دانلود کتاب دستنامه مطالعات هوشمندی: جلد سوم


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب دستنامه مطالعات هوشمندی: جلد سوم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب دستنامه مطالعات هوشمندی: جلد سوم

کتاب دستنامه مطالعات هوشمندی: جلد سوم نوشته‌ی لاچ کی. جانسون، راهنمایی برای مطالعات اطلاعاتی است و به مباحثی مانند فراریان اطلاعاتی جنگ سرد، شکست‌های ضداطلاعاتی ایالات متحده، آینده اقدام مخفی و ... می‌پردازد.

هدف هر سازمان ضداطلاعات، شناسایی، نفوذ و سپس کنترل یا خنثی‌سازی دشمن خود است و در طی جنگ سرد فرصت‌های فراهم شده توسط فراریان و پناهندگان اطلاعاتی به جریان اصلی کار مؤثرترین ابزار دستیابی به این اهداف را داد.

بنا به تعریف، فراری فردی است که یا افسر اطلاعاتی است یا به عنوان همکار برای یک آژانس اطلاعاتی کار کرده یا دارای اطلاعات کافی و ارزشمند است و درخواست پناهندگی سیاسی دارد. در نتیجه آرکادی شوچفکو اگرچه یک دیپلمات عادی در سازمان ملل بود را باید یک فراری دانست، زیرا ماه‌ها قبل از فرارش به عنوان جاسوس سیا خدمت می‌کرد و همچنین دارای اطلاعاتی پیرامون فعالیت‌های کی‌جی‌بی در نیویورک بود یا ویکتور بِلِنکو خلبان شوروی که با هواپیمای میگ - 25 خود به ژاپن فرار کرد، لایق کسب عنوان فراری است، زیرا اطلاعات فنی تأثیرگذار او یک کودتا بود. به شیوه‌ای مشابه جورج بلیک و ادوارد لی هووارد که در زمان فرارشان افسر اطلاعاتی نبودند، جزو این توصیف قرار می‌گیرند، حتی اگر حضور آن‌ها در مسکو نتیجه ترس از بازداشت فوری بود.

در بخش‌ چهارم کتاب دستنامه مطالعات هوشمندی (Handbook of Intelligence Studies) به مسائل تحلیل اطلاعات، تولید و توزیع اطلاعات پرداخته و بخش پنجم مباحث ضداطلاعات و اقدامات مخفی مورد بررسی قرار داده می‌شود.

لاچ کی. جانسون را بیشتر بشناسیم:

لاچ کی. جانسون (Loch K Johnson) استاد امور بین‌الملل و عمومی در دانشگاه جورجیا می‌باشد. کتاب‌های او عبارتند از آژانس‌های مخفی (1996) - بمب‌ها، میکروفون‌های مخفی، داروها و تبهکاران (2000)، اطلاعات راهبردی (2006 به همراهی جی. ویرتز)، چه کسی به جاس. سان نگاه می‌کند؟ (2005، با همکاری هانس بورن و ایان لیگ)، سیاست خارجی آمریکا (2005، با همراهی دانیل پاپ و جان اندیکات) و هفت خطای سیاست خارجی (2007).

در بخشی از کتاب دستنامه مطالعات هوشمندی: جلد سوم می‌خوانیم:

همان گونه که اسم ضد اطلاعات نشان می‌دهد، فرایند مقابله با فعالیت‌های اطلاعاتی خصمانه کشورهای دیگر با نهادهای خارجی است. قانون ارتقای ضداطلاعات 2002 از ضداطلاعات می‌خواهد که به شناسایی، ارزیابی، اولویت‌بندی و مقابله با تهدیدهای اطلاعاتی فراروی آمریکا بپردازد. جامعه اطلاعاتی آمریکا متشکل از شانزده آژانس اطلاعاتی تا حدی مستقل و شمار زیادی آژانس فرعی نیمه مستقل است که هر کدام مسئول کارهای ضداطلاعات خود هستند.

نهاد ملی ضداطلاعات در جامعه اطلاعاتی وجود دارد که بنا به اظهار وبگاه رسمی آن وظیفه‌اش «ارتقای عملکرد جامعه ضداطلاعات در شناسایی، ارزیابی، اولویت‌بندی و مقابله با تهدیدهای اطلاعاتی فراروی آمریکا است؛ برای کسب اطمینان از تأثیرگذاری و کارایی جامعه ضداطلاعات و یکپارچگی فعالیت‌های جامعه ضد اطلاعات دولت آمریکا عمل می‌کند.» تعیین دقیق آنچه که نهاد ملی ضداطلاعات انجام می‌دهد، واضح و آشکار نیست اما تا اینجا به نظر می‌رسد که وظیفه اصلی آن تشویق و ترغیب است.

 ۲۸۰ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-248-012-7 

چاپ ۱۳۹۸: ۵۷۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

بخش پنجم؛ ضداطلاعات و اقدام مخفی
فصل هفدهم: فراریان اطلاعاتی جنگ سرد
فصل هجدهم: شکست‌های ضداطلاعاتی ایالات متحده
فصل نوزدهم: گزارش‌دهی اطلاعاتی مهاجران و پناهندگان سیاسی (جداسازی واقعیت از پندار)
فصل بیستم: یک مطالعه راهبردی در از کنترل خارج شدن ضداطلاعات
فصل بیست و یکم: نقش اقدام مخفی
فصل بیست و دوم: آینده اقدام مخفی
بخش ششم؛ پاسخگویی اطلاعات
فصل بیست و سوم: نظارت بر اطلاعات در بریتانیای کبیر (پرونده عراق)
فصل بیست و چهارم: پاسخگویی اطلاعات (چالش‌های فراروی مجالس و سرویس‌های اطلاعاتی)
فصل بیست و پنجم: اطلاعات و ظهور و افزایش مداخله قضایی
فصل بیست و ششم: نظریه‌ شوک (پاسخگویی کنگره برای اطلاعات)

راهنمای دانلود کتاب دستنامه مطالعات هوشمندی: جلد سوم

برای دانلود کتاب دستنامه مطالعات هوشمندی: جلد سوم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  دستنامه مطالعات هوشمندی: جلد سوم