دانلود کتاب شاید شبیه نیایش


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب شاید شبیه نیایش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب شاید شبیه نیایش

کتاب شاید شبیه نیایش نوشته‌ی علی میرمیرانی، به بررسی و تفسیر سی نام نیکوی خداوند (اسماء حسنی) همراه با معانی آن‌ها پرداخته است.

همه‌ی ما خدا را صدا زده‌‌ایم، به زمزمه یا در همهمه او را خوانده‌‌ایم. گاهی آدمی می‌نشیند و همه‌ی ایمانی که دارد یا دوست دارد داشته باشد را می‌نویسد، تصویر می‌کند، نقش می‌زند، حک می‌کند و... در این کتاب سعی شده خودنمایی کم‌تر باشد و وجود آدمی پیش حضور خداوند، لااقل به اندازه چند سطر یا چند صفحه کمرنگ شود.

تمام اسامی خداوند معجره است. باور معنای هر کدام از آن‌ها اگر در زندگی‌هایمان شکل و رنگ عمل داشته باشد، به معجزه‌ای شگرف و شگفت می‌انجامد. در تمامی این ندانستن‌ها و نتوانستن‌ها تا چشم و دلمان آماده دیدن و لمس اعجاز نباشد، هیچ واقعه روشنی را حتی، احساس نمی‌کنیم.

خداوند به ما گفته او را به نام‌هایش نیکویش صدا بزنیم، این‌ نام‌ها شاید صدا زدن‌های آدمیست در میانه رفتن و ماندن، توانایی و عجز، اطاعت و طغیان، تسلیم و سرکشی و... این کتاب مجموعه‌ای از سی نام الهی است که با زبانی شیوا معنی شده‌اند.

در بخشی از کتاب شاید شبیه نیایش می‌خوانیم:

غفار یعنی بسیار آمرزنده و خداوندا ما را به حق و حرمت گرمای خیس اشک بندگان خوبت بیامرز.

یا غفار، ما را به حق زخم نیایش‌های مردان حق که عزاداران همیشگی حقیقت‌های گلو بریده‌اند، بیامرز، تو آمرزنده‌ای، ما را که گاه، نفس‌هایمان نیز بهانه‌ای است برای خطا، برای دوری از آمرزش بی‌کران تو، و خنک آنکه تو، باز، آمرزنده‌ای یا غفار.

کوله‌بار غفلت بر شانه‌های معصیت‌مان است و چه انبوه عریان است گناهان‌مان و باز اگر روی آمدن به سوی تو داریم، به خاطر تسلای نام توست که غفاری و چونان تویی بزرگ، گمان ندارم که همچون منی کوچک را از درگاه غفاریت خویشی براند.

یا غفار، بیامرز ما را نه با نظر به سیاهۀ سپید نماندۀ احوال و کردارمان که به حرمت خیس اشک بندگان خوبت و به... غفاریت خودت!

 ۴۴ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-334-454-2 

چاپ ۱۳۹۳، قیمت الکترونیکی: ۵۰۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
رحمن
رحیم
رئوف
فتّاح
مصّور
رزّاق
نور
سلام
لطیف
حفیظ
سمیع
تّواب
واجد
بصیر
علی
واحد
ولی
مومن
خالق
جمیل
باسط
معّز
مقسط
غفّار
ودود
کفیل
ماجد
جلیل
علیم
وهاب

راهنمای دانلود کتاب شاید شبیه نیایش

برای دانلود کتاب شاید شبیه نیایش و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  شاید شبیه نیایش

نظرات کتاب شاید شبیه نیایش

کاربر z
۱۳۹۹/۱۱/۲۳
خیلی عالی بود برای شناخت صفات خدا به چنین توصیفاتی نیاز داشتم و خیلی ذهنیت باز شده تا توصیفی اگاهانه از خدا در امور روزانه‌ام داشته باشم
علی رنجبر
۱۳۹۸/۲/۱۲
بسیار زیبا برای شناخت باری تعالی
لیلا چوبکار
۱۳۹۷/۴/۲۸
خیلی عالی. کاری که انجام گرفته
مشاهد همه نظرات (۶)