دانلود کتاب دو باغ

  • از: شادی سرهرودی
  • ۲۹ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب دو باغ  و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب دو باغ  و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب دو باغ

کتاب دو باغ اثر شادی سرهرودی، شرح ماجرای صاحب باغ‌هایی زیبا و پر‌حاصل است که به سبب ناسپاسی و غرور گرفتار خسران و عذاب الهی می‌شوند.

خداوند متعال شرح این واقعه را به زیبایی در سوره مبارکه کهف که سوره هیجدهم قرآن کریم است، در آیات شریفه 32 تا 44 بیان می‌فرماید. در این داستان که به زبان کودکانه بازنویسی شده است تلاش شده که کودکان با مفاهیم شکرگزاری و تواضع و همچنین آفت تکبر در زندگی بهتر و عمیق‌تر آشنا شوند و ان‌شاء‌الله بتوانند آن را در زندگی روزانه خود عملی نمایند.

در بخشی از کتاب دو باغ می‌خوانیم:

یه روز وقتی که دو دوست دوباره با هم صحبت می‌کردند و مرد ثروتمند افکار و تصورات غلط و کفرآمیزش رو برای دوستش بیان می‌کرد، دوست مومن گفت: آیا به کسی که تو رو از خاک و سپس از یک نطفه آفرید و بعد از اون تو رو به صورت یک مرد خلق کرد کافر شدی؟

به این ترتیب او می‌خواست به دوست ثروتمندش هشدار بده که این باورها و افکار و کلمات در واقع انکار خداوند متعال و قدرت لایزال اوست و باید بلافاصله از این باورها و افکار دست برداره و توبه کنه و هرگز دیگه چنین کلماتی رو به لب نیاره تا خدای ناکرده دچار عذاب الهی و عواقب شوم باورها، افکار و گفتار خودش نشه.

و بعد اضافه کرد: اما الله تعالی پروردگار من است و من هیچکس را شریک پروردگار خودم قرار نمی‌دهم.

و در ادامه برای اینکه مفهوم رو دقیق‌تر به دوست خودش بفهمونه اضافه کرد: چرا وقتی به باغ خودت وارد شدی و قبلش وضعیت ضعیف خانوادگی و مالی من رو نسبت به خودت دیده بودی، نگفتی: ما‌شاء‌الله (خواست فقط خواست خداست)، نیرو و قوتی جز از ناحیه خدا نیست. شاید پروردگارم بهتر از باغ تو به من بده، و چنان آفت و بلایی از آسمان بر باغ تو فرود بیاوره که به زمین بی‌گیاه و بایری تبدیل بشه. یا شاید هم آبش به عمق زمین فرو بره تا هرگز نتونی اون رو به دست بیاری و ازش استفاده کنی.

 ۱۳ صفحه، ۹۱۱ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

راهنمای دانلود کتاب دو باغ

برای دانلود کتاب دو باغ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  دو باغ
سارا احمدی احمدی
۱۳۹۸/۵/۱۲
عالی بود حتما بخونید
آرش صالحیان
۱۳۹۷/۱۰/۱۰
عالی بود تشکر فراوان از کتابراه
زهرا ذوالفقاری
۱۳۹۷/۱۰/۵
ممنون‌از زحماتتون
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۹)