دانلود کتاب راهنمای پرورش ماهی در قفس‌های پلی‌اتیلن شناور

  • از: سید مهدی میر حیدری
  • ۱۳ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب راهنمای پرورش ماهی در قفس‌های پلی‌اتیلن شناور و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب راهنمای پرورش ماهی در قفس‌های پلی‌اتیلن شناور و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب راهنمای پرورش ماهی در قفس‌های پلی‌اتیلن شناور

کتاب راهنمای پرورش ماهی در قفس‌های پلی‌اتیلن شناور ترجمۀ سید مهدی میر حیدری، مجموعه اطلاعاتی است که توسط سازمان غذا و کشاورزی سازمان ملل متحد FAO به عنوان راهنمای عملیات آبزی پروری در قفس‌های شناور HDPE منتشر گردیده است.

کتاب راهنمای پرورش ماهی در قفس‌های پلی‌اتیلن شناور (Aquaculture Operation in Floating HDPE Cages
A Field Handbook)، قبل از شرح خصوصیات قفس‌های HDPE و عناصری که یک واحد پرورشی را تشکیل می‌دهند، سیستم‌های مهاربندی و توری‌ها را توصیف می‌کند که از قفس‌های ماهی پشتیبانی می‌نمایند. اطلاعاتی در مورد اجزای این سیستم‌ها، مشخصات فنی آن‌ها در رابطه با اندازه محل پرورش و مونتاژ روی خشکی و فرایند نصب آن‌ها در دریا فراهم شده است. همچنین در در یک فصل درباره حلقه شناور قفس تمرکز شده و اجزایی را توصیف می‌کند که این سازه اصلی پرورش را تشکیل می‌دهند. داشتن مشخصات فنی و گزینه‌های طراحی عناصر اصلی طوقه، امکان ساخت فوری و متناسب با محیط این سازه‌ها را فراهم می‌نماید بطوریکه کلیه نیازهای اپراتورها را تأمین می‌کند. سپس اطلاعات فنی در مورد طناب‌ها، توردوزی، طراحی توری و تعیین اندازه و شکل مناسب قفس ارائه شده است. همچنین براساس فرآیندهای توسعه یافته در سال‌های تجربه میدانی، اطلاعات کاربردی در مورد نصب طوقه و تور، تعویض تور، تکنیک‌های تعمیر و نگهداری و بازرسی‌ها ارائه شده است.

بخش نهایی کتاب شامل روش‌های کاربردی مربوط به ذخیره کردن تخم ماهیان در قفس‌ها، غذادهی و مدیریت ذخایر ماهی، اطلاعات کاربردی در مورد روش‌های پیش برداشت و برداشت، جابه‌جایی و حمل و نقل ماهی‌ها می‌باشد. برخی اطلاعات هم در مورد فرآیند امنیت پرورش، با تأکید بر مخاطرات بالقوه، درهنگام کار روی یک قفس پرورشی با ساختار شناور یا غوطه ور، ارائه شده است.

 ۲۴۲ صفحه، ۸ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

مقدمه
انتخاب مکان
مهاربندی و سیستم شبکه
اجزای قفس HDPE
الیاف، تورسازی و طناب‌ها
نگهداری و کنترل
ذخیره سازی ماهی: ماهی‌های انگشت قد و بچه ماهی‌ها
تغذیه ماهی
مدیریت ذخیره سازی ماهی
صید و بسته‌‍بندی
نکات ایمنی
منابع

راهنمای دانلود کتاب راهنمای پرورش ماهی در قفس‌های پلی‌اتیلن شناور

برای دانلود کتاب راهنمای پرورش ماهی در قفس‌های پلی‌اتیلن شناور و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  راهنمای پرورش ماهی در قفس‌های پلی‌اتیلن شناور
رامین طهماسبی
۱۳۹۹/۵/۱۰
مرجع‌های مطالعاتی کافی دارید ولی میشه کاملتر بشه
علی یگانه سرشت
۱۳۹۹/۱/۲۵
سپاسگزارم، بسیار عالی
Sajjad Mdt
۱۳۹۸/۹/۱
بسیار کاربردی و مفید
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۷)