دانلود کتاب درمان کمر درد با ورزش‌های ساده


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب درمان کمر درد با ورزش‌های ساده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب درمان کمر درد با ورزش‌های ساده

کتاب درمان کمر درد با ورزش‌های ساده اثر عبدالرضا عسگری و عبدالمجید رشیدی، از تعریف و علل کمر درد، تا روش‌های رفع آن و پندارهای غلط در مورد فعالیت‌های بدنی را مورد بررسی قرار می‌دهد.

هر فرد در زندگی روزمره از حرکات و فعالیت‌های زیادی استفاده می‌کند اما نمی‌توانید فاکتور تمرینات بدنی از برنامه‌های روزمره حذف کنید. چرا که علاوه بر عضلاتی که در فعالیت‌های خاص و یکنواخت درگیر هستند، بایستی دیگر عضلات و از همه مهم تر عضلات مخالف و مقابل حرکات روزمره نیز تقویت شده و با عضلات فعال، هماهنگ شوند تا ارگانیسم و ساختار اصلی و کاربردی بدن را حفظ و متعادل گردانند. بنابراین توصیه می‌شود که همه‌ی افراد در خلال کارهای روزمره به تمرینات بدنی و برنامه‌های ورزشی پرداخته تا علاوه بر اثرات مفید جسمانی، خود را نیز از نظر روحی و روانی برای زندگی فعال آماده نمایند.

امروزه به پیشگیری بیش از درمان توجه می‌شود و بهترین، ساده‌ترین و کم هزینه‌ترین راه، انجام فعالیت‌ها و تمرینات ورزشی است تا جایی که حتی از این روش برای درمان نیز استفاده می‌شود و اثرات آن بسیار مثبت و مفید بوه است.

فردی را نمی‌توان یافت اعم از مرد، زن، پیر، جوان، لاغر یا چاق که فعالیتی سنگین نداشته باشد و در مرحله‌ای از زندگی به طور یکباره و یا مرحله‌ای دچار کمردرد نشده باشد. درد کمر با بالا رفتن سن، کار و یا انجام برخی ورزش‌ها که مناسب بدن نیستند افزایش می‌یابد. زنان بیش از مردان به کمردرد مبتلا می‌گردند. لیکن در خانم‌های مسن و کمتر از 65 سال حدود %63 دردهای کمری هنگامی بروز می‌کند که کار دستی یا فعالیت دارند و در %37 موارد، هنگامی که فرد فعالیتی انجام نمی‌دهد مشاهده گردیده است.

در کتاب درمان کمر درد با ورزش‌های ساده می‌خوانیم:

امروزه یک مربی موفق، علاوه بر دانستن مهارت‌های تکنیکی و تاکتیکی ورزش مورد نظر، نظیر توانایی آموزش فنون و تاکتیک‌ها، ایجاد انگیزه در ورزشکاران و موارد دیگر، نقش بسیار مهمی نیز دارد که اغلب فراموش می‌شود. این نقش، واکنش اولیه در قبال صدمات است.

البته ورزشکاران نیز باید با دانش مربوط به صدمات و انجام کمک‌های اولیه، متناسب با نوع صدمه نیز آشنایی کاملی داشته باشد. در بین آسیب‌های متنوعی که ممکن است در ورزش و حتی هنگام کار و انجام فعالیت روزانه برای افراد اتفاق افتد می‌توان به کمردرد اشاره داشت.

در میان واژه‌هایی که در ورزش برای کمردرد مورد استفاده قرار می‌گیرند، می‌توان از سیاتیک، اسپرین خاجی – کمری و اسپرین خاجی – تهیگاهی نام برد. هر چه ورزشکار مسن‌تر باشد، بیشتر گرفتار صدمات پایین کمر می‌شود. علت صدمه پذیر بودن پایین ستون مهره‌ها شرایط خاص آناتومیکی آن است، از یک طرف، بالا تنه و ستون فقرات به طرف پایین و بر روی استخوان خاجی فشار می‌آورند و از طرف دیگر، پاها و لگن خاصره به طرف بالا فشار وارد می‌آورند.

بنابراین در حالی که بالا تنه در یک جهت می‌پیچد، در همان حال عضلات همسترینگ و لگن خاصره در جهت مخالف به طرف پایین کشیده می‌شود. در نهایت این دو فشار مخالف، یک فشار غیر طبیعی ایجاد می‌کند که چنین فشاری به بافت‌های غیر قابل ارتجاع و نیز بافت‌هایی که در ساختمان آن‌ها تغییر ایجاد شده و یا به عضلات ضعیف پایین کمر منتقل شده، که در نهایت ایجاد صدمه خواهد کرد.

 ۷۸ صفحه، ۶۰۴ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-95128-5-2 

چاپ ۱۳۹۷: ۱۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۸۰۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
کمردرد چیست؟
علل کمردرد
وارد شدن ضربه و فشارهای مکانیکی
وضعیت‌های نامناسب در انجام کارهای روزانه
کوفتگی کمر
اختلالات و بیماری‌های زنان
کمردردهای ناشی از مهارت‌های ورزشی
حرکات درمانی ویژه کمردرد
تمرینات تعادلی
حرکت تمرینی مضر برای بیماران مبتلا به کمردرد
تأثیر طب ورزشی بر کمردرد
به کار گیری روش‌های طب ورزشی
عادت صحیح و غلط زندگی روزمره در ارتباط با کمردرد
ورزش‌های تناسب اندام هوازی برای درمان التهاب مفصل
ورزش موزون
سایر شیوه‌های حرکات موزون
ورزش تحت هر نامی
ورزش‌های مجاز
ورزش ابتلا به پوکی استخوان را کاهش می‌دهد
تاثیر ورزش‌ کردن‌ در بهبود عملکرد ریه‌
تحرک رمز سلامتی
پندارهای غلط در مورد فعالیت بدنی
منابع

راهنمای دانلود کتاب درمان کمر درد با ورزش‌های ساده

برای دانلود کتاب درمان کمر درد با ورزش‌های ساده و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  درمان کمر درد با ورزش‌های ساده
رضا گودرزی
۱۳۹۷/۱۲/۲
استفاده از ورزش و زندگی صحیح از کمردرد جلوگیری میکنه اما اگر مثل خیلی های دیگه به درد مبتلا هستید هنوز فرصت هست تا به زندگی مطلوب برگردید. با تمرینات صحیح ورزشی جسمی سالم داشته باشید. بخش اول این با بیشتر...
hoda tns
۱۳۹۹/۱/۱۱
کتاب خوبی هست و اطلاعات مناسبی ارائه می‌دهد. اما در کتاب به تصاویری اشاره شده که داخل کتاب موجود نیست.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)