دانلود کتاب شدن


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب شدن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب شدن

میشل اوباما در کتاب شدن، زندگی شخصی‌اش به عنوان همسر اولین رئیس جمهور سیاه پوست آمریکا را قبل و بعد از ورود به کاخ سفید شرح می‌دهد. (فایل کتاب در تاریخ 1398/5/1 به‌روز رسانی شده است.)

کتاب شدن (Becoming) در اولین ماه انتشارش توانست رکورد فروش را بشکند و پرفروش‌ترین کتاب سال آمریکا شود. خواندن این اثر برای کسانی که قصد خودسازی و موفقیت در زندگی شخصی، کاری و اجتماعی را دارند، مخصوصاً دختران نوجوان و بانوان بسیار مفید است.

میشل اوباما (Michelle Obama) بانوی نخست پیشین ایالات متحده، به کمک شیوه‌ای صمیمانه شما را به دنیای خود فرا می‌خواند و تجربیاتی که شخصیت‌اش را شکل داده‌اند، روایت می‌کند. در واقع این کتاب حکایت سرگذشت زنی محسوب می‌شود که دشواری‌ها و موانع زندگی را قدم‌ به ‌قدم طی می‌کند و با تلاش، صبوری، تدبیر و ایستادگی آینده‌ای روشن برای خود می‌سازد.

او در این اثر که نوعی داستان رویای آمریکایی است، از آغاز زندگی‌اش را بازگو می‌کند. از طبقه‌ی دوم خانه‌ی یکی از بستگانش در جنوب شهر شیکاگو که به خاطر نرخ بالای جرم و جنایتش شهرت دارد. اما با تلاش به موفقیت دست می‌یابد و زندگی فوق‌العاده‌ای برای خود به وجود می‌آورد. میشل دختری از یک خانواده‌ی فقیر و کارگری بود که برای تحصیل در یک دبیرستان خوب پذیرفته می‌شود و از این طریق می‌تواند به هاروارد راه یابد. او وکالت می‌خواند و سرانجام به کاخ سفید وارد می‌شود.

او شما را به درون مناظره‌های خصوصی‌شان می‌برد که اگر همسرش برای رفتن به سمت ریاست جمهوری اقدام کند، نقش بعدی خودش به عنوان تصویری مشهور لکن دور از نکوهش در خلال کمپین همسرش چه باشد. خاطرات به زیبایی و با طبع شوخ خوب و رک‌گویی‌ غیر معمول داستان‌سرایی‌ شده‌اند. او شرح واضحی از پشت صحنه‌ی تاریخ خانوادگی‌ و فرودش به محل توجه جهانی و نیز زندگی‌شان در کاخ سفید در طول هشت سال را ارائه می‌دهد، همچنان که او می‌آید تا از کشورش شناخت پیدا کند و کشورش او را بشناسد.

این کتاب شما را به درون آشپزخانه‌های متواضح آیوا و سالن‌های رقص باکینگهام، درون لحظات قلب‌گیر اندوه و جهندگی‌ای عمیق می‌برد. همچنان که او می‌کوشد موثق زندگی کند و از قوای شخصی‌اش و از صدایش در خدمت دسته‌ای از ایده‌های بالاتر استفاده کند، شما را به درون شکلی از یک ضمیر فوق‌العاده و پیشرو از تاریخ می‌آورد. او در بیان داستانش با صمیمیت و چیرگی برای شما این چالش را به وجود می‌آورد: شما چه کسی هستید و می‌خواهید چه کسی شوید؟

میشل اوباما در یکی از مصاحبه‌هایش با اوپرا وینفری دلیل انتخاب نام اثرش را سوال همیشگی «وقتی بزرگ شدی می‌خواهی چه کاره شوی؟» عنوان کرده که به نظرش سوال خیلی مسخره‌ای است که از بچه‌ها می‌پرسند «چرا که گویا کاره‌ای شدن پایان همه چیز به شمار می‌رود و پس از آن آدم به اتمام می‌رسد، انگار آدم هر کاره‌ای هم که شود، همین کافی است و دیگر تمام!» در حالی که انسان همزمان می‌تواند چند کاره باشد. درست مثل او که علاوه بر مادر، همسر، وکیل و نایب رئیس بیمارستان، بانوی اول آمریکا هم بوده است.

در بخشی از کتاب شدن می‌خوانیم:

تقریباً جایی در تصورات من، به تدریج احساس می‌شد که خانه دورتر شده است. در حالی که در دانشگاه بودم، با چند تن از دوستان هم‌کلاسی‌ مدرسه در تماس بودم؛ بیشتر از همه مخصوصاً با سانتیتا که به دانشگاه هاروارد در واشنگتن دی‌سی می‌رفت. من درون یکی از تعطیلات آخر هفته‌ی طولانی‌ام برای ملاقات او رفتم و گفت‌وگوی طولانی داشتیم و کلی مثل همیشه خندیدیم. محوطه‌ی دانشگاه هاروارد معماری شهری داشت.

وقتی یک موش گنده از جلوی در اتاق خوابگاهش رد شد، من سر به سرش گذاشتم: «دختر، تو هنوز زیر این سقف هستی!» جمعیت دانش‌آموزهایش هم دو برابر پرینستون بود و تقریباً اغلبشان از سیاه پوستان بودند. من بدین منظور به سانتیتا غبطه می‌خوردم که او با نژادش مسحور نبود. او نیاز نداشت احساس کند هر روز در اقلیت عمیق شده است؛ اما هنوز هم، من راضی بودم به برگشت به چمن سبز زمردی و زیرگذرهای آجری پرینستون، حتی اگر تعداد کمی از مردم آن‌جا می‌توانستند با عقبه‌ی من ارتباط داشته باشند.

رشته‌ی تحصیلی من جامعه‌شناسی بود و نمرات خوبی می‌گرفتم. من قرار ملاقاتی با یک بازیکن فوتبال باهوش خودانگیز گذاشتم که دوست داشت خوش باشد. من و سوزان با یک دوست دیگر به نام آنجلا کندی هم اتاق شده بودیم. او بچه‌ی پرطاقت و سریع حرف زننده‌ از واشنگتن دی‌سی بود. آنجلا حواس پرتی سریع داشت و بذله‌گو بود و ما را حسابی می‌خنداند. برخلاف دختر سیاه شهری بودن، مانند بچه‌ مدرسه‌ای‌ها لباس می‌پوشید. کفش‌های بند‌دار رنگی و ژاکت صورتی می‌پوشید و به نوعی کاری می‌کرد که به او بیاید.

 ۵۶۱ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-374-886-9 

چاپ ۱۳۹۸: ۷۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۶۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب شدن

برای دانلود کتاب شدن و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  شدن
سارا اسدی نیا
۱۳۹۸/۸/۱۰
واقعا ترجمه بد و بی‌دقت متن کتاب باعث شد نه تنها لذتی از خواندن کتاب نبرم، بلکه بخوام سریع و باعجله کتاب رو تموم کنم.
ولی نکته مهم اینه که اعتمادم نسبت به کتابهایی که در این اپ قرار میگیره کم شد. بهتر نیست قبل از قرار دادن کتاب کسی متن و محتوای اون رو بررسی کنه؟! 🤔
ش شهبازی
۱۳۹۸/۶/۹
بسیار عجیب است که این عنوان کتاب با دو ترجمه مختلف و با دو قیمت متفاوت در کتابراه عرضه میشودو آن نسخه که گران‌تر است در ویراستاری و ترجمه بسیار ضعیف تر و بدتر است! اعطا و الصاق یک عدد ستاره به این نه بیشتر...
مینا تالب
۱۳۹۸/۸/۱۰
این زن خیلی حرفه‌ای و الگوی منه
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۴)