دانلود کتاب راز قایق‌ها


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب راز قایق‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب راز قایق‌ها

کتاب راز قایق‌ها اثری زیبا و احساسی و پر افتخار از جسیکا بگلی درباره باکلی، سگ آبی کوچکی است که با مادرش در یک قایق چوبی قدیمی کنار ساحل زندگی می‌کند. باکلی کوچولو عاشق درست کردن قایق‌های کوچک به وسیله خرده چوب‌هایی است که در ساحل پیدا می‌کند.

موضوع کتاب راز قایق‌ها چیست؟

باکلی و مادرش با هم در نزدیکی ساحل دریا زندگی می‌کنند آن‌ها زندگی کوچک، صمیمانه و شادی دارند. به نظر می‌رسد پدر باکلی به دریا رفته و نتوانسته برگردد. در روز تولد باکلی، مادر به او یک جعبه آب رنگ و قلم مو هدیه می‌دهد تا بتواند قایق‌های زیباتری بسازد. باکلی که بسیار دلتنگ پدر است، از مادرش اجازه می‌گیرد قایق‌هایی برای پدر بسازد و آن‌ها را به دریا بیاندازد. باکلی به این فکر می‌کند که اگر قایقش به ساحل برنگردد یعنی به دست پدر رسیده است. روز‌ها می‌گذرد و هیچ کدام از قایق‌های باکلی بر نمی‌گردد. او به خاطر برنگشتن قایق‌ها خوش‌حال است و هر روز قایق جدیدی برای پدر می‌سازد و به دریا می‌اندازد تا اینکه دوباره روز تولد باکلی فرا می‌رسد و این بار باکلی تصمیم دیگری می‌گیرد.

جسیکا بگلی (Jessixa Bagley) نویسنده و تصویرگر کتاب راز قایق‌ها (Boats for Papa) در قالب یک داستان زیبا و لطیف کودکان را با مفهوم مرگ و فقدان آشنا می‌کند و به بزرگ‌تر‌ها و کودکان می‌آموزد که چگونه می‌توانند با این غم کنار بیایند. مادر باکلی برای اینکه او به خاطر مرگ پدر غمگین نشود دور از چشم باکلی قایق‌های کوچک را از آب می‌گیرد. باکلی کوچک مرگ پدر را باور ندارد و با ساختن قایق‌های زیبا امید به بازگشت او دارد اما روند داستان، هم‌زمان بلوغ و پذیرش واقعیت توسط باکلی را نشان می‌دهد. در جشن تولد دوم، باکلی بزرگ‌تر و عاقل‌تر شده است، قایق‌های زیباتر و ماهرانه‌تری می‌سازد و وقتی که متوجه می‌شود مادرش تمام قایق‌ها را جمع کرده و نگه داشته، قدردان محبت او می‌شود و می‌فهمد حالا که پدر ندارد، بهترین و مهربان‌ترین مادر دنیا را دارد.

افتخارات کتاب راز قایق‌ها:

- برنده جایزه کتاب ایالتی واشنگتون (Washington State Book Award) در سال 2016
- برنده جایزه بادبادک طلایی در سال 2015

نکوداشت‌های کتاب راز قایق‌ها:

- امیدوار کننده، معصومانه و هوشمندانه. داستانی آرام و زیبا درباره التیام بخشیدن و یافتن ارتباطات بین گذشته، حال و آینده (Kirkus)
- دوست داشتنی، آرامش بخش و تسکین دهنده. (Booklist)
- داستانی عمیق و همدلی برانگیز. (Publishers Weekly)

کتاب راز قایق‌ها مناسب چه کسانی است:

خواندن این کتاب برای کودکان 3 تا 7 سال مناسب است. طرح و موضوع آن به گونه‌ای است که همه اعضای خانواده در قالب یک نشست بلندخوانی می‌توانند این کتاب را بخوانند و با کودک درباره موضوع و داستان آن گفت و گو کنند.

در بخشی از کتاب راز قایق‌ها می‌خوانیم:

خیلی زود باز هم تولد باکلی شد.
مامان و باکلی با هم قلعه ساختند، دزد دریایی بازی کردند و توی شن‌های ساحل دنبال گنج گشتند.
مامان حتی برای باکلی یک کیک خیلی مخصوص، شبیه قایق پخت.
غروب که شد، آن‌ها رفتند پیاده روی تا برای بابا قایق بفرستند. یک دفعه باکلی متوجه شد که یادش رفته پیغامش را برای بابا بنویسد.
با نگرانی گفت: «مامان، من الان برمی‌گردم. باید یادداشتم را بنویسم تا بابا بفهمد این قایق مال اوست.»
باکلی رفت به اتاق مامان تا یک تکه کاغذ بردارد. در میز را که بلند کرد، یک دفعه همه‌ی قایق‌هایی را که برای پدرش فرستاده بود، آن جا دید.

 ۳۳ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-8347-48-4 

چاپ ۱۳۹۹: ۲۹۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۴۰۰۰ ت - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب راز قایق‌ها

برای دانلود کتاب راز قایق‌ها و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  راز قایق‌ها

نظرات کتاب راز قایق‌ها

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.