دانلود کتاب زانو درد و آنچه که باید بدانیم

  • از: پری رضوی یام
  • ناشر: انتشارات نظری
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب زانو درد و آنچه که باید بدانیم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب زانو درد و آنچه که باید بدانیم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب زانو درد و آنچه که باید بدانیم

کتاب زانو درد و آنچه که باید بدانیم نوشته‌ی پری رضوی یام، در سهولت درک بیماری‌های شایع زانو به مردم عزیز و بیماران کمک لازم را می‌دهد.

عمده مشکلات اکثر افراد در بدن ناشی از عدم شناخت خودشان است. همانطور که مجموعه‌ی وجودی بدن دارای روح و جان است، تک‌تک اعضای بدن نیز خود دارای شعور و آگاهی بوده و در قبال بی‌توجهی‌های افراد عکس‌العمل نشان می‌دهند. مثل زمانی که عزیزانتان کنارتان باشند، امّا توجهی به شما نداشته باشند. در این‌ صورت شما خود به خود دچار افسردگی و اندوه عمیق می‌شوید، هر چند که از نظر مادی شما را کفایت کنند. مصداق همین مسئله هم در مورد پا و زانو و کل بدن شما هست. ممکن است شما برای پایتان بهترین کفش را انتخاب کنید یا اینکه بهترین لباس‌ها را بپوشید، وقتی که شما دست و پایتان را نشناسید، نیازهایش را هم نمی‌دانید. طبیعتاً این عدم شناخت باعث بی‌توجهی و اغفال شده تا جایی که اعضاء بدنتان به حرف در می‌آید. بله زمانی که اعضاء بدن شما درد می‌کند، کارش از حرف گذشته، اعتراض می‌کند که حرف‌هایش را زده ولی شما توجه نکرده‌اید. زمانی که موقع برداشتن وزنه‌ای یارای همراهی ندارد. وزنه از دست‌تان می‌اُفتد. حرف می‌زند، ولی شما فکر می‌کنید از بی‌عرضگی‌تان است. زمانی که برای بلند شدن دچار زحمت می‌شوید، حرف می‌زند. به شما می‌گوید مشکل دارد. پس بیایید زیاد نه، کمی خودتان را بشناسید تا با خودتان آشتی کنید.

یکی از پیچیده‌ترین مفصل‌ها در بدن زانو است. زانو محل اتصال ساق پا و ران پا و کشکک در این قسمت است. این مفصل در بدن ما رسالت‌های زیادی دارد. زانو موقع راه رفتن به بدن شما انعطاف می‌دهد تا به راحتی و زیبایی راه بروید. در حین راه رفتن حرکات آکروباتیک انجام دهید. خم شوید. چهار زانو بنشینید. پس این عضو مهم بدن که این همه خدمات برایتان انجام می‌دهد را چرا نباید بشناسید؟

در بخشی از کتاب زانو درد و آنچه که باید بدانیم می‌خوانیم:

راه ایجاد عفونت در مفصل از طریق ورود میکروب در جریان گردش خون است. میکروب بعد از رسیدن به مفصل در بافت سینوویال آن که پرخون‌تر از مناطق دیگر است جاگیر شده و رشد و تکثیر پیدا می‌کند.

بدین ترتیب که که گلبول‌های سفید بدن برای دفاع به آن نقطه می‌روند، باکتری‌ها و گلبول‌های سفید از خود مواد سمی ترشح می‌کنند تا یکدیگر را از پای در آورند، ولی این مواد به فضای مفصل هم راه پیدا کرده و موجب تخریب غضروف مفصلی می‌شود. باکتری‌ها و گلبول‌های سفید و سلولهای بافت‌های مرده مفصل ماده‌ای ایجاد می‌کند که به آن چرک می‌گویند.

این چرک فضای مفصلی را پر کرده و خواص آن را تغییر می‌دهد. در نتیجه تغذیه‌ی غضروف که از راه مایع مفصلی است دچار اختلال می‌شود. به علت تجمع مواد چرکی در درون فضای بسته‌ی مفصل فشار درون آن بالا رفته و این فشار بالا موجب بسته شدن عروق خونی مفصل می‌شود. در مفصل ران با بسته شدن عروق خونی سر استخوان ران ممکن است این قسمت از استخوان نکروز شده و بمیرد. در همین مفصل افزایش فشار داخلی مفصل می‌تواند موجب در رفتگی آن شود.

در صورتی که عفونت مفصل درمان نشود، مواد چرکی کپسول مفصل را پاره کرده، از راه پوست خود را به فضای بیرون می‌رساند. در این حالت عفونت سرباز کرده و ترشحات چرکی بیرون می‌ریزند. گاهی هم به استخوان مجاور مفصل منتشر شده، موجب عفونت استخوان یا استئومیلیت در آن می‌شود.

 ۶۴ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-289-378-9 

چاپ ۱۳۹۵: ۷۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۴۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل 1: زانو و اجزای آن
زانو
اجزای مهم زانو
رباط‌های زانو
مینیسک‌ها «menisci»
تاندون‌ها و عضلات زانو
فصل 2: بیماری‌های زانو و درمان آن
عوامل ابتلا به تاندونیت چیست؟
دیگر موارد ابتلا به تاندونیت
چه کسانی در معرض ابتلا به تاندونیت هستند؟
علایم تاندونیت
چگونه می‌توان از تاندونیت جلوگیری کرد؟
درمان‌های موجود برای تاندونیت
مدت زمان بهبودی تاندونیت چقدر است؟
فصل 3: زانو و انواع حالات آن
علایم زانوی ضربدری
علل تغییرشکل زانوی ضربدری
عوارض ناشی از زانوی ضربدری
ورزش‌هایی که برای زانوی ضربدری مفید است:
علایم و نشانه‌های زانوی پرانتزی
علل ایجاد زانوی پرانتزی
فصل 4: دلایل عمده و شایع درد زانو
دردهای شایع زانو
آرتروز یا استئوآرتریت
رماتیسم
علایم رماتیسم مفصلی چه مواردی چه هستند؟
بورسیت
عفونت مفصل
عفونت مفصل چگونه به وجود می‌آید؟
عفونت چرکی مفصل در چه مفاصلی دیده می‌شود؟
ازگود اشلاتر
دلایل بیماری
علایم و نشانه‌ها
زانوی جهندگان
راشیتیسم
فصل 5: درمان‌های موثر برای درد
درمان‌های مؤثر برای درد زانو
درمان‌های خانگی و یا آسان و دم دستی برای کاهش درد زانو
ورزش

راهنمای دانلود کتاب زانو درد و آنچه که باید بدانیم

برای دانلود کتاب زانو درد و آنچه که باید بدانیم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  زانو درد و آنچه که باید بدانیم