دانلود کتاب سلانه سلانه با حیوانات آشنا شویم و از جانب ‌آن‌ها سخن بگوییم

  • از: مارک بکاف، فاطمه معتمدی
  • ناشر: انتشارات روزنه
  • ۳ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب سلانه سلانه با حیوانات آشنا شویم و از جانب ‌آن‌ها سخن بگوییم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب سلانه سلانه با حیوانات آشنا شویم و از جانب ‌آن‌ها سخن بگوییم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب سلانه سلانه با حیوانات آشنا شویم و از جانب ‌آن‌ها سخن بگوییم

حرف زدن با حیوانات بی‌زبان و احترام گذاشتن به آن‌ها را، توسط مارک بکاف و در کتاب سلانه سلانه با حیوانات آشنا شویم و از جانب ‌آن‌ها سخن بگوییم، بیاموزید. با این کتاب درباره سوء استفاده از حیوانات و حفاظت از محیط زیست، سازمان‌هاى بزرگ حمایت از حیوانات و محیط زیست و... اطلاعات زیادی به دست خواهید آورد و عشقتان به حیوانات افزون خواهد شد.

این‌ که کسى به انواع مختلف حیوانات احترام بگذارد، یا آن‌ها را نادیده بگیرد، و یا به آن‌ها آسیب برساند تا حد زیادى به نوع محیطى که او در آن پرورش پیدا مى‌کند و به‌ خصوص طرز فکر و نگرش خانواده و دوستانش مربوط مى‌شود.

همیشه سوء استفاده و ظلم به حیوانات وجود داشته است امّا امروزه به شکرانه رسانه‌ها و تلاش خستگى‌ناپذیر کسانى که در پى حفاظت و پشتیبانى از همه انواع حیوانات - از لابستر (نوعى خرچنگ دراز) گرفته تا شامپانزه - و محیطى که در آن زیست مى‌کنند، هستند بیشتر از آن آگاهى داریم. کابوس مزارع کارخانه‌اى (دامدارى‌ها و مرغدارى‌هاى صنعتى) پدیده جدیدى است. فوران فوق‌العاده جمعیت دنیا سبب شده است دشمنى فزاینده‌اى بین «بشر» و «حیوان وحشى» بر سر منابع زیستى ایجاد شود و در اثر این رقابت و دشمنى، دنیاى طبیعى در حال از بین رفتن است. فقر و مناطق عبوس و دلگیر درون‌ شهرى که حتى در بیشتر کشورهاى ثروتمند و مرفه جهان نیز وجود دارند، بچه‌ها را از طبیعت جدا کرده و نسبت به آن بیگانه ساخته است.

در حال حاضر، نیازى جدید براى دادن اطلاعات و تشویق نسل جوان به فهمیدن دنیاى طبیعى و روابطشان با آن در حال شکل‌گیرى است. نیازى تازه براى آن که به دانش‌آموزان در مدرسه آموخته شود که نحوه رفتار جامعه‌شان با حیوانات چگونه است، و نیازى تازه براى آن که براى جوانانمان فرصت‌هایى فراهم شود که احترام به زندگى انواع موجودات و احساس همدلى و یگانگى با موجودات دیگرى که ما، یعنى بشر، این سیاره را با آن‌ها شریک هستیم، در آن‌ها پرورش داده شود. به همین دلیل است که مارک بکاف (Marc Bekoff) برنامه «روتز اَند شوتز» را ایجاد کرده که لازمه‌اش شرکت جوانانِ هر منطقه در پروژه‌هایى است که نفعش به همه، یعنى محیط زیست، حیوانات و جامعه بشرى مى‌رسد. در کتاب سلانه سلانه با حیوانات آشنا شویم و از جانب ‌آن‌ها سخن بگوییم (Strolling With ourkin)، می‌خوانیم که روتز اَند شوتز برنامه‌اى است با دو پیام اصلى:

الف - این‌ که تک تک افراد مهم هستند و مى‌توانند هر روزه تفاوتى ایجاد کنند.

ب - «ما تنها زمانى که بفهمیم، اهمیت مى‌دهیم؛ تنها وقتى اهمیت بدهیم کمک خواهیم کرد؛ و تنها زمانى که کمک کنیم همه چیز نجات خواهد یافت.» ما باید فرزندانمان را تشویق کنیم و به آن‌ها اختیار بدهیم تا به ما در نجات دنیایى که به زودى مال آن‌ها خواهد شد کمک کنند. اطلاعات زیاد و گسترده‌اى درباره سوء استفاده از حیوانات و حفاظت از محیط زیست در کتاب‌ها، مجله‌ها، سازمان‌هاى بزرگ حمایت از حیوانات و محیط زیست و... وجود دارد.

مارک بى کاف همه اینها را در کتاب سلانه سلانه با حیوانات آشنا شویم و از جانب ‌آن‌ها سخن بگوییم گرد آورده و با وضوح و روشنى و عقیده و ایمانى راسخ درباره همه این مسایل صحبت کرده است.

کتاب سلانه سلانه با حیوانات آشنا شویم مرجعى است که مى‌تواند به‌ طور یکسان براى کودکان، والدین و آموزگاران مفید و قابل استفاده باشد. این کتاب همه ابعاد ارتباط ما با حیوانات را چه در طبیعت و چه در خانه مورد بحث قرار مى‌دهد و با مسایل اخلاقى درباره نحوه بهره‌ کشى و سوء استفاده از حیوانات و نحوه تفکر ما درباره آن‌ها سر و کله مى‌زند. نه تنها در ارتباط با خودمان، بلکه به عنوان موجودات زنده‌اى که در مقابل نیازهاشان از حقوقى برخوردار هستند که باید مورد احترام قرار گیرد و به آن ارج گذاشته شود.

وقتى کودکان به اطلاعات خوبى دسترسى داشته باشند که شناخت و درک درستى از مسئله به آن‌ها بدهد، منطقشان بى‌عیب و نقص و پاک است. اگر داشتن دانش و آگاهى از حیوانات نتیجه‌اش احترام و اهمیت به رفاه و آسایش آن‌هاست، بر عکس آن هم مى‌تواند درست باشد. هر بار که کودک ناراضى و بى‌میلى در کلاس مجبور به زنده شکافى موجود زنده‌اى مى‌شود، بار دیگر آن کار برایش آسان‌تر مى‌شود. راه‌هاى دیگرى هم براى احترام گذاشتن به موجودات زنده، پرسه زدن در دنیاى کارهایى که مى‌کنند و تنوعى که دارند وجود دارد؛ راه‌هایى که زندگى را نابود نمى‌کند.

کتاب سلانه سلانه با حیوانات آشنا شویم بچه‌ها را تشویق مى‌کند که خودشان فکر کنند و وضع موجود را مورد پرسش قرار دهند. براى والدین و آموزگاران نیز اطلاعات پرارزشى فراهم مى‌کند که ممکن است آن‌ها در آن باره اطلاعات زیادى نداشته باشند مثل: هوش حیوانات، قابلیت احساس درد آن‌ها، استفاده از حیوانات در آزمایشگاه‌هاى دارویى، آزمایش‌هاى پزشکى، مزارع متمرکز و کارخانه‌اى (مرغدارى‌ها و دامدارى‌هاى صنعتى)، تعلیم حیوانات براى استفاده تفریحى از آن‌ها و غیره.

موضوعاتى که در این کتاب به آن‌ها پرداخته مى‌شود بسیار کامل و فراگیر هستند. بالاتر از همه این‌که، کتاب سلانه سلانه با حیوانات آشنا شویم حس کنجکاوى طبیعى بچه‌ها را در دنیاى خودشان تحریک مى‌کند، حس شادمانى و شگفتى را در آن‌ها پرورش مى‌دهد و حس وظیفه و توجه را در آن‌ها بر مى‌انگیزد. کودکانى که نسبت به حیوانات مهربان هستند و به آن‌ها احترام مى‌گذارند، احتمالاً در ارتباط با سایر افراد بشر نیز درک و فهم بیشترى از خود نشان مى‌دهند.

 ۲۲۲ صفحه، ۷۸۸ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-334-286-9 

چاپ ۱۳۸۸: ۱۲۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۶۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیش‌گفتار از جین گودال
فصل اول: الفباى حفاظت و همدردى با حیوانات
فصل دوم: حیوانات در دنیایى انسانى
فصل سوم: انسان‌ها و سگى در قایق نجات سوارند
فصل چهارم: آیا سایر حیوانات درد، نگرانى و بدبختى را حس مى‌کنند؟
فصل پنجم: آیا حیوانات خودآگاه هستند؟
فصل ششم: حقوق حیوانات و رفاه حیوانات
فصل هفتم: سودگرایى
فصل هشتم: چه کسى به حساب مى‌آید؟
فصل نهم: باغ وحش‌ها، پارک‌هاى «حیوانات وحشى» و آکواریوم‌ها
فصل دهم: آیا محیط طبیعى و وحشى واقعا براى حیوانات خوب است؟
فصل یازدهم: حیوانات به عنوان غذا
فصل دوازدهم: حیوانات، سایه چشم و پوست
فصل سیزدهم: کالبد شکافى و زنده‌ شکافى
فصل چهاردهم: از این‌ جا به کجا باید رفت؟

راهنمای دانلود کتاب سلانه سلانه با حیوانات آشنا شویم و از جانب ‌آن‌ها سخن بگوییم

برای دانلود کتاب سلانه سلانه با حیوانات آشنا شویم و از جانب ‌آن‌ها سخن بگوییم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  سلانه سلانه با حیوانات آشنا شویم و از جانب ‌آن‌ها سخن بگوییم
رزانا شهریاری
۱۳۹۷/۱۰/۱
کتاب بسیار جالب و چالش برانگیز بود و انسان رو به فکر به مسائل بنیادین وامی‌داشت. اما نکته بسیار جالبی که در این کتاب دیدم، ویراستاری بی‌عیب و نقص کتاب بود که جا داره واقعا از ویراستار کتاب که بسیار حرفه‌ای کتاب رو ویراستاری کرده، تشکر کنم. 👌👌👌👌
باران فاتحی
۱۳۹۷/۳/۳۰
جالبه نگاه متفاوتی داره
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)