیم اشغالگر قدس (فلسطین اشغالی) هستند و لذا باید آنان را نابود یا کنترل کرد. یکی از مقامات صهیونیستی (رژیم اشغالگر قدس) دراین‌باره گفته است: «یکی از وزرای کشاورزى رژیم صهیونیستى معتقد است، تسلط کار گران عرب بر کشاورزى یهود، غده‌اى سرطانى در پیکر ما است»

 ۳۰۴ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-6885-97-3 

چاپ ۱۳۹۸: ۶۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه؛ استعمارفرانو
پروژه جهانی‌سازی؛ پلان کلی
ایران و عناصر تأثیرگذار بر محیط سیاسی-امنیتی
نتیجه با نگاهی به آینده
منابع

راهنمای دانلود کتاب درآمدی بر عناصر تاثیرگذار بر محیط سیاسی - امنیتی ایران

برای دانلود کتاب درآمدی بر عناصر تاثیرگذار بر محیط سیاسی - امنیتی ایران و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  درآمدی بر عناصر تاثیرگذار بر محیط سیاسی - امنیتی ایران