دانلود کتاب رابطه اصول حسابداری و بانکداری

  • از: مریم سلگی
  • ناشر: انتشارات قانون یار
  • ۳ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب رابطه اصول حسابداری و بانکداری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب رابطه اصول حسابداری و بانکداری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب رابطه اصول حسابداری و بانکداری

کتاب رابطه اصول حسابداری و بانکداری نوشته‌ی مریم سلگی، به بررسی مباحثی در خصوص پیدایش حرفه حسابداری، تاریخچه تاسیس بانک‌های ایرانی و خدمات و تسهیلاتی که بانک‌ها به مشتریان ارائه می‌دهند، می‌پردازد.

حسابداری یک سیستم است که در آن فرایند جمع‌آوری، طبقه‌بندی، ثبت، خلاصه کردن اطلاعات و تهیه گزارش‌های مالی و صورت‌های حسابداری در شکل‌ها و مدل‌های خاص انجام می‌گیرد تا افراد ذینفع درون سازمانی مثل مدیران و یا برون‌سازمانی مثل بانک‌ها، دولت و... بتوانند از این اطلاعات استفاده کنند.

حسابداری به عنوان یک نظام پردازش اطلاعات، داده‌های خام مالی را دریافت نموده آن‌ها را به نظم در‌می‌آورد. محصول نهایی نظام حسابداری گزارش‌ها و صورت‌های مالی است که مبنای تصمیم‌گیری اشخاص ذینفع (مدیران، سرمایه‌گذاران، دولت و...) قرار می‌گیرد.

در بخشی از کتاب رابطه اصول حسابداری و بانکداری می‌خوانیم:

اهمیت انکارناپذیر نقش نظام بانکی کشور در کاهش میزان جرم صدور چک بلامحل، موجب شده است بسیاری از نظام‌های حقوقی جهان با تغییر و تجدید نظر در روند قانون‌گذاری خود برای بانک‌ها نقشی اجرایی و تا حدودی قضایی در برخورد با صادر کنندگان چک بلامحل قائل شوند.

موفقیت این نظام‌ها در کنترل و نیز به حداقل رساندن جرم صدور چک بلامحل و آسیب‌شناسی که در نظام حقوقی ایران صورت گرفته است، معاونت حقوقی و توسعه قضایی قوه قضاییه را به سوی تهیه پیش‌نویس اصلاح قانون صدور چک سوق داد.

در همین راستا از سال 1383 تا کنون جلسات کارشناسی متعددی با حضور قضات مجرب دستگاه قضا، مدیران و کارشناسان برجسته نظام پولی و بانکی کشور، تشکیل و با بهره‌گیری از مطالعات تطبیقی صورت گرفته در سایر نظام‌های حقوقی جهان، پیش‌نویس اولیه لایحه مزبور، تهیه و تدوین شد.

 ۱۶۶ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8796-59-6 

چاپ ۱۳۹۶: ۱۳۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۸۰۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
فصل اول: تاریخچه حسابداری درجهان
فصل دوم: معرفی خدمات ارائه شده در بانک‌های سراسر کشور
فصل سوم: نقش اقتصادی چک
فصل چهارم: نحوه تنظیم حساب‌های مالی
فصل پنجم: نحوه طراحی صورت‌های مالی

راهنمای دانلود کتاب رابطه اصول حسابداری و بانکداری

برای دانلود کتاب رابطه اصول حسابداری و بانکداری و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  رابطه اصول حسابداری و بانکداری
سجاد حسینی
۱۳۹۸/۹/۳۰
بامطالعه چیزای خوبی یادگرفتیم
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)