دانلود کتاب زندگی آرام در تلاطم نوجوانی و صرع


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب زندگی آرام در تلاطم نوجوانی و صرع و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب زندگی آرام در تلاطم نوجوانی و صرع

هدف اولیه کتاب زندگی آرام در تلاطم نوجوانی و صرع اثر محمد علی وجدانی محمودی و فاطمه الحانی، مدیریت صرع و توانمند کردن بیمار برای هدایت سبک زندگی خود بدون تأثیر عوارض بیماری در حد ممکن است. این رویکرد سبب بهبود کیفیت زندگی بیمار، خانواده، و جامعه می‌شود.

صرع یک بیماری مزمن است که میلیون‌ها نفر را در جهان گرفتار ساخته است. از نظر فیزیولوژی، صرع یکی از اختلالات شایع نورولوژیک است که باعث تشنجات مکرر می‌شود و علت آن تخلیه الکتریکی غیر طبیعی در گروهی از نرون‌های مغزی است.
تشخیص صرع با وقوع دو حمله تشنجی یا بیشتر در فرد بدون علل راکتیو می‌باشد. صرع پس از سکته مغزی، دومین عامل بیماری‌های سیستم عصبی مرکزی است و حدود 0/5 تا ۱ درصد مردم دنیا به این بیماری مبتلا می‌باشند. صرع از شیوع نسبتاً بالایی در ایران برخوردار است (1/18 درصد).

گسترده‌ترین زمان شیوع این اختلال در بین دوران تولد و مرحله نوجوانی می‌باشد، که بیماری مزمن بیشترین تأثیر را بر روند رشد و تکامل جسمی، عاطفی و روانی اجتماعی کودک و نوجوان دارد. نوجوانی یک دوره تکاملی ویژه و با اهمیت برای افرادی است که مبتلا به یک بیماری مزمن هستند. نوجوانی دوره تغییرات فیزیکی، شناختی، اجتماعی و عاطفی است که در نتیجه بلوغ و فرایند تکامل اتفاق می افتد. وجود یک بیماری مزمن می‌تواند نوجوان را در عبور موفقیت آمیز از این دوره بحرانی دچار چالش‌های مضاعف کند. به علاوه صرع بر کیفیت زندگی قرد مبتلا و خانواده او اثرات نامطلوب می‌گذارد.
دریک مطالعه کیفی که در سال ۲۰۰۴، توسط مکایوان و همکاران برروی گروهی از نوجوانان مبتلا به صرع انجام شد، مشخص گردید که کیفیت زندگی این نوجوانان تحت تأثیر دو متغیر اصلی قرار دارد:
۱) مسائل مربوط به تکامل دوره نوجوانی (مانند شکل گیری هویت، پذیرفته شدن توسط همسالان، تکامل حس خودمختاری، و مسائل مربوط به مدرسه وتحصیل و ...)
۲) مسائل مربوط به بیماری صرع (خود بیماری صرع به عنوان بخشی از وجود نوجوان، آینده فرد مبتلا، مسائل مرتبط با دارو درمانی و حملات تشنجی، میزان دانش و آگاهی در مورد صرع، و احساس متفاوت بودن از دیگران، و ...).

بهبود کیفیت زندگی مرتبط با سلامتی به عنوان یک جزء ضروری و اساسی در درمان بیماران مبتلا به صرع شناخته شده است.
کتاب زندگی آرام در تلاطم نوجوانی و صرع به خانواده‌ها کمک می‌کند تا زمینه زندگی ایمن و مناسبی را برای نوجوانشان که مبتلا به بیماری صرع هستند پدید آورند.

 ۱۰۳ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-91954-6-6 

چاپ ۱۳۹۱: ۴۵۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: دوره نوجوانی
فصل دوم: بیماری صرع
فصل سوم: کیفیت زندگی
فهرست منابع

راهنمای دانلود کتاب زندگی آرام در تلاطم نوجوانی و صرع

برای دانلود کتاب زندگی آرام در تلاطم نوجوانی و صرع و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  زندگی آرام در تلاطم نوجوانی و صرع
mohammad mohammadi
۱۳۹۹/۱/۶
کتاب جامعی است و نیاز مبرم خانواده‌هایی که فرد مبتلا به صرع دارند خیلی ممنونم ازتون
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)