دانلود کتاب دو زن و یک مرد


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب دو زن و یک مرد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب دو زن و یک مرد

کتاب دو زن و یک مرد اثر بنت‌الهدی الصدر و ترجمه سید شاهپور حسینی، اثری‌ست داستانی، که در آن سعی شده به نتایج حاصل آمده در دنیای مدرن و علت و عوامل به‌وجود آمدن نتایج پرداخته شود.

از نقاط قوت این کتاب، ارائه پیشنهادهای سازنده برای جبران نتایج به بار آمده است. به عبارت دیگر، کتاب، فقط به نقد و انتقاد بسنده نکرده؛ بلکه راه حل نیز ارائه داده است.

طی چند سال گذشته، به کرات رسانه‌های جمعی و مجامع رسمی دولتی و شبه‌دولتی درباره سبک زندگی سخن گفته و نوشته‌اند. برخی نیز در میان این غوغا، نسخه‌هایی را برای دیگرگونی یا اصلاح سبک زندگی رایج پیچیده و ارائه کرده‌اند؛ غافل از آنکه پیش از شناسایی منشأ و مصدر هر بیماری و بحران، هیچ نسخهٔ شفابخشی نمی‌توان پیشنهاد کرد.

با نگاهی به سده‌های پیشین، به اندوهی بزرگ مواجه می‌شوید. اندوه کسی که بسیاری از پل‌های پشت سرش را خراب کرده و راهی برای بازگشت برایش نمانده است.

در بخشی از کتاب دو زن و یک مرد می‌خوانیم:

«حقایقی را که مستقیماً با حواس پنج‌گانه بدان دست نیافته‌ایم؛ بلکه ما به روش دیگری از آن آگاهی یافته‌ایم و وسیله و ابزار ما در این راه، استنباط بوده است، این نوع از حقایق، حقایق استنباطی نام دارند و مهم‌تر اینکه ما می‌دانیم که هیچ تفاوتی میان این دو نوع حقیقت نیست؛ بلکه تنها در نام‌گذاری آن‌ها تفاوت وجود دارد و ما حقیقت اول را مستقیم و دومی را غیرمستقیم و با واسطه دانسته‌ایم. حقیقت صرف نظر از اینکه آن را با مشاهده یا با استنباط دریافته باشیم، حقیقت است.»
پرفسور ماندر پس از آن می‌گوید:

«حواس پنج‌گانه جز اندکی از حقایق جهان را نمی‌تواند درک کند و چگونه ممکن است که ما همه آن حقایق را دریابیم، برای این کار وسیله‌ای وجود دارد و آن هم استنباط است یا دلیل آوردن. هر دوی آن‌ها، یک روش و راه فکری هستند که کار کشف حقایق را با آن شروع می‌کنیم تا اینکه به نظریه‌ای می‌رسیم و به عنوان مثال می‌گوییم: فلان چیز در اینجا وجود دارد و این در حالی است که ما هیچ گاه آن را مشاهده نکرده‌ایم. قانون جاذبه نیز مانند این است و همان‌گونه که می‌دانیم، جاذبه با حواس مشاهده نمی‌شود و نیوتن کاشف قانون جاذبه در این باره می‌گوید: این مسئلة غیر قابل فهمی است که می‌بینم ماده‌ای که هیچ گونه حیات و احساسی ندارد بر ماده دیگری تأثیر می‌گذارد و این در حالی است که هیچ گونه رابطه‌ای میان این دو وجود ندارد.

 ۸۸ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-2918-43-0 

چاپ ۱۳۹۳: ۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۴۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب دو زن و یک مرد

برای دانلود کتاب دو زن و یک مرد و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  دو زن و یک مرد
Mahdi Ch
۱۳۹۶/۸/۲۶
یک داستان خوب و عالی
مریم پاک
۱۳۹۶/۸/۱۵
این کتاب رو یکسره خوندم و زمین نگذاشتم. به عنوان یه جوان خیلی به اعتقاداتم کمک کرد. ضمن اینکه داستانش فوق العاده جذاب بود
Samaneh Saghafi
۱۳۹۶/۸/۱۷
چقدر جالب بود! واقعاً این کتاب مشابه نداره.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۵)