دانلود کتاب شازده کوچولو


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب شازده کوچولو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب شازده کوچولو

شازده کوچولو (به فرانسوی: Le Petit Prince) نام یک کتاب داستان اثر آنتوان دوسنت اگزوپری و با ترجمه احمد شاملو است که اولین بار در سال ۱۹۴۳ منتشر شد. شازده کوچولو از معروف‌ترین داستان‌ها و سومین داستان پرفروش قرن بیستم در جهان است. این کتاب پرفروش‌ترین کتاب تک مجلد جهان در تمام طول تاریخ می‌باشد. کتاب شازده کوچولو «خوانده شده‌ترین» و «ترجمه شده‌ترین» کتاب فرانسوی‌زبان جهان است. از این کتاب به طور متوسط سالی ۱ میلیون نسخه در جهان به فروش می‌رسد. این کتاب در سال ۲۰۰۷ نیز به عنوان کتاب سال فرانسه برگزیده شد.

در این داستان اگزوپری به شیوه‌ای سورئالیستی به بیان فلسفه خود از دوست داشتن و عشق و هستی می‌پردازد. او طی این داستان از دیدگاه یک کودک که از سیارکی به نام ب۶۱۲ آمده، پرسشگر سوالات بسیاری از آدم‌ها وکارهای آن‌ها است. این اثر به بیش از ۱۵۰ زبان مختلف ترجمه شده‌ و مجموع فروش آن به زبان‌های مختلف از دویست میلیون نسخه گذشته‌ است.

سال ۱۹۳۵، هواپیمای سنت اگزوپری، که برای شکستن رکورد پرواز بین پاریس و سایگون تلاش می‌کرد، در صحرای بزرگ آفریقا دچار نقص فنی شد و به ناچار در همان‌جا فرودآمد.

همین سانحه دستمایه الهام شازده کوچولو شد که در آن شخصیت قهرمان داستان، خلبانی بی‌نام، پس از فرود در بیابان با پسر کوچکی آشنا می‌شود. پسرک به خلبان می‌گوید که از اخترکی دوردست می‌آید و آنقدر آنجا زندگی کرده که روزی تصمیم می‌گیرد برای اکتشاف اخترک‌های دیگر خانه را ترک کند. او هم‌چنین برای خلبان از گل سرخ محبوبش می‌گوید که دل در گرو عشق او دارد، از دیگر اخترک‌ها تعریف می‌کند و از روباهی که او را این جا، روی زمین، ملاقات کرده است. خلبان و شازده چاهی را می‌یابند که آنها را از تشنگی نجات می‌دهد اما در نهایت شازده کوچولو خلبان را در جریان تصمیم خود قرار می‌دهد و می‌گوید تصمیم گرفته به اخترک خانه‌اش بازگردد.

 ۱۰۳ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-351-846-2 

چاپ ۱۳۹۵: ۱۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۲۰۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب شازده کوچولو

برای دانلود کتاب شازده کوچولو و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  شازده کوچولو

نظرات کتاب شازده کوچولو

رضا دهقانی
۱۳۹۶/۸/۲۰
نویسنده کتاب، اگزوپری، در دوران جنگ جهانی اسیر میشه و به طر شگفت آوری توسط زندانبان نازی خودش از مرگ نجات پیدا می‌کنه، شاید اگر آن زندانبان اگزوپری را آزاد نمی‌کرد ما الان از خواندن چند باره شازده کوچولو لذت نمی‌بردیم.... دارم فکر می‌کنم شاید آن سرباز به خاطر آزاد کردن اگزوپری مجازات شده، شاید هم نه، شاید زنده مونده و در سالهای بعد کتاب شازده کوچولو رو خونده و تو دلش گفته چه خوب که آزادش کردم...
Elham mirbagheri
۱۳۹۶/۸/۴
یکی از بهترین کتاب هاست که حداقل یکبار خوندنش برای هر آدمی توی هر سنی لازمه مخصوصا با ترجمه‌ی زیبای آقای احمد شاملو
amirhossein farzinmehr
۱۳۹۸/۶/۱۹
دیدگاه شما، نظر شماست؟ نظر شما یعنی نقد کلی شما درباره کتاب (حداقل موضوع کلی، نکته‌ها و درس‌های کتاب) و در نهایت موافقت یا مخالفت یا مشروط بودن (نامعلوم بودن) نظر شما دربارهٔ خواندن این کتاب توسط دیگران، دوستان خواندن کتاب قوانین بسیاری دارد (میتوانید کتاب چگونه کتاب بخوانیم اثر آدلر و ون دورن از و به نشر را بخوانید)، ما در دوران تحصیل این‌ها را یاد نگرفتیم (فقط یادگیری مقدمات بوده، اگر این قوانین را بدانیم بدون تحصیلات آکادمیک کمک دیگران هم می‌توان جزو بهترین‌ها بود)، شما با یک نقد در این قسمت هم متوجه قصد و منظور نویسنده می‌شوید و هم خوانندگان بعدی را راهنمایی می‌کنید، اینکه فقط بگویید جالب، عالی، لذت بردم و امثال آن یعنی کتاب را به طور ناقص درک کرده اید،،، امروزه خیلی از محصلان شاید از خیلی اندیشمندان مشهور هم بیشتر کتاب خوانده باشد اما نصف آن‌ها هم توان اجرایی ندارد و این به دلیل آن است که کتاب‌های زیادی را بد خوانده است در نهایت جمله‌ای از توماس هابز را میگویم که می‌گوید اگر قرار بود من هم مانند بسیاری کتاب‌های بسیاری را خوانده باشم باید یک ابله پرخوان می‌بودم. تشکر از توجه تون
مشاهد همه نظرات (۴۳۵)