دانلود کتاب رشیدیان ها: رجال عصر پهلوی به روایت اسناد ساواک - جلد 2

  • ناشر: انتشارات مرکز بررسی اسناد تاریخی
  • ۲ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب رشیدیان ها: رجال عصر پهلوی به روایت اسناد ساواک - جلد 2 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب رشیدیان ها: رجال عصر پهلوی به روایت اسناد ساواک - جلد 2 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب رشیدیان ها: رجال عصر پهلوی به روایت اسناد ساواک - جلد 2

تاریخ آکنده از رخدادهای مبهم و پیچیده‌ای است که در پدید آمدن آنها، اشخاص و گروه‌های سیاسی مستقیم و غیرمستقیم نقش آفرینی کرده‌اند؛ بنابراین، از آنجا که در این میان، نقش برخی از سیاسیون مهم، شفاف نبوده، نیاز به واکاوی دوباره و دقیق دارد تا بتوان به سیمای واقعی آنان پی‌برد.

در کاوش و بررسی نام‌های این عناصر به نام «رشیدیان» برمی‌خوریم که در سه دهه پایانی عمر رژیم پهلوی شبکه مهم اطلاعاتی و جاسوسی به راه انداخته بود.

کتاب «رشیدیان» در سه جلد حاصل فعالیت مرکز بررسی اسناد تاریخی که حاوی سندهای مربوط به سال های 1331 تا 1339 است و به معرفی و حضور و کارکرد خانواده اطلاعاتی ـ جاسوسی رشیدیان در دهه سی می‌پردازد.

بنابر اسناد منتشر شده در این کتاب، رشیدیان با ارایه چهره مردمی و حلال مشکلات آنان، در واقع، نفوذ خود را در میان کسبه و اصناف بیشتر می‌کرده تا در مواقع ضروری بتواند از آنان بهره سیاسی ببرد.

سندهای جلد دوم کتاب، مربوط به سال های 1340 و 1341 است که وضعیت سیاسی ایران در دولت های علی امینه و اسدالله علم را مورد واکاوی دوباره قرار می دهد. اعم اسناد مربوط به نشست هایی در منزل اسدلله رشیدیان است که برنامه ریزی و سیاستگذاری و طرح های اجرایی مخالفت با دولت وقت در این نشست ها مطرح، تصویب و به منصه ظهور می رسد.

 ۵۴۱ صفحه، ۱۳ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-9145-96-0 

چاپ ۱۳۸۸، قیمت الکترونیکی: ۳۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب رشیدیان ها: رجال عصر پهلوی به روایت اسناد ساواک - جلد 2

برای دانلود کتاب رشیدیان ها: رجال عصر پهلوی به روایت اسناد ساواک - جلد 2 و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  رشیدیان ها: رجال عصر پهلوی به روایت اسناد ساواک - جلد 2