دانلود کتاب راهنمای جامع کبد چرب


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب راهنمای جامع کبد چرب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب راهنمای جامع کبد چرب

کتاب راهنمای جامع کبد چرب نوشته سید موید علویان، به بررسی ساختمان و عمل دستگاه گوارش، علل کبد چرب، علائم و نشانه‌های کبد چرب، تشخیص کبد چرب و درمان آن می‌پردازد.

یکی از فعالیت‌های مهم کبد، ذخیره‌سازی و سوخت و ساز چربی‌ها در بدن است. کبد طبیعی حاوی حدود ۵ گرم چربی خالص در ۱۰۰ گرم وزن خود است. هر گاه مقدار چربی در کبد بیش از ۵ درصد وزن آن افزایش یابد، به این حالت «کبد چرب» گفته می‌شود.

کبد چرب، بیماری شایعی در جامعه است و در نتیجه بسیاری از بیماری‌ها و یا حالت‌های بد تغذیه‌ای در بدن ایجاد می‌شود. انباشته شدن چربی در سلول‌های کبدی می‌تواند به التهاب این سلول‌ها منجر شود. مصرف برخی داروها، چاقی و یا اضافه وزن، کم تحرکی و مصرف مشروبات الکلی منجر به بروز کبد چرب می‌شوند. شکل غیر الکلی کبد چرب به دلیل تغییر در شیوه زندگی، تحرک و تغذیه مردم در حال افزایش است. کبد چرب غیر الکلی بیماری خاموشی است که در بسیاری از موارد در مراحل ابتدائی علائم خاصی ندارد ولی وجود کبد چرب نشان دهنده وجود یک نقص متابولیک در بدن آدمی است و خطر بروز بیماری دیابت قندی، سکته‌های قلبی و مغزی در آینده بیشتر خواهد بود.

آگاهی داشتن درباره کبد چرب، علل و عوام خطر تاثیر گذار در ایجاد و پیشرفت آن می‌تواند در کاهش ابتلا و یا درمان به موقع نقش داشته باشد.

در بخشی از کتاب راهنمای جامع کبد چرب (Comprehensive guideline fatty liver) می‌خوانید:

کبد بزرگ‌ترین غده بدن است و آن را می‌توان به کارخانه‌ای شیمیایی تشبیه کرد که وظیفه تولید، تغییر، انبار کردن و دفع مواد را به عهده دارد. محل کبد در شکم از نظر عمل آن بسیار مهم است. کبد در قسمت راست و بالای شکم در پشت دنده‌ها زیر پرده دیافراگم قرار دارد. وزن کبد در فرد بالغ حدود ۱۵۰۰ گرم و معادل یک پنجاهم وزن کل بدن می‌باشد.

 ۸۸ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-93484-0-4 

چاپ ۱۳۹۳: ۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

فصل 1: ساختمان و عمل دستگاه گوارش
فصل ۲: علل کبد چرب
فصل 3: علائم و نشانه‌های کبد چرب
فصل 4: تشخیص کبد چرب
فصل 5: درمان
منابع

راهنمای دانلود کتاب راهنمای جامع کبد چرب

برای دانلود کتاب راهنمای جامع کبد چرب و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  راهنمای جامع کبد چرب
ghasem ebrahim
۱۳۹۷/۴/۹
این کتابها بسیار مفید میباشند رایگانها بیشتر باشند بهتره
زهرا حسنلو
۱۳۹۷/۴/۳۱
عالیه. بینظیره. ممنون بابت همه چیز
نصرالله سرخابی
۱۳۹۷/۵/۱۳
خدااجرخیربهتون بده
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۳۵)