دانلود کتاب صوتی شب ایوب


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شب ایوب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی شب ایوب

کتاب صوتی شب ایوب اثر داوود غفارزادگان، به روایت لحظات زندگی یک جانباز نابینا می‌پردازد، مردی که ترکشی در نزدیک شاهرگ گردنش دارد و هیجان برای او سم است اما تصمیم می‌گیرد که به گذشته پرهیجانش برگردد و خاطرات قبل و پس از جنگ را مرور کند.

این رمان درباره‌ی مردی به نام ایوب است که در شهر پدری خود خوش‌خیال و آسوده زندگی می‌کند. آن‌ها در کنار رودخانه شهر، جنگ‌زده‌ها را می‌بینند که اسکان گزیده‌اند و پیرمردی مهربان و خوش‌قلب در میان آن‌هاست که می‌خواهد قایقی بسازد و به آب بیندازد. اما ناگهان هواپیماهای عراقی شهر را بمباران می‌کنند و پیرمرد را به شهادت می‌رسانند.

ایوب و دوستانش انگار ناگهان پوست می‌اندازند و تصمیم می‌گیرند به جبهه بروند اما شرط ورود ایوب به این میدان بزرگ غلبه بر ترسی است که با مرگ مادر در رودخانه شروع شده است. از این رو به رودخانه می‌زند...

ایوب این راوی صبور همه را روایت می‌کند، مرگ مادرش در رودخانه، شهادت دوستش جلیل، سوختن برادرزاده‌اش نگار در بمباران شهرها، مجروحیت در جبهه و از دست دادن چشم‌هایش و... ایوب همه را با چشم خود می‌بیند و روایت می‌کند اما از پای در نمی‌آید. آخر، او ایوب است و صبوری با جانش گره خورده است.

آنچه در اولین مواجهه با رمان «شب ایوب» بیش از همه جلوه‌گری می‌کند، نثر ریزبافت، خوش‌آهنگ و پخته داوود غفارزادگان است. بعد، همین نثر زیبا دلیل و راهنمای مخاطب می‌شود که رمان شب ایوب را با لذت دنبال کند.

شب ایوب داستان انسان‌هایی است که هر مخاطبی با همذات‌پنداری با یکی از آن‌ها، رمان را ادامه می‌دهد. کلمات، اسیر نویسنده است و بدون هیچ مشکلی به نرمی و به سادگی در خدمت کلیت رمان قرار می‌گیرد؛ نویسنده آنقدر ساده و بی‌ریا سخن می‌گوید که مخاطب به اجبار هم که شده پذیرنده جو، فضا و محیط رمان می‌شود و گاه خود را در عرصه داستان می‌بیند و گاه با آن همگام می‌شود و برای شخصیت‌ها غمگین می‌شود. 

داوود غفارزادگان متولد 1338 در اردبیل، بیش از دو دهه است که می‌نویسد و او را یکی از موثر‌ترین نویسندگان در عرصه ادبیات کودک و نوجوان می‌دانند. نشان طلایی جشنواره بزرگ برگزیدگان ادبیات کودک ونوجوان به عنوان یکی از بهترین داستان‌نویسان دو دهه تنها یکی از جوایز بی‌شمار اوست.

از آثار بزرگسال این نویسنده می‌توان به کتاب‌های راز قتل آقا میر، دختران دلریز، شب ایوب و کتاب بی‌نام اعترافات و در حوزه نوجوان از پرواز درناها، سنگ اندازان غار کبود و آواز نیمه شب و کتاب‌های دیگر نام برد. رمان جنگی فال خون این نویسنده در آمریکا ترجمه شده و مجموعه داستان ما سه نفر هستیم از کتاب‌های برگزیده بیست سال ادبیات داستانی است.

در قسمتی از کتاب صوتی شب ایوب می‌شنویم:

«آمده بودیم به شهر شما تهران. هنوز می‌دیدم. اصلا کسی نگفته بود که کار به اینجا می‌کشد. 9 ماه طول می‌کشد تا تاریکی مطلق. از درد دیگری آمده بودیم آنجا. کدام بیمارستان حواسم نیست. دکتر نرمی انگشتش را گذاشته بود روی شاهرگ گردنم و می‌گشت... وقتی ایستاد، گفت: همین جاست! چیزی زیر پوستم دل دل می‌زد. گفت به چه درشتی!...»

«دیدم بار الها، جز تاریکی هیچ نیست و هیچ صدایی دیگر نیست که گویی همه بیش از این اوهام بوده و گفتم این است آن روز پنجاه هزار سال ماندن در این ظلمات و تنهایی که ناگاه آواز پرنده‌ای شنیدم که در آن برهوت انگار یک لحظه از بالای سرم پریده و گریخته بود.»

 ۳ ساعت و ۳۹ دقیقه، ۲۰۲ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۶۹۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۷ دقیقه
قسمت اول
۱۷ دقیقه
قسمت دوم
۲۳ دقیقه
قسمت سوم
۲۵ دقیقه
قسمت چهارم
۲۵ دقیقه
قسمت پنجم
۲۵ دقیقه
قسمت ششم
۲۵ دقیقه
قسمت هفتم
۲۶ دقیقه
قسمت هشتم
۲۶ دقیقه
قسمت نهم

راهنمای دانلود کتاب صوتی شب ایوب

برای دانلود کتاب صوتی شب ایوب و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  شب ایوب

نظرات کتاب صوتی شب ایوب

حامد نجفی
۱۳۹۸/۱۱/۲۳
جانبازان ولی نعمتان ما هستند خداوند اجرشان دهد
مشاهد همه نظرات (۲)