دانلود کتاب راهنمای برنامه ریزی تحصیلی: ویژه دانش آموزان متوسطه اول


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب راهنمای برنامه ریزی تحصیلی: ویژه دانش آموزان متوسطه اول و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب راهنمای برنامه ریزی تحصیلی: ویژه دانش آموزان متوسطه اول

کتاب راهنمای برنامه ریزی تحصیلی: ویژه دانش آموزان متوسطه اول نوشته‌ی رضا حیدری قاسم آبادی، مجتبی اخوان و مصطفی مهجوری با هدف بهتر شدن ارتباط دانش‌آموزان با کتاب‌های درسی‌شان و علاقه‌مند کردن آن‌ها به مطالعه و تحصیل، نوشته شده است.

داشتن برنامه‌ریزی در هر کاری از عوامل و زمینه‌های موفقیت و کامیابی در آن کار است. امور تحصیلی و مطالعه از جمله مواردی است که دانش‌آموزان بخش عمده‌ای از زمان خود را به آن اختصاص داده و برای موفقیت در آن نیازمند آشنایی با مهارت‌های برنامه‌ریزی تحصیلی هستند.

در این کتاب تلاش شده تا این مهم به ساده‌ترین شیوه به دانش‌آموزان منتقل شود. دانش‌آموزان عزیز با تهیه این راهنما و تکمیل برنامه‌های هفتگی آن می‌توانند علاوه بر داشتن برنامه‌ریزی در امور تحصیلی خود به اطلاعات ارزشمندی دست یابند. اطلاعاتی که دانش‌آموزان می‌توانند به آن دست یابند عبارت‌اند از: میزان مطالعه هفتگی به تفکیک هر درس، میزان اتلاف زمان در هر روز و هر هفته، میزان مطالعه دروس مختلف در هر هفته، آشنایی با نقاط قوت و ضعف خود در برنامه‌ریزی و ... همچنین تکمیل این راهنما برای دانش‌آموزان انگیزه‌بخش بوده و موجب می‌شود به‌ نوعی آنان ملزم به انجام تکالیف خود شوند.

توصیه می‌شود این راهنما توسط خود دانش‌آموز و تنها با راهنمایی مشاور مدرسه تکمیل گردد. از آنجایی‌ که بهترین نوع برنامه‌ریزی برنامه‌ای است که توسط خود دانش‌آموز و با نظارت و راهنمایی یک متخصص همچون مشاور مدرسه انجام شود، لذا تکمیل این راهنما توسط والدین و یا معلمان کار درستی به نظر نمی‌رسد. یکی از اهداف طراحی این راهنما ایجاد مسئولیت‌پذیری و خود نظم‌ بخشی در دانش‌آموزان است، به همین جهت تکمیل آن باید توسط خود دانش‌آموز و تنها با نظارت و راهنمایی متخصصان انجام شود تا دانش‌آموز ملزم به اجرای آن شود.

لازم به ذکر است در انتهای این کتاب دو بخش: یکی با عنوان معرفی رشته‌های دانشگاهی و یکی با عنوان آیین‌نامه هدایت تحصیلی در نظر گرفته شده است. در بخش معرفی رشته‌های دانشگاهی شما می‌توانید ببینید که در صورت انتخاب هر رشته‌ای در مقطع متوسطه دوم با چه انتخاب‌هایی در دانشگاه رو به رو خواهید شد. در بخش آیین‌نامه هدایت تحصیلی هم قوانین و شرایط ورود به هر رشته در مقطع متوسطه دوم را خواهید دید.

در بخشی از کتاب راهنمای برنامه ریزی تحصیلی: ویژه دانش آموزان متوسطه اول می‌خوانیم:

دانش‌آموزی که در پایه دهم به تحصیل اشتغال دارد چنانچه متقاضی تغییر شاخه یا رشته باشد با نظر کتبی مشاور و تأیید کمیته هدایت تحصیلی ناحیه / منطقه یا شهرستان و رعایت موارد ذیل می‌تواند در پایه یازدهم به شاخه یا رشته دلخواه هدایت شود.

دانش‌آموزی که با تغییر رشته‌اش موافقت گردید در صورت علاقه برای تغییر رشته از رشته‌های دیگر به رشته‌های دیگر به رشته‌های شاخه نظری، باید در خرداد یا شهریورماه پایه دهم در امتحان تغییر رشته درس‌های تخصصی پایه دهم رشته جدید (صرفاً درس‌هایی که پیش‌نیاز درس‌های پایه یازدهم رشته جدید هستند) شرکت کند و چنانچه از کلیه‌ی درس‌های مذکور نمره قبولی کسب کند با تغییر رشته وی موافقت می‌شود.

تغییر رشته دانش‌آموزان شاخه‌های نظری یا کاردانش به رشته‌های شاخه فنی و حرفه‌ای و یا تغییر رشته در همان شاخه منوط به توفیق در امتحانات کلیه درس‌های اختصاصی پایه دهم رشته جدید در خرداد یا شهریورماه همان سال با در نظر گرفتن ظرفیت پذیرش در رشته‌هایی می‌باشد که اسامی آن از سوی کمیته هدایت تحصیلی ناحیه / منطقه یا شهرستان اعلام خواهد شد.

تغییر شاخه یا رشته از پایه دهم سایر شاخه‌ها به شاخه و رشته‌های مهارتی پایه یازدهم کاردانش، منوط به گذراندن و قبولی (احراز شایستگی لازم) در تمامی دروس اختصاصی و مهارتی پایه دهم رشته جدید در خرداد یا شهریورماه همان سال می‌باشد. در مواردی که دانش‌آموزان بخواهد در واحدهای آموزشی کاردانش دولتی تحت پوشش آموزش‌وپرورش ادامه تحصیل دهد به لحاظ رعایت ظرفیت رشته‌های مهارتی، موافقت کمیته هدایت تحصیلی اداره آموزش‌وپرورش ناحیه / منطقه یا شهرستان نیز الزامی است.

 ۷۴ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-951955-4 

چاپ ۱۳۹۸: ۲۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۴۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
برنامه‌ریزی تحصیلی
راهنمای استفاده از این کتاب
برنامه‌ی هفته 1– تاریخ آغاز هفته / /
برنامه‌ی هفته 2– تاریخ آغاز هفته / /
برنامه‌ی هفته 3– تاریخ آغاز هفته / /
برنامه‌ی هفته 4– تاریخ آغاز هفته / /
برنامه‌ی هفته 5– تاریخ آغاز هفته / /
برنامه‌ی هفته 6– تاریخ آغاز هفته / /
برنامه‌ی هفته 7– تاریخ آغاز هفته / /
برنامه‌ی هفته 8– تاریخ آغاز هفته / /
برنامه‌ی هفته 9– تاریخ آغاز هفته / /
برنامه‌ی هفته 10– تاریخ آغاز هفته / /
برنامه‌ی هفته 11– تاریخ آغاز هفته / /
برنامه‌ی هفته 12– تاریخ آغاز هفته / /
برنامه‌ی هفته 13– تاریخ آغاز هفته / /
برنامه‌ی هفته 14– تاریخ آغاز هفته / /
برنامه‌ی هفته 15– تاریخ آغاز هفته / /
برنامه‌ی هفته 16– تاریخ آغاز هفته / /
برنامه‌ی هفته 17– تاریخ آغاز هفته / /
برنامه‌ی هفته 18– تاریخ آغاز هفته / /
برنامه‌ی هفته 19– تاریخ آغاز هفته / /
برنامه‌ی هفته 20– تاریخ آغاز هفته / /
برنامه‌ی هفته 21– تاریخ آغاز هفته / /
برنامه‌ی هفته 22– تاریخ آغاز هفته / /
برنامه‌ی هفته 23– تاریخ آغاز هفته / /
برنامه‌ی هفته 24– تاریخ آغاز هفته / /
برنامه‌ی هفته 25– تاریخ آغاز هفته / /
برنامه‌ی هفته 26– تاریخ آغاز هفته / /
برنامه‌ی هفته 27– تاریخ آغاز هفته / /
برنامه‌ی هفته 28– تاریخ آغاز هفته / /
برنامه‌ی هفته 29– تاریخ آغاز هفته / /
برنامه‌ی هفته 30– تاریخ آغاز هفته / /
آیین‌نامه هدایت تحصیلی
آشنایی با رشته‌های دانشگاهی

راهنمای دانلود کتاب راهنمای برنامه ریزی تحصیلی: ویژه دانش آموزان متوسطه اول

برای دانلود کتاب راهنمای برنامه ریزی تحصیلی: ویژه دانش آموزان متوسطه اول و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  راهنمای برنامه ریزی تحصیلی: ویژه دانش آموزان متوسطه اول
سعیده سجادی راد
۱۳۹۹/۵/۱۵
کتاب بسیار عاااالی و کاربردی است. خیلی مختصر و مفید و کامل.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)