دانلود کتاب راهنمای جامع سیروز کبدی برای عموم


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب راهنمای جامع سیروز کبدی برای عموم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب راهنمای جامع سیروز کبدی برای عموم

کتاب راهنمای جامع سیروز کبدی برای عموم نوشته سید موید علویان، به بررسی ساختمان و عملکرد دستگاه گوارش، سیروز کبدی و علائم، نشانه‌ها، روش‌های تشخیص، درمان و عوارض آن می‌پردازد.

بیماری کبدی از بیماری‌های شایع در جوامع بشری است. هپاتیت بی و هپاتیت سی از علل مهم بیماری‌های کبدی هستند. متأسفانه هنوز بسیاری از مبتلایان ناشناخته بوده و اکثر آنان در مراحل پیشرفته شناسایی می‌شوند. درمان ضد ویروسی می‌تواند پیشرفت بیماری را در این بیماران متوقف سازد و حتی در مواردی سبب بهبودی اختلالات شدید کبدی می‌شود. در حال حاضر بیماران مبتلا به سیروز کبدی نیاز به تشخیص زودرس و درمان مناسب دارند. درمان سیروز کبدی با مجموعه درمان دارویی، رعایت دستورات تغذیه‌ای و بهداشتی و مهار عوارض بیماری است که می‌توان امید به زندگی را در این بیماران نوید داد.

در بخشی از کتاب راهنمای جامع سیروز کبدی برای عموم (comprehensive guideline for cirrhosis of the liver people awarness) می‌خوانید:

یکی از مواردی که در واکنش‌های شیمیایی بدن و همچنین توسط باکتری‌های موجود در روده تولید می‌شود، آمونیاک (NH3) است. این ماده به میزان زیاد تولید شده و جذب خون می‌شود. آمونیاک برای بسیاری از سلول‌های بدن از جمله سلول‌های مغزی مضر است و کبد این ماده را از خون گرفته و طی یک سری واکنش‌های شیمیایی به اوره تبدیل می‌نماید. اوره از طریق کلیه‌ها از بدن دفع می‌شود. البته عمل دفع سموم بدن توسط کبد فقط به آمونیاک منحصر نمی‌شود. بسیاری از مواد مضر برای بدن و همچنین داروها توسط کبد از بدن دفع می‌شوند. در صورت اختلال در فعالیت‌های کبد، سموم بدن از جمله آمونیاک افزایش یافته و بر تمام اجزای بدن اثرات مخربی را بر جای می‌گذارند.

 ۹۹ صفحه، ۴ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-93484-4-2 

چاپ ۱۳۹۴: ۱۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

پیش گفتار
فصل اول: ساختمان و عملکرد دستگاه گوارش
فصل دوم: سیروز کبدی؛ مقدمه و علل
فصل سوم: با علائم و نشانه‌های سیروز کبدی آشنا شوید
فصل چهارم: روش‌های تشخیص سیروز کبدی
فصل پنجم: درمان سیروز و عوارض آن
فصل ششم: تغذیه و سیروز کبدی
فصل هفتم: سرطان کبد
فصل هشتم: پیوند کبد

راهنمای دانلود کتاب راهنمای جامع سیروز کبدی برای عموم

برای دانلود کتاب راهنمای جامع سیروز کبدی برای عموم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  راهنمای جامع سیروز کبدی برای عموم
آیدین تقی زاده
۱۳۹۸/۷/۱۲
از آقای دکتر علویان و کتابراه برای انتشار رایگان این کتاب بسیار متشکرم خیلی کتاب خوبی هست.
مانیا بازگیر فرد
۱۳۹۹/۱/۲۶
کتاب خوبیه. متاسفانه من چند سال پیش داداشم رو به علت سیروز کبدی از دست دادم
bahar Valinezhad
۱۳۹۹/۱/۲۲
کتاب خوب و پرمحتوایی بود، ممنون که رایگان در اختیار همه گذاشتید👌👌👌
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۱)