دانلود کتاب صوتی ربه‌کا


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ربه‌کا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی ربه‌کا

کتاب صوتی ربه‌کا رمان مشهوری‌ست به قلم بانوی انگلیسی دافنه دوموریه، که با درآمیخته شدن عشق، معما و خشونت، به داستانی جذاب و پرکشش تبدیل شده است. رمانی خوش‌خوان و پر از تعلیق که مخاطب را با خود همراه می‌کند. ربه‌کا یکی از کلاسیک‌‌های ادبیات قرن بیستم است که هنوز هم یکی از پرفروش‌ترین‌هاست.

سرنوشت‌ دختر جوان، ندیمه خانم‌ وان‌ هاپر، با زندگی‌ اربابش‌ گره‌ خورده‌ بود. وان‌ هاپر، زن‌ ثروتمندی‌ بود که‌ تمام‌ اوقاتش‌ به‌ خوشگذرانی‌ می‌گذشت‌ و از شهری‌ به‌ شهری‌ دیگر سفر می‌کرد. روزی‌ در یکی‌ از همین‌ سفرها، وان‌ هاپر تصمیم‌ گرفت‌ به‌ هتلی‌ ییلاقی‌ برود. 

طبق‌ معمول‌ ندیمه‌ جوانش‌ نیز با او رفت. دختر در هتل ییلاقی، با مرد ثروتمندی‌ به‌ نام‌ ماکسیم‌ دووینتر آشنا شد. مدتی‌ بعد، ماکسیم‌ از ندیمه‌ خواستگاری‌ کرد و او در کمال‌ ناباوری‌ از این‌ درخواست، با دووینتر ثروتمند ازدواج‌ کرد. آن‌ها به اتفاق‌ به‌ قصر ماندرلی رفتند. دووینتر، پیش‌ از این‌ با ربکا (Rebecca)، همسر اولش‌ (که‌ بر اثر سانحه‌ از دنیا رفته‌ بود) در این‌ قصر زندگی‌ می‌کرد. 

پس‌ از مدتی‌ عروس‌ جوان، به‌ خاطر تعریف‌هایی‌ که‌ از گوشه‌ و کنار درباره جذابیت، مردم‌داری و شخصیت کاریزماتیک ربه‌کا شنیده‌ بود، سخت مرعوب و مقهور شخصیت‌ او شد؛ اما در نهایت‌ فهمید ربه‌کا زنی‌ که‌ او تصور می‌کرد نبوده؛ بلکه‌ زنی‌ فاسد بوده که‌ به‌ نفرین‌ گناهانی‌ که‌ مرتکب‌ شده‌ بود، دچار گشته بود. 

دختر جوان پس از مدتی زندگی و بعد از ناامیدی‌های بسیار در باب رسیدن به شکل و شمایل شخصیت ربه‌کا، زن افسونگر و دوست داشتنی ماکسیم، پی می‌برد ماکسیم شوهرش، همسر زیبای خود را در یک حادثه از دست نداده و در سیر داستان پرده از این راز بر می‌دارد که زن جذاب و متوفی مرد جوان، زنی فاسد و هوس باز بوده و شبی که او منتظر معشوقه‌اش بوده، ناگهان با شوهرش روبرو می‌شود و پس از دادن خبر دروغین آبستن بودنش به دست او کشته می‌شود و شوهرش آقای ماکسیمیلیان دووینتر جسدش را به همراه قایق شخصی‌اش در دریا غرق می‌کند. 

پس از یک سال با پیدا شدن جسد ربه‌کا ماکسیم دووینتر پای میز محاکمه کشیده می‌شود. به آتش کشیده شدن قصر مرد ثروتمند و افشای راز همسر جذاب و زیبایش نشانی از حقایقی در باب نیمه پنهان وجود آدم‌هاست که با ظاهری آراسته و با شکوه پوشانده شده‌ است. 

این در حالی است که در ورای این ظاهر براق و خیره کننده، آدم‌ها در حال زجر کشیدن و زجر دادن یکدیگر هستند و هیچ یک از این حقایق به چشم افراد ساده دل و ظاهربین که از خارج این زندگی به آن نگاه می‌کنند، نمی‌آید.

کتاب با این جمله شروع می‌شود که یکی از آغازهای مشهور تاریخ ادبیات است: «دیشب در عالم رویا دیدم که بار دیگر به ماندرلی پای نهاده‌ام. در نظرم چنین جلوه می‌کرد که در مقابل دروازه آهنین کاخ ایستاده‌ام و به طرف گذرگاه پُرپیچ و خم آن نگاه می‌کنم. در بسته بود و انبوه شاخه‌های درختان راه را پنهان ساخته بود. چند دقیقه متحیر ایستادم و به فکر فرو رفتم: چشمم به قفل بزرگ در و زنجیر قطور آن افتاد که با گذشتِ روزگار کاملاً زنگ زده بود. چند بار در عالم خواب دربان را صدا کردم و چون جوابی به گوشم نرسید اطمینان پیدا کردم که قصر متروک و خالی از سکنه است.».

فصل اول کتاب توسط دخترکی که ما اسم او را نمی‌دانیم آغاز می‌شود و مشخص نیست او در حین خواب یا بیداری این فصل را برای مخاطب تعریف می‌کند. در واقع دافنه دوموریه (Daphne Du Maurier) به گونه‌ای این کتاب را شروع کرده است که کاملا تصویری، منطقی و رئالیستی است.

ما در فصل اول کتاب تسلسل را نمی‌بینیم و گوتیک بودن خانه و فضا کاملا مشخص بوده و فضا توهم‌آمیز است که این ویژگی سبک گوتیک است. تا جایی که آدم‌ها هم شبیه این سبک می‌شوند. بنابراین پر بی‌راه نیست که بگوییم فصل اول کتاب از نطر ادبی خیلی قوی و است و محیط را برای مخاطب کتاب ترسیم می‌کند. این ترسیم کردن به گونه‌ای است که آدم‌ها هم جزوی از آن محیط می‌شوند.

ربه‌کا رمانی است که آدم را از فصل اول خط به خط به شگفتی وا می‌دارد. پایان جالبی دارد؛ از پیرنگ قوی برخوردار است و نقطه‌ی اوج (بزنگاه) آن این است که: با آن که ماکسیم ربه‌کا را با شلیک گلوله کشته است، وقتی جسد مرده از قایقی غرق شده پیدا می‌شود هیچ اثری از ضرب گلوله در دنده‌هایش دیده نمی‌شود.

در واقع ربه‌کا در این داستان نماد بدی و پلشتی و شیطان صفتی است که در ظاهری بسیار زیبا و کاریزماتیک جلوه‌گر می‌شود. او که از خانواده‌ای اشرافی است، با دروغ با ماکسیم ازدواج می‌کند و از اعتبار و آبروی همسرش، در راستای زندگی بی‌قید و بندش سوء استفاده می‌کند.

یکی از جذابیت‌های داستان در فصل‌های اول تا نیمه‌ی داستان قبل از فهمیدن راز بزرگ، این قضیه است که دختر جوان که همسر ماکسیم است، در واقع تمام سعیش را می‌کند تا کمی شبیه به ربه‌کا باشد ولی موفق نمی‌شود و این هر بار باعث ناامیدی او می‌شود.

دافنه‌ دو موریه‌ در سال‌ 1969 بخاطر زحماتش‌ در عالم‌ ادبیات‌ انگلیس‌ به‌ لقب‌ شوالیه‌ مفتخر گردید. او وقتی‌ به‌ این‌ افتخار که‌ آرزوی‌ هر نویسنده‌ چیره‌ دستی‌ است‌ رسید که‌ اکثریت‌ مردم‌ این‌ کشور داستان‌هایش‌ را خوانده‌ و با نام‌ دافنه‌ دوموریه‌ به خوبی‌ آشنا بودند.

از جمله‌ مهم‌ترین‌ آثار ارزشمند دافنه‌ دوموریه‌ عبارتند از روح‌ مهربان‌، دختر عموی‌ من‌ راشل‌، پرندگان‌، سپر بلا، و ده‌ها اثر دیگر. جالب‌ است‌ بدانید طبق‌ آخرین‌ سرشماری‌ بی‌بی‌سی‌، موسسه‌ خبری‌ انگلیس‌ در مورد پرطرفدارترین‌ داستان‌های‌ این‌ کشور، داستان‌ «ربه‌کا» همچنان‌ درصدر داستان‌های‌ انگلیسی‌ قرار دارد. باید گفت‌ داستان‌های‌ «دافنه‌ دوموریه‌» همواره‌ به‌ لحاظ‌ برخورداری‌ از مضامین‌ عاطفی‌ و اجتماعی‌ و غالب‌ بودن‌ این‌ خصیصه‌ مورد توجه‌ عامه‌ مردم‌ در سراسر جهان‌ قرار گرفته‌ است‌ و عمده‌ این‌ داستان‌ها به‌ زبان‌های‌ متعددی‌ از جمله‌ فارسی‌ ترجمه‌ شده‌ است‌.

در قسمت‌هایی از کتاب صوتی ربه‌کا می‌شنویم:

- من همه چیزهای ساده را دوست دارم، کتاب‌ها را، تنهایی را یا بودن با کسی که تو را میفهمد!

- خیال، چه نرم و ساده است. خیال، دشمن تلخی و پشیمانی است و تبعید خودخواسته‌ی ما را شیرین می‌کند.

- چه خوب بود وسیله‌ای اختراع می‌شد که خاطرات را مثل عطر در بطری نگه می‌داشت. از آن پس دیگر محو و یا کهنه نمی‌شدند و آدم هر وقت می‌خواست، در بطری را باز می‌کرد و مثل این بود که لحظات را بار دیگر زندگی می‌کند.

- دیگر هرگز نمی‌توانیم برگردیم در این شکی نیست. گذشته هنوز بسیار نزدیک است. چیزهایی که می‌خواهیم فراموش کنیم و پشت سر بگذاریم، بار دیگر زنده می‌شوند و آن احساس ترس و ناآرامی مرموزی که رفته رفته به وحشتی کور و نامعقول منتهی می‌شد، ممکن است مثل گذشته به نحوی غیر منتظره، به همراه همیشگی‌مان تبدیل شود.

فهرست مطالب

۳۰ دقیقه
بخش اول
۳۱ دقیقه
بخش دوم
۳۰ دقیقه
بخش سوم
۳۱ دقیقه
بخش چهارم
۳۱ دقیقه
بخش پنجم
۳۰ دقیقه
بخش ششم
۳۰ دقیقه
بخش هفتم
۳۰ دقیقه
بخش هشتم
۱۱ دقیقه
بخش نهم
 ۴ ساعت و ۱۳ دقیقه، ۳۴۹ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۲۰۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

راهنمای دانلود کتاب صوتی ربه‌کا

برای دانلود کتاب صوتی ربه‌کا و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  ربه‌کا
Mehdi Tehrani
۱۳۹۷/۱۱/۳
راوی خوبه دستشم درد نکنه خانم مرآت کارش درسته
کاربر Ab
۱۳۹۸/۲/۲۹
نه مثل اینکه خانومه!
Nahid Ghovanloo
۱۳۹۷/۱۱/۶
فکر میکنم کتاب کامل نبود
فاطمه بندپور
۱۳۹۷/۱۱/۳
عالیه
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۵)