دانلود کتاب رهبری نوکیش: ساختن مدارس نوآور برای دانش آموزان عصر دیجیتال

عکس جلد کتاب رهبری نوکیش: ساختن مدارس نوآور برای دانش آموزان عصر دیجیتال
قیمت:
۱۴۷۰۰ تومان - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب رهبری نوکیش: ساختن مدارس نوآور برای دانش آموزان عصر دیجیتال و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب رهبری نوکیش: ساختن مدارس نوآور برای دانش آموزان عصر دیجیتال

کتاب رهبری نوکیش: ساختن مدارس نوآور برای دانش آموزان عصر دیجیتال نوشته‌ی برد گوستافسون، اطلاعاتی تازه در مورد موضوعاتی مانند رهبری آموزشی برای عصر دیجیتال، ارتباطات و فرهنگ، توانمندسازی دانش‌آموزان، قوانین نوکیشانه و ... پیش روی سیاست‌گذاران و همه‌ی رهبران مدارس می‌گذارد.

درباره‌ی کتاب رهبری نوکیش: ساختن مدارس نوآور برای دانش آموزان عصر دیجیتال:

رهبری نوکیش، برای عصر دیجیتال و شرایط غیرقابل اطمینان مناسب شناخته شده؛ زیرا نوعی از رهبری دانش‌آموز محور، مشارکتی و جمعی است. این سبک از رهبری و این چیدمان نرم و سختی که در فرایند آموزش و تربیت مدرسه‌ای که در کتاب رهبری نوکیش: ساختن مدارس نوآور برای دانش‌آموزان عصر دیجیتال (Renegade leadership: creating innovative schools for digital-age students) معرفی و توصیف شده، راهنما، راهنشان و راهبر مناسبی برای دوران ناملایمات جهانی از جمله دوران کرونا و پس از آن است.

رهبری نوکیش همگرایی، برترین روش و نوآوری جهت خلق یک آینده‌ی امیدبخش برای دانش آموزان است. درست کردن مدارس نوآور به تعهدی محکم برای ارتباطات و چشم‌اندازی روشن از یک آموزش جمعی نیاز دارد. در واقع نوآوری و فناوری اهداف نهایی نیستند؛ بلکه از آن‌ها برای شکوفا کردن خلاقیت و یافتن راه‌حل‌های جدید استفاده می‌شود.

نوآوری معمولا وقتی اتفاق می‌افتد که به هیچ وجه انتظار آن را نداریم. «چشم‌ها و ذهن خود را باز نگه داریم و چیزهایی که به ظاهر متفاوت به نظر می‌رسند را نادیده نگیریم و از دید یک مخترع به دنیا بنگریم». رهبران مدرسه می‌توانند با دادن اختیارات بیشتر و انتظار انجام کارهای بزرگ از دانش‌آموزان، به ایجاد فرهنگ توانمندسازی یادگیرندگان کمک کنند.

این کتاب به طور خاص به ساختن مدارس نوآور برای دانش آموزان عصر دیجیتال اختصاص دارد. به قول برد گوستافسون (Brad Gustafson)، «ارتباط مداوم در مفهوم دیجیتال، روشی است که رهبران آموزشی از آن برای متمایز کردن خود به عنوان رهبران نوکیش مدارس استفاده می‌کنند.» همچنین این کتاب بیشتر به یک راهنمای پویای مدارس در عصر دیجیتال شباهت دارد. یکی از عمده‌ترین نکات قابل توجه در آن، اتصال دیجیتال است که به ما قدرت بهره‌برداری از هوش و تجربه را می‌دهد.

در مدارس عصر دیجیتال چه نکاتی رعایت می‌شود؟

- زمان کلاس توسط معلمان کنترل نمی‌شود، بلکه نظرات، فعالیت‌ها، به اشتراک‌گذاری‌ها، تحقیقات و تفکرات دانش‌آموزان اداره می‌شود.
- تدریس همیشه متمرکز بر ارتباط دانش‌آموز - معلم، دانش‌آموز - دانش‌آموز و کار فردی و گروهی است.
- دانش‌آموزان و معلمان مدرسه حرفه‌ای خواهند شد. این به این معنی است که با هم کار می‌کنند و به هم احترام می‌گذارند.
- یادگیری در مدرسه به معنی ایجاد ارتباط بین فعالیت‌ها، مواد درسی، دانش‌آموزان و دنیای آن‌هاست.

کتاب رهبری نوکیش: ساختن مدارس نوآور برای دانش آموزان عصر دیجیتال برای چه کسانی مناسب است؟

این اثر ارزشمند برای رهبران مدارسی مناسب است که آرزو دارند مدارس خود را به وسیله‌ی شیوه‌های رهبری صحیح و مرتبط به سمت یک الگوی یادگیری مدرن هدایت نمایند.

در بخشی از کتاب رهبری نوکیش: ساختن مدارس نوآور برای دانش آموزان عصر دیجیتال می‌خوانیم:

دانش آموزان ما سزاوار مدارسی هستند که چیزی بیش از شهر ارواح آموزشی باشند. مدیران مدارس باید یادگیری عصر دیجیتال را به گونه‌ای برای کارکنان خود الگوسازی کنند که همه بفهمند که ارتباط، اختیاری نیست؛ یک ضرورت اخلاقی است. استفاده از فناوری پک موضوع داوطلبانه نیست؛ یک انتظار است. مسیر منتهی به ارتباط، زمانی نمایان می‌شود که یک آموزش و پرورش جمعی با رهبری آموزشی مدرن همراه شود. آموزش و پرورش به طور خطرناکی به بی‌اثر شدن نزدیک می‌شود و من مطمئن نیستم که همه متوجه این موضوع باشند، شیوه‌های تدریس سنتی و برترین روش‌ها برای مدت زیادی کارآمد بوده اند، مسئله اینجاست که زمانه تغییر کرده است و آموزش و پرورش با آن همگام نبوده است.

این کتاب رمز رسیدن به یک آموزش و پرورش جمعی و مرتبط را افشاء می‌کند. صحنه آماده است و مسیری وجود دارد تا مدارس خود را برای دنیای واقعی آماده سازیم. یک زیست بوم قدرتمند یادگیری که توسط معلمان دارای تعامل مداوم تقویت شده است، 24 ساعت شبانه روز در دسترس است توسعه حرفه‌ای شخصی‌سازی شده که توسط شبکه‌های اجتماعی امکانپذیر گشته، شگفت انگیز است. این یک شوخی است که فکر کنیم می‌توانیم یادگیری را فقط به کارکنان تفویض کنیم و ارتباط را به عنوان رهبران مدرسه حفظ کنیم رهبران توکیش مدرسه به دستورالعمل‌ها پایبند هستند؟

فهرست مطالب

فصل 1: تعریف رهبری نوکیش
فصل 2: ارتباطات و فرهنگ
فصل 3: قوانین نوکیشانه
فصل 4: همکاری برای دانش‌آموزان عصر دیجیتال
فصل 5: توانمندسازی دانش‌آموزان عصر دیجیتال
فصل 6: اتصال دیجیتال برای دانش‌آموزان عصر دیجیتال
فصل 7: یادگیری تجربی، یادگیری عمیق‌تری است
فصل 8: رهبری آموزشی برای عصر دیجیتال
فصل 9: توسعه حرفه‌ای شخصی‌سازی شده برای توانمندسازی مربیان
فصل 10: رهبری نوکیش خود را فعال کنید

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب رهبری نوکیش: ساختن مدارس نوآور برای دانش آموزان عصر دیجیتال
نویسنده
مترجمحیدر تورانی، مهرو اشجع مهدوی، سیما اتحادی
ناشر چاپیموسسه مدارس یادگیرنده مرآت
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۲۵۶
زبانفارسی
شابک978-622-971804-9
قیمت نسخه الکترونیک
۱۴۷۰۰ تومان - 4.99€
خرید کتاب الکترونیک
موضوع کتابکتاب‌های علوم تربیتی