دانلود کتاب سرگذشت کامل عروج

  • از: بابک وزیری
  • ۷۸ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب سرگذشت کامل عروج و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب سرگذشت کامل عروج و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب سرگذشت کامل عروج

کتاب سرگذشت کامل عروج نوشته‌ی بابک وزیری، داستانی تخیلی از زندگی پسری است که ناخواسته در راه دنیای عجیب ماورا قرار می‌گیرد و در این مسیر اتفاقاتی باور نکردنی برایش رخ می‌دهد.

در بخشی از کتاب سرگذشت کامل عروج می‌خوانیم:

یک روز از سیاوش پرسیدم که تا کنون بارها در رابطه با کنفوسیوس و لائوتسه صحبت کرده‌ای اما من دقیقا این افراد را نمی‌شناسم؟ پس اگر می‌شود یک مقدار در این مورد برایم توضیح بده. سیاوش بسیار خوشحال شد و بعد توضیح مختصری در این رابطه به من داد که تا آنجایی که یادم مانده به صورت زیر بود:

مشهورترین فیلسوف، نظریه‌پرداز سیاسی و معلم چینی است که در چین باستان زندگی می‌کرد. وی در 55 پیش از میلاد در ایالت کوچک لو که امروزه بخشی از شهرستان جدید شاندونگ است متولد شد و در 479 پیش از میلاد درگذشت. والدینش، که در زمان کودکی او زندگی را بدرود گفتند، او را کونگ - کویی نامیدند. کنفوسیوس از کلمه‌ی کونگ فوزی، به معنای «استاد بزرگ، کونگ» گرفته شده‌است.

اسم «کنفوسیوس» «کنوگ چیو» بود و «کنفوسیوس» نامی است که مردم به صورت احترام برای او برگزیدند. خانواده‌ای که کنفوسیوس در آن به دنیا آمد، خانواده‌ای پرجمعیت بود. پدرِ کنفوسیوس، شولیانگ هو، افسری بازنشسته بود که با شرکت در جبهه‌های نبرد موفق شده بود رضایت پادشاه را به دست آورده و زمین‌هایی را به تملّک خود درآورد. شولیانگ سه همسر داشت که هیچ کدام از آن‌ها نتوانسته بودند برایش پسری بزایند؛ نُه دختر او نیز همه ازدواج کرده و به خانواده‌های دیگر پیوسته بودند. به همین دلیل، در سال 555 قبل از میلاد، شولیانگ هو، در حالی که شصت و چهار سال سن داشت، دختری پانزده ساله به نام یان چنگ تسای را به عنوانِ همسر متعه خود اختیار کرد. چنگ تسای نیز تا مدّتی نمی‌توانست باردار شود؛ به همین دلیل – چنان که از روایات سنتی آیین کنفوسیوس برمی آید – از تپّه نی چی ئو بالا رفت و بر فرازِ آن به دعا و نماز مشغول شد؛ تا این که سرانجام به کنفوسیوس حامله شد؛ به همین سبب، یکی از نام‌های کنفوسیوس "چیو" به معنی تپّه است.

 ۳۹۰ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-7608-79-4 

چاپ ۱۳۹۴: ۲۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

راهنمای دانلود کتاب سرگذشت کامل عروج

برای دانلود کتاب سرگذشت کامل عروج و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  سرگذشت کامل عروج

نظرات کتاب سرگذشت کامل عروج

سوگل رضایی
۱۳۹۸/۴/۲
باعرض سلام وخسته نباشید به نویسنده خوب کتاب

واقعا لذت بردم از مباحث وموضوعاتی که عنوان شده بود وتحسین میکنم بخاطر کامل وجامع بودن

فقط اقای وزیری انگار داستان نیمه تمام موند ومعلوم نکرد که محسن تا پایان این راه رو رفت وبه کجا رسید یا رها کرد وبه عرفان ایرانی رو اورد ( (من مطمعنم ویقین دارم این نیز
داستان واقعیه
وصددرصد تمام حوادث وجود داره ولی اگاهی ما نسبت به ماورا اندک است!

همچنین دوست داشتم از برادر محسن بیشتر بدونم و عاقبت سیاوش...!
ویدا امیدی
۱۳۹۹/۹/۱۵
در ابتدا کتاب با قلم خوبی پیش میرفت اما هرچی جلوتر میرفتم احساس میکردم نویسنده حجم بالایی از مطالب پراکنده رودر قالب محدود در زمینه اصلی داستان جا داده به طوری که دیگه آخر داستان معلوم نشد. از طرف دیگه باید گفت که تلاش نویسنده عزیز قابل تقدیر هست اما جاداشت اگر حرف واسه گفتن زیاد بود کتاب به صورت خلاصه از هرموضوعی نوشته نمیشد.
Morteza Ebadi
۱۳۹۷/۹/۲۴
گرچه نویسنده قلم توانایی در بیان مطالب داشته اما طول و تفصیل بیش اندازه مطالب خسته کننده هست، و همین طور ترویج تناسخ که عملا با رجعت در تضاده و همچنین تشویق به استفاده و یادگیری علوم بی‌مصرفی مثل هیپنوتیزم و غیره، به نظرم راه رسیدن به خدا خیلی ساده تر از این خزعبلاته، ایجاد واجبات ترک محرمات.
مشاهد همه نظرات (۴۳)