دانلود کتاب سپهبد تیمور بختیار به روایت اسناد ساواک (جلد اول)

  • ناشر: انتشارات مرکز بررسی اسناد تاریخی
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب سپهبد تیمور بختیار به روایت اسناد ساواک (جلد اول) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب سپهبد تیمور بختیار به روایت اسناد ساواک (جلد اول) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب سپهبد تیمور بختیار به روایت اسناد ساواک (جلد اول)

تلاش اندیشمندان و نظریه پردازان سیاسی در طول تاریخ تفکر بشر همواره به تحدید قدرت معطوف بوده است. تجربه سیاسی نشان می دهد که قدرت بدون تقوی فساد می آورد و قدرت بیشتر، فساد بیشتر رایه همراه دارد. از ای نرو متفکران همواره کوشیده اند تا به شیوه های مختلف قدرت سیاسی را تحدید نمایند. از سقراط پیرکه بر اخلاقیات و حکمت و دانایی، افلاطون که بر فیلسوف شاه و ارسطو که بر حکومت مردان طبقه متوسط در دنیای قدیم تاکید داشتند تا آبی کلیسا که بر حکومت مردان دین و متفکران دوران بعدی که بر حقوق طبیعی و انسانی، تفکیک قوا و حق تعیین سرنوشت و دخالت مردم در سیاست تاکید می ورزیدند جملگی درصدد ایجاد چارچوبی برای اعمال قدرت در جوامع انسانی بودند.
(این کتاب نسخه قدیمی بوده و با همکاری ناشر به صورت اسکن شده آماده سازی شده است. لطفا جهت صحت نمایش در نسخه اندروید قبل از خرید نسخه نمونه را دریافت نمایید.)
سرتیپ تیمور بختیار که روز۲۹ مرداد ۱۳۳۲ به سمت فرماندهی لشگر ۲ زرهی منصوب و پس از چند ماه با حفظ سمت، فرماندار نظامی تهران شد از جمله افرادی است که در دوران تثبیت دیکتاتوری مطلقه شاه نقش مهمی بعهده داشت. وی که بعنوان پدر سازمان اطلاعات و امنیت کشور معروف شد و از منسوبین ثریا همسر بختیاری شاه بود در پایان سال ۱۳۳۹ از کار برکنار و نهایتاً در ۶ بهمن ۱۳۴۰ از ایران خارج شد. وی که از سال ۱۳۴۱ بتدریج فعالیت علیه رژیم شاهنشاهی را آغاز کرد به یکی از دردسرهای رژیم تبدیل و سرانجام در سال ۱۳۴۹ به قتل رسید و این سوال را پیش روی همگان قرار داد که وی تحت چه شرایطی پس از کودتای ۲۸ مرداد به سرعت مدارج ترقی را طی کرد و جزء نخبگان سیاسی - نظامی ایران گردید و به چه دلیل دوران اقتدارش دولت مستعجل بود؟

 ۳۱۱ صفحه، ۲۵ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-5645-09-3 

چاپ ۱۳۷۸، قیمت الکترونیکی: ۳۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب سپهبد تیمور بختیار به روایت اسناد ساواک (جلد اول)

برای دانلود کتاب سپهبد تیمور بختیار به روایت اسناد ساواک (جلد اول) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  سپهبد تیمور بختیار به روایت اسناد ساواک (جلد اول)