دانلود کتاب دیدن نادیدنی: هوشمندی امنیت ملی در عصر نااطمینانی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب دیدن نادیدنی: هوشمندی امنیت ملی در عصر نااطمینانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب دیدن نادیدنی: هوشمندی امنیت ملی در عصر نااطمینانی

کتاب دیدن نادیدنی: هوشمندی امنیت ملی در عصر نااطمینانی نوشته‌ی توماس کوئیگین برای تبیین واکنش‌های اطلاعاتی مورد نیاز در قبال تهدیدهای نامتقارن نوپدید برای امنیت ملی نگاشته شده است. حال که دولت مجبور است تا در یک محیط بین‌المللی پیچیده فعالیت کند، این موضوع اهمیتی حیاتی می‌یابد.

توماس کوئیگین (Thomas Quiggin) به این دلیل کتاب دیدن نادیدنی (seeing the invisible) را نوشته است تا مطالعاتی در خصوص امور سیاستی ارائه دهد و صرفاً یک کتاب دانشگاهی نباشد. مخاطب آن رهبران، تصمیم‌سازان و کارکنانی هستند که در جهانِ امنیت، اقتصاد، اطلاعات و سیاست فعالیت می‌کنند. به بیان دیگر، این کتاب پشتیبانی از افرادی را هدف قرار داده است که در مقام اجرا هستند. این کتاب برای دانشجویان سطوح کارشناسی و کارشناسی ارشد و شهروندانی که می‌خواهند حوزه پیچیده بین‌الملل و تأثیر آن بر زندگی‌‌شان را درک کنند نیز مفید است.

در بخشی از کتاب دیدن نادیدنی: هوشمندی امنیت ملی در عصر نااطمینانی می‌خوانیم:

عناوین روزنامه‌ها با مطالبی درباره تهدید تروریسم هسته‌ای، حملات بیولوژیکی و حوادث شیمیایی احتمالی که به مرگ هزاران نفر منجر می‌شوند، پر شده است. داستان‌های ترسناک در مورد همه‌چیز فراوان است، مانند مفقود شدن سلاح‌های هسته‌ای در عصر شوروی تا آزمایشگاه‌های بیولوژیکی ساخته شده در آپارتمان‌های گروه‌های تروریستی. ممکن است دولت‌های پست، موشک‌های دوربرد با کلاهک‌های هسته‌ای داشته باشند و تروریست‌های فراملیتی درباره فرستادن یک کلاهک هسته‌ای به قلب بندرگاه شهر و با پنهان کردن آن در کانتینرهای حمل 40 فوتی توطئه آفرینی کنند. تروریست‌های انتحاری، پشت هر دیوار یا درخت کمین کرده و موشک‌ها را به سمت هواپیماهای مسافربری غیرنظامی شلیک کنند.

فراتر از این بلایای بالقوه، بیماری‌های همه‌گیر می‌توانند سبب مرگ میلیون‌ها نفر شوند، مانند بیماری همه‌گیر آنفلوانزای اسپانیایی در سال 1918 که در عرض چند ماه، جان 20 تا 40 میلیون نفر را گرفت. سپس، ترس از حملات هکرهای رایانه‌ای وجود دارد که می‌توانند لوازم الکتریکی و گوشی‌های ما را از بین ببرند. گرم شدن جهانی نیز اکنون می‌تواند بر آب‌وهوا و اقلیم ما تأثیر بگذارد. راکتورهای هسته‌ای قدیمی می‌توانند، یک فاجعه چرنوبیل دیگر را تولید کنند. مهم‌تر از همه این‌ها، ممکن است نفت و آب تمام شود.

آیا ما در «عصر وحشت» زندگی می‌کنیم؟ و اگر چنین است، چگونه با تهدیدها و خطراتی که «خارج از اینجا» هستند، مقابله می‌کنیم؟

 ۳۰۹ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-248-039-4 

چاپ ۱۳۹۸: ۵۶۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیش‌گفتار
مقدمه
فصل 1- طرح کتاب
فصل 2- درک امنیت ملی
فصل 3- عدم قطعیت و پیچیدگی محیط امنیت بین‌المللی
فصل 4- ارزیابی هوشمندی  راهبردی و حملات غافلگیرانه
فصل 5- ارزیابی‌های سنتی و مدرن: مشکلات مرسوم
فصل 6- تقویت خطاهای اطلاعاتی
فصل 7- فناوری و اطلاعات
فصل 8- ساختار و سازمان: نقطه ضعف اطلاعات متمرکز
فصل 9- نشانه‌های مبهم
فصل 10- آیا نشانه‌های ضعیف بیشتری از دست رفته‌اند؟
فصل 11- هوشمندی امنیت ملی و الزامات اولیه آن
فصل 12- هوشمندی منبع آشکار
فصل 13- پیش‏بینی تهدیدهای آینده: حوزههای مشکل
فصل 14- پیش‏بینی تهدیدهای آینده: نقاط قوت
فصل 15- فرآیند ارزیابی ریسک و دیدبانی (RAHS) در سنگاپور
فصل 16- بازاندیشی هوشمندی امنیت ملّی

راهنمای دانلود کتاب دیدن نادیدنی: هوشمندی امنیت ملی در عصر نااطمینانی

برای دانلود کتاب دیدن نادیدنی: هوشمندی امنیت ملی در عصر نااطمینانی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  دیدن نادیدنی: هوشمندی امنیت ملی در عصر نااطمینانی