دانلود کتاب روزی روزگاری در طهران

  • از: حسن هدایت
  • ناشر: انتشارات روزنه
  • ۲ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب روزی روزگاری در طهران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب روزی روزگاری در طهران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب روزی روزگاری در طهران

کتاب روزی روزگاری در طهران، تالیف حسن هدایت، داستانی بسیار خواندنی و در عین حال گزارشی از تاریخ صدر اول سینمای ایران است. زمینۀ داستان این کتاب مانند دیگر آثار حسن هدایت، رنگ‎مایه‎های تاریخی داشته و همین موجب جذابیت داستان شده است.

در بخشی از کتاب روزی روزگاری در طهران می‌خوانیم:

عباس با عجله از رختخواب بیرون مى‌آید و در حین رفتن به بیرون اطاق، یکى دو صندلى لهستانى را سرنگون مى‌کند. بى‌ بى‌ خانم مادر عباس و کبرى کلفت منزل مشغول آماده کردن بساط صبحانه هستند. بى‌ بى‌ خانم چهل‌ ساله است با قدى کوتاه و چابک، که روسرى خاصه سفید بر سر دارد و آن را با سنجاق کت و کلفتى زیر غبغب چند طبقه‌اش بند کرده است. کبرى دخترى است دهاتى و لندوک، که همواره از فاق لب، آب دهانش کش مى‌آید و روى چارقد گل منگولى‌اش مى‌ریزد. از آن دسته دخترهایى است که عوام عقیده دارند جن به شکمشان رفته است.

عباس با عجله سلامى مى‌دهد و بدون اینکه منتظر جواب شود به راهرو مى‌رود. در لگن حلب چینى دست و صورتش را مى‌شوید و با هوله خشک مى‌کند و سپس به حیاط مى‌رود. حاج مرتضى عاقله مردى است پنجاه و چندساله و قوى هیکل که با یکتا پیراهن رکابى و تنبان گشاد آقبانویى مشغول میل گرفتن است. عباس تر و فرز سلام مى‌کند.

- سلام حاج‌آقا... خسته نباشین!

حاج مرتضى بدون اینکه به او نگاه کند جوابش را مى‌دهد.

- و علیک، مشغول شو تا نچائیدى...

عباس یک طناب از میخ طویله کوبیده شده به دیوار برداشته و مشغول طناب زدن مى‌شود. عموجان رحمت با گرمکن سفید سرتاسرى و عبایى روى آن، نمایان مى‌شود. رضا نیز همراهش است. پسر بچه‌اى است چاق با لپ‌هاى آویزان. او هم مثل پدرش گرمکن سفید چسبان سرتاسرى به تن دارد. عموجان مثل همیشه با عربى آب نکشیده‌اى سلام مى‌کند.

- صبحکم‌الله بالخیر!

پسرش هم پُشت‌بند پدر به صدا در مى‌آید.

- سلام حاج‌آقا... سلام عباس آقا.

 ۱۸۲ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-6176-51-8 

چاپ ۱۳۷۷: ۱۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۵۰۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب روزی روزگاری در طهران

برای دانلود کتاب روزی روزگاری در طهران و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  روزی روزگاری در طهران
غزاله موسوی
۱۳۹۷/۹/۴
مزخرف
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)