دانلود کتاب سیاست صنعتی نوین


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب سیاست صنعتی نوین و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب سیاست صنعتی نوین

کتاب سیاست صنعتی نوین نوشته‌ی حامد حجازیان، با شرح قواعد و مقررات سازمان جهانی تجارت در عرصه سیاست‌گذاری تجاری و صنعتی به شما کمک می‌کند تا نگاهی عمیق‌تر برای بررسی اوضاع کنونی اقتصاد جهان داشته باشید.

درباره‌ی کتاب سیاست صنعتی نوین:

نویسنده در این کتاب سعی دارد تا یک سری معیارهای توانمندساز برای هم‌ترازی در یک اقتصاد پویا را جهت فراهم کردن سرمایه‌ی حوزه‌ی صنعت مورد مطالعه قرار دهد و تعابیر و تفسیرهای صاحب نظران را در این زمینه ارائه نماید.

در این کتاب سعی شده پرسش‌هایی مهم مطرح شوند و به آن‌ها پاسخ داده شود: مانند آیا باید سیاست‌گذاری جوامع در حال پیشرفت در زمینه‌های صنایع و تولیدات فقط پیرو مزایای نسبی آنان باشد یا می‌توان معیارهای دیگری نیز در نظر گرفت؟ حال این معیارها چه هستند و چطور باید انتخاب و بررسی شوند؟

این کتاب آخرین‌ دستاوردهای‌ نظری‌ و‌ بعضاً‌ سیاست‌گذاری‌‌ها را در‌ قالب‌ یکسری‌ مقالات‌ برای شما شرح می‌دهد. ‌مقالات‌ به‌ نحوی‌ انتخاب‌ شده‌اند‌ که‌ جدل‌های‌ نظری‌ سال‌‌های‌ اخیر‌ را‌ انعکاس‌ می‌دهند‌ تا‌ تفاوت‌ها‌ی میان‌ دیدگاه‌ نئوکلاسیک‌ (رشدگرایان) ‌با «نهادگرایان / ساختارگرایان» ‌و ‌آنان‌ که ‌نگاه‌ «اقتصاد‌ تکاملی» ‌را‌ دنبال‌ می‌کنند به وضوح بیان شده و تبعات این تفاوت‌ها برای سیاست‌گذاری و اجرا نیز مشخص شود.

همچنین نویسنده در این کتاب الگوهایی از رفتار برخی کشورها در این حوزه را مورد توجه قرار داده و سعی نموده تا با بررسی زنجیره جهانی سیاست‌های صنعتی بین‌المللی، ملاحظاتی برای منظقه خاورمیانه و کشور ایران ارائه دهد.

کتاب سیاست صنعتی نوین برای چه کسانی مناسب است؟

خواندن این کتاب برای پژوهشگران، سیاست‌گذاران، دانشگاهیان و تمام کسانی که دغدغه‌ی توسعه‌ی ملی برایشان اهمیت دارد، به شدت الزامی است.

در بخشی از کتاب سیاست صنعتی نوین می‌خوانیم:

از آن جا که راهبردهای دستیابی به رشد پایدار در کشورهای در حال توسعه در پرتوی بحران مالی اخیر مورد آزمون مجدد قرار گرفته‌اند، مهم است که تغییر ساختاری و تبعات فرعی آن (ارتقای صنعتی) نیز در نظر آورده شوند. ادبیات اقتصادی توجه شایانی را به تحلیل نوآوری فناورنه معطوف داشته است؛ هر چند که برای چنین موضوع مهمی کافی نیست، «اقتصاد ساختارگرای نوین» که در این مقاله رئوس کلی‌اش طرح می‌گردد، چارچوبی را به منظور تکمیل رویکردهای پیشین پیشنهاد می‌دهد که در جستجوی راهبردهای رشد پایدار است. این چارچوب موارد ذیل را لحاظ می‌کند.

نخست اینکه، یک ساختار اقتصادی از برخورداری‌های عوامل تشکیل می‌گردد که با گذر از یک مرتبه توسعه به مرتبه‌ای دیگر تکامل می‌یابد. لذا، ساختار صنعتی بهینه یک اقتصاد خاص، از سطحی توسعه به سطح دیگر متفاوت است. هر ساختار صنعتی نیازمند زیرساخت‌های متناظر خود (اعم از «سخت» و یا «نرم») است تا عملیات و تبادلات خود را تسهیل نماید.

 ۲۶۱ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-468-561-3 

چاپ ۱۳۹۷: ۴۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۵۰۰۰ ت - 7.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: سیاست‌های صنعتی و توانمندی‌ها برای «هم ترازی» چارچوب‌ها و پارادیم‌ها
فصل دوم: اقتصاد ساختارگرای نوین: چارچوبی برای بازاندیشی توسعه
فصل سوم: تعابیر و تفاسیر
فصل چهارم: آیا سیاست صنعتی کشورهای در حال توسعه باید پیرو مزیت‌های نسبی آن‌ها باشد یا از آن سرپیچی کند؟
فصل پنجم: سیاست صنعتی: نپرس چرا، بپرس چگونه؟
فصل ششم: ملیت مالک بنگاه در کشورهای در حال توسعه
فصل هفتم: زنجیره جهانی ارزش و سیاست‌های صنعتی

راهنمای دانلود کتاب سیاست صنعتی نوین

برای دانلود کتاب سیاست صنعتی نوین و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  سیاست صنعتی نوین

نظرات کتاب سیاست صنعتی نوین

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.