دانلود کتاب صادرات کالا و خدمات فنی و مهندسی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب صادرات کالا و خدمات فنی و مهندسی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صادرات کالا و خدمات فنی و مهندسی

کتاب صادرات کالا و خدمات فنی و مهندسی به قلم ایرج زینال زاده، ابتدا روش‌های صادرات و چگونگی ورود به بازار برای شروع به فعالیت را شرح داده و سپس اطلاعات و مدارک مورد نیاز برای انجام آن را مورد بررسی قرار می‌دهد.

صادرات کالا به اطلاعات نیازمند است. پیش از اینکه به بازارهای صادراتی و انتخاب بازار و تشریفات گمرکی و اسناد مربوطه و ماندگاری در بازارها وارد شوید، برای شروع به صادرات باید کارت بازرگانی دریافت کنید. این کارت‌ها به دو صورت حقیقی و حقوقی صادر می‌شود. به بیان بهتر، صادرات می‌تواند توسط افراد و یا شرکت‌ها انجام پذیرد.

بعد از انتخاب بازار و بازاریابی، از طریق Business Plan و ماتریس SWOT، باید مراحل صادرات را انجام داد که نویسنده گام به گام به تشریح آن‌ها می‌پردازد.

علاوه بر مطالب گفته شده، کتاب صادرات کالا و خدمات فنی و مهندسی (Export of commodity and technical and engineering service) اطلاعات مفیدی در مورد صادرات فنی و مهندسی در اختیار شما قرار می‌دهد. از جمله این اطلاعات می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

- مراحل صادرات خدمات فنی و مهندسی
- تسهیلات مربوط به صادرات خدمات فنی و مهندسی
- مؤسسات مجاز به صدور خدمات فنی و مهندسی و بازاریابی صادرات خدمات

ایرج زینال زاده در این کتاب راهکارهایی ارائه می‌دهد که عمل کردن به آن‌ها به افزایش اشتغال، کاهش رکود اقتصادی، رشد اقتصادی و ... کمک شایانی خواهد نمود. مطالعه آن به تمامی کاربران و برنامه‌ریزان اقتصادی و همچنین دانشجویان رشته‌های اقتصاد، بازرگانی، صنایع و واحدهای تولیدی و صادراتی توصیه می‌شود.

در بخشی از کتاب صادرات کالا و خدمات فنی و مهندسی می‌خوانیم:

هیأت‌های تجاری می‌توانند به عنوان مؤثرترین ابزار توسعه صادرات تلقی شوند، مشروط بر آنکه از سازماندهی خوبی برخوردار باشند، اعزام آن‌ها در زمان مناسب صورت گیرد و برای آنان برنامه دقیق، منظم و متنوعی تنظیم شود.

از جمله مزایای اعزام هیأت‌های تجاری نسبت به سایر روش‌های توسعه صادرات؛ امکان فروش مستقیم، بدون واسطه و فوری کالا، انجام مذاکرات مستقیم و کسب اطلاع از نیازهای دقیق خریداران، شناخت شرکت‌های خریدار، کسب تجربه و مهارت در زمینه شیوه مذاکرات (برای افرادی از هیأت که سابقه فعالیت بین‌المللی زیادی ندارند)؛ شناخت بازار از نزدیک و به صورت مستقیم برای تعیین قیمت‌ها، نوع بسته‌بندی، کیفیت کالاهای نوع تبلیغات و آشنایی با وضعیت رقبا، با استفاده از اطلاعاتی که طرف مقابل ارائه می‌کند، می‌باشد.

از دیگر مزایای اعزام این هیأت‌ها، می‌توان به دسترسی مستقیم بخش خصوصی به بلندپایه‌ترین مقامات تصمیم گیرنده یا شخصیت‌های اقتصادی مهم و مؤثر کشور میزبان، بازدید از مراکز صنعتی، کارخانه‌ها، نمایشگاه‌ها و... (اگر بازرگانان به صورت فردی سفر کنند، شانس استفاده از اینگونه امکانات را ندارند)؛ گرفتن برخی امتیازات، نظیر مشارکت در نمایشگاه‌ها به صورت رایگان یا با تخفیف مناسب، به دلیل اعتبار و وزنه سیاسی هیأت و نیز برگزاری نمایشگاه‌های اختصاصی جمهوری اسلامی ایران، کسب امتیاز تأسیس مراکز تجاری، کاهش هزینه‌های گمرکی برای یک دوره خاص، تسهیلات برای ویزا و... اشاره کرد.

 ۲۰۴ صفحه، ۶ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-468-508-8 

چاپ ۱۳۹۵: ۱۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
بخش اول: روش‌های صادرات
بخش دوم: برای شروع به صادرات چه اقداماتی باید انجام داد
بخش سوم: روش‌های ورود به بازار
بخش چهارم: تأمین مالی
بخش پنجم: اطلاعات و مدارک مورد نیاز در عملیات صادرات کالا
بخش ششم: مشوق‌های صادراتی
بخش هفتم: صادرات خدمات فنی و مهندسی
منابع و مأخذ

راهنمای دانلود کتاب صادرات کالا و خدمات فنی و مهندسی

برای دانلود کتاب صادرات کالا و خدمات فنی و مهندسی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  صادرات کالا و خدمات فنی و مهندسی

نظرات کتاب صادرات کالا و خدمات فنی و مهندسی

حسن محفوظی
۱۳۹۹/۴/۱۴
خیلی کتاب جامعی هست، به معنی واقعی کلمه راهنمای عملی برای صادراته. میشه pdf کتاب رو از همین جا تهیه کنیم و همیشه داشته باشیم و بهش رجوع کنیم... در یک کتاب؛ خدا قوت آقای زینال زاده
مشاهد همه نظرات (۱)