دانلود کتاب راهنمای بهداشتی برای پیشگیری و کنترل COVID - 19 در مدارس و فضاهای آموزشی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب راهنمای بهداشتی برای پیشگیری و کنترل COVID - 19 در مدارس و فضاهای آموزشی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب راهنمای بهداشتی برای پیشگیری و کنترل COVID - 19 در مدارس و فضاهای آموزشی

کتاب راهنمای بهداشتی برای پیشگیری و کنترل COVID - 19 در مدارس و فضاهای آموزشی نوشتۀ زهرا محمدی چنگیزینی و مهدی بلوایه، به والدین، مربیان و دانش‌آموزان راه‌های مقابله با این ویروس جدید را آموزش می‌دهد و به شما کمک می‌کند تا با اطلاعات و آگاهی بیشتری از خودتان در مقابل این بیماری مراقبت کنید.

دربارۀ کتاب راهنمای بهداشتی برای پیشگیری و کنترل COVID - 19 در مدارس و فضاهای آموزشی:

آنچه که به تازگی موجب ترس، بیماری و مرگ بسیاری از هم‌وطن‌های ما شده، فراگیر شدن ویروس جدیدی است که اولین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد. این ویروس جدیدترین نوع از خانواده کروناویروس‌ها است که آن را به نام ویروس 19 - Covid نامگذاری کرده‌اند. این ویروس در بعضی مبتلایان منجر به سندرم زجر تنفسی و حتی مرگ گردیده و موجب مختل شدن زندگی خانوادگی و اجتماعی در سراسر دنیا شده، به طوری که زمینه تعطیلی بسیاری از اماکن عمومی از جمله مدارس را فراهم کرده است.

اگرچه آمار کشوری نشان می‌دهد تعداد جان‌باختگان و مبتلایان در گروه‌های سنی پایین از جمله دانش‌آموزان به نسبت گروه‌های سنی بالا کمتر است، ولی باید توجه داشت که کودکان و نوجوانان بخش بزرگی از جمعیت پویا و آینده‌ساز کشور ما را تشکیل می‌دهند و جهان آینده براساس دانش، نگرش، رفتار و سلامت آنان شکل می‌گیرد.

علاوه بر این فضاهای آموزشی نه تنها محیطی برای رشد و تکوین شخصیت روحی و اجتماعی دانش‌آموزان به شمار می‌آید بلکه به عنوان پایگاهی مهم جهت تأثیرگذاری بر خانواده و اجتماع نیز محسوب می‌شود، بنابراین رسیدگی به وضعیت بهداشتی دانش‌آموزان و پیشگیری از شیوع این بیماری در مدارس نه تنها موجب بهبود وضعیت سلامتی در سطح جامعه، بلکه منجر به کاهش عوارض مالی و جانی ناشی از آن و عدم گسترش روزافزون بیماری کرونا می‌شود.

کتاب راهنمای بهداشتی برای پیشگیری و کنترل COVID - 19 در مدارس و فضاهای آموزشی برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب برای تمامی افراد به‌خصوص والدین، مربیان و معلمان و دانش‌آموزان بسیار سودمند و مفید است.

در بخشی از کتاب راهنمای بهداشتی برای پیشگیری و کنترل COVID - 19 در مدارس و فضاهای آموزشی می‌خوانیم:

کودکان ممکن است به صورت‌های متفاوتی به استرس پاسخ دهند. واکنش‌های رایج شامل مشکلات خواب، شب‌ادراری، سردرد و دل‌درد، اضطراب، انزوا و گوشه‌گیری، خشم، وابستگی بیش از حد یا ترس از تنها ماندن است. به واکنش‌های کودکان به صورت حمایت‌گرانه پاسخ دهید و به آنان توضیح دهید که در شرایط غیرطبیعی این واکنش‌ها عادی و طبیعی است. به نگرانی‌های آنان گوش دهید و برای آرام کردنشان وقت بگذارید، به آن‌ها محبت کرده و به طور مداوم به آن‌ها اطمینان دهید که در امنیت هستند و از رفتار آن‌ها تعریف و تمجید کنید.

در صورت امکان برای کودکان فرصت‌های بازی و استراحت ایجاد کنید. نظم و ترتیب (روال) برنامه‌ها و فعالیت‌های روزمره به خصوص برنامه پیش از خوابیدن را در حد امکان حفظ کنید و یا به آن‌ها در ایجاد روال‌های جدید کمک کنید. درباره آنچه رخ داده اطلاعات متناسب با گروه سنی فرزندتان به او بدهید، به او بگویید که چه می‌گذرد و برای توضیح کارهایی که او می‌تواند برای محافظت از خود و دیگران از ابتلا به بیماری انجام دهد مثال واضح و شفاف بزنید. با لحنی اطمینان بخش و دلگرم‌کننده درباره آنچه ممکن است در ادامه رخ دهد به فرزندتان اطلاعات بدهید.

برای نمونه اگر فرزند خردسال شما احساس بیماری کرده و در منزل یا بیمارستان است، شما می‌توانید به او بگویید: «تو به این خاطر باید خونه یا بیمارستان بمونی که این طوری برای خودت و دوستات بهتر و امن‌تره. می‌دونم گاهی خیلی سخت (شاید بعضی وقتا حتی ترسناک یا خسته‌کننده) می‌شه ولی ما باید به توصیه‌ها عمل کنیم و کار درست رو انجام بدیم، تا خودمون و دیگران سالم بمونیم. همه چی به زودی به حالت عادی برمی‌گرده.»

 ۱۲۰ صفحه، ۴ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-6419-93-2 

چاپ ۱۳۹۹: ۴۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۸۰۰۰ ت
ویژه امروز: ۴۸۰۰ ت (۴۰%) - 1.79€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

تقریر و توشیح
پیشگفتار
مقدمه
اطلاعات اولیه درباره بیماری کرونا (19-COVID)
پیام‌هایی برای مدیران، معلمان و کارکنان مدارس
پیام‌هایی برای والدین، سرپرست‌ها و دیگر اعضای جامعه
پیام‌هایی برای دانش‌آموزان
اقدامات کنترلی بهداشتی
گندزدایی
نکات آموزشی برای دانش‌آموزان
پوستر‌های نکات ایمنی
پرسش‌ها و واقعیت‌ها درباره کرونا
منابع

راهنمای دانلود کتاب راهنمای بهداشتی برای پیشگیری و کنترل COVID - 19 در مدارس و فضاهای آموزشی

برای دانلود کتاب راهنمای بهداشتی برای پیشگیری و کنترل COVID - 19 در مدارس و فضاهای آموزشی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  راهنمای بهداشتی برای پیشگیری و کنترل COVID - 19 در مدارس و فضاهای آموزشی
زهره چگنی
۱۳۹۹/۱۱/۷
کتابی بسیار عالی و کاربردی برای حفظ سلامتی کودکان در این دوران بحرانی است.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)