دانلود کتاب سید محمد حسینی بهشتی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب سید محمد حسینی بهشتی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب سید محمد حسینی بهشتی

کتاب سید محمد حسینی بهشتی اثر امیر صادقی، به بررسی زندگی و زمانه‌ی شهید دکتر بهشتی، سیاست‌مدار و فقیه ایرانی می‌پردازد.

دکتر بهشتی از روحانیون مؤثر در انقلاب اسلامی ایران بود. بهشتی در حوزه علمیه قم شاگرد علمایی مانند آیت الله بروجردی، امام خمینی، محقق داماد و علامه طباطبائی بود. وی از معدود روحانیان تحصیل کرده دانشگاهی و آشنا به زبان‌های انگلیسی و آلمانی بود. او از بنیان‌گذران و اساتید مدرسه علمیه حقانی است که دروس دینی را به روش‌های جدیدتر آموزش می‌داد.

او از جمله افراد نزدیک به روح‌الله خمینی و از هواداران تشکیل حکومت اسلامی در ایران بوده و نقش بسیار مهمی در استقرار جمهوری اسلامی در ایران داشته‌ است.

بهشتی از مخالفان نظام سلطنتی پهلوی حاکم بر ایران بود و علیه آن مبارزه سیاسی می‌کرد به همین دلیل مدتی از ایران خارج شد و در این مدت در مرکز اسلامی هامبورگ در آلمان فعالیت می‌کرد. در سال 1349 به ایران بازگشت و بر فعالیت‌های فرهنگی از جمله تدوین کتب درسی دانش‌آموزان متمرکز شد.

پدر او، سید فضل‌الله، مردی روحانی و از مدرسین حوزه علمیه اصفهان بود و گاهی برای برپایی نماز جماعت به روستاهای پیرامون می‌رفت. محمد بهشتی در هفتم تیر 1360 و در پی انفجار در دفتر حزب جمهوری اسلامی کشته شد.

در بخشی از کتاب سید محمد حسینی بهشتی می‌خوانیم:

دکتر در جمع طلاب مدرسه‌ی حقانی سخنرانی داشت: «... من مکرر به جناب آقای مصباح گفته‌ام دوست عزیز، چرا بحث‌هایی که احتیاج به رسیدگی بیشتر دارد باید این‌طور مطرح شود؟... روی سخنم با شما طلاب است. شما طلاب مدرسه نمی‌توانید با این اسلوب بار بیایید...

مدرسه‌ای که بخواهد یک مشت انسان لجوج، پرخاشگر بیجا و متعصب تربیت کند، که نتوانند با هم دو کلمه حرف بزنند چه ارزشی دارد؟ در این صورت چه خدمتی به اسلام و به حق کرده‌اند؟... ما می‌خواهیم انسان جستجوگر بار بیاوریم که در پی شناخت حق باشد. شما آقایان چگونه معارف فعلی خودتان را برای شناخت حق در تمام جزئیاتش آن‌قدر بالغ می‌دانید که این‌قدر به هم پرخاش می‌کنید؟!

چرا باید مسئله‌ای که لااقل میان من و جناب آقای مصباح به صورت دو برداشت قابل طرح است به این شکل درآید؟!... موضع من در برابر دکتر شریعتی و کارهای او موضع بهره‌برداری صحیح است، نه لگدکوب کردن، نه لجن‌ مال کردن و نه ستایش کردن و بالا بردن... من با صراحت به جناب آقای مصباح اعلام کردم، جناب آقای مصباح!

من در برابر دکتر شریعتی نقد سالم و سازنده خواهم داشت... ایشان فرمودند، من با شما اتمام حجت می‌کنم! اتمام حجت یعنی چه؟ چه کسی گفته است اگر ما با بیان روشنگر، نقطه‌های انحرافی را بیان کنیم، کافی نیست؟ طول می‌کشد؟ طول بکشد. کار مفیدِ طولانی بهتر است یا کار پرخطر فوری؟

بعد از این سخنرانی، «محمدتقی مصباح یزدی» به همراه هجده نفر از شاگردانش با حالت قهر مدرسه‌ی حقانی را ترک کرد و پس از آن فعالیت‌های خود را در مؤسسه‌ی «در راه حق» ادامه داد.

 ۹۶ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-6327-41-9 

چاپ ۱۳۹۴: ۳۵۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۲۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب سید محمد حسینی بهشتی

برای دانلود کتاب سید محمد حسینی بهشتی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  سید محمد حسینی بهشتی