معرفی و دانلود PDF کتاب دریا قرمز نیست!

عکس جلد کتاب دریا قرمز نیست!
قیمت:
۲۴۸۰۰ تومان - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب دریا قرمز نیست! و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب دریا قرمز نیست! و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب دریا قرمز نیست!

کتاب دریا قرمز نیست! نوشته‌ی مایکل هال که برنده‌ی جایزه‌ی مینسوتا در سال 2016 شده است، داستان آموزنده و فوق‌العاده‌ی یک مداد شمعی آبی را به تصویر می‌کشد که بر روی آن به اشتباه برچسب قرمز خورده است و همه‌ی اطرافیانش تلاش می‌کنند تا او مثل خودش نباشد بلکه مثل برچسبش قرمز باشد.

موضوع کتاب دریا قرمز نیست! چیست؟

یک مداد شمعی آبی با یک برچسب قرمز شخصیت اصلی داستان است. او بلد نبود قرمز باشد و هر چیزی که می‌کشید آبی بود. معلمش فکر کرد که او باید بیشتر تمرین کند اما تمرین هم فایده‌ای نداشت. مادرش از او خواست با رنگ‌های دیگر ترکیب شود ولی باز هم مداد شمعی آبی داستان، قرمز نشد. همه‌ی اطرافیان مداد شمعی می‌خواستند کاری کنند تا او به رنگ قرمز باشد و قرمز نقاشی کند اما کارهایشان بی‌فایده بود و فقط باعث شده بود که مداد شمعی آبی ناامید شود و نسبت به خودش احساس بدی داشته باشد تا اینکه روزی یک مداد شمعی شاه‌توتی رنگ از او خواست یک اقیانوس آبی بکشد...

کتاب دریا قرمز نیست! (Red: A Crayon's Story) داستانی سرگرم کننده، جذاب و البته با مفاهیم بسیار عمیق است. پیام اصلی مایکل هال (Michael Hall) در این کتاب برچسب‌ها و یا انتظاراتی اشتباه است که جامعه و اطرافیان از انسان‌ها دارند. این توقعات غلط می‌توانند حتی از همان دوران کودکی هم به وجود بیایند و اطرافیان بدون توجه به علایق و توانایی‌های کودک از او انتظار داشته باشند که کسی باشد که آن‌ها می‌خواهند. این برچسب‌ها و انتظارات اشتباه، نتیجه‌ای جز سرخوردگی و ناامیدی ندارد. احتمالاً بسیاری از شما در دوره‌ای از زندگی این احساس ناخوشایند را تجربه کرده‌اید که به قدر کافی توانمند و یا با استعداد نیستید، این احساس ناخوشایند در حقیقت به دلیل همان برچسب‌های اشتباه از سوی جامعه و خانواده است. در این حالت اطرافیان به جای خواسته‌ها و انگیزه‌های فرد، تلاش می‌کنند تا او را هر چه بیشتر به سوی خواسته‌‌های اشتباه مطلوب خودشان سوق دهند و این امر نه تنها کمک کننده نیست بلکه باعث صدمه به زندگی و آینده فرد هم می‌شود.

مایکل هال در کتاب حاضر به شما تلنگر می‌زند که علایق و ویژگی‌های منحصر به فرد خودتان، دیگران و به ویژه کودکان را نادیده نگیرید. توجه و پیشرفت در مسیر خواسته‌های شخصی، باعث افزایش اعتماد به نفس، اشتیاق و امید در زندگی می‌شود. کتاب دریا قرمز نیست! با به تصویر کشیدن داستانی ساده، به کودکان می‌آموزد که همیشه خودشان و توانایی‌هایشان را باور داشته باشند. ممکن است آن‌ها، فردی نباشند که اطرافیان و جامعه انتظار دارد اما آن‌ها باید به درجه‌ای از خودآگاهی برسند که هرگز به خودشان شک نداشته باشند و برچسب‌ها و گفته‌های دیگران ذره‌ای آن‌ها را دچار شک و یا احساسات ناخوشایند نکند.

عدم قضاوت از روی ظاهر و تظاهر نکردن به آنچه نیستید، دیگر پیام مهم داستان است. در کتاب دریا قرمز نیست! همه‌ی‌ مداد شمعی‌ها و دیگر لوازم تحریر به دلیل برچسب قرمز مداد آبی از او انتظار دارند که آبی نقاشی کند اما مداد شمعی شاه‌توتی بدون توجه به برچسب مداد آبی از او می‌خواهد یک اقیانوس آبی بکشد و وقتی مداد آبی به توانایی‌های خود پی می‌برد امید و انگیزه می‌گیرد و همین موضوع دیدگاه اطرافیان هم راجع به او تغییر داد. این داستان علاوه بر مفاهیم مهم ذکر شده که نه تنها برای کودکان بلکه برای تمام سنین ضروری است و کودکان را با طیفی از رنگ‌ها و نامشان بیشتر آشنا می‌کند.

افتخارات کتاب دریا قرمز نیست!:

- برنده‌ی جایزه Minnesota در سال 2016
- نامزد جایزه بهترین کتاب تصویری گودریدز در سال 2015
- نامزد جایزه Monarch در سال 2018

کتاب دریا قرمز نیست! مناسب چه کسانی است؟

این داستان دلنشین همراه با تصاویر جذاب برای کودکان سنین 3 تا 7 سال آموزنده و تاثیرگذار خواهد بود.

در بخشی از کتاب دریا قرمز نیست! می‌خوانیم:

انگار هرکسی می‌خواست چیزی را بگوید:
بعضی وقت‌ها میگویم نکند اصلا قرمز نیست!»
«خل شدی؟ ببین، روی برچسبش نوشته قرمز!»
«از اول همین شکلی بود.»
«راستش را بخواهید، به نظرم یک کم تیره است.»

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب دریا قرمز نیست!
نویسنده
مترجمآناهیتا حضرتی کیاوندانی
ناشر چاپیانتشارات پرتقال
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۴۱
زبانفارسی
شابک978-600-8111-93-1
موضوع کتابکتاب داستان کودک
قیمت نسخه الکترونیک
۲۴۸۰۰ ت - 4.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب دریا قرمز نیست!

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب دریا قرمز نیست!

برای دریافت کتاب دریا قرمز نیست! و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.