دانلود کتاب صنایع آینده: واکاوی فناوری‌ها و بازارهای پر رونق دو دهه آینده

عکس جلد کتاب صنایع آینده: واکاوی فناوری‌ها و بازارهای پر رونق دو دهه آینده
قیمت:
۱۰۰۰۰ تومان - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صنایع آینده: واکاوی فناوری‌ها و بازارهای پر رونق دو دهه آینده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صنایع آینده: واکاوی فناوری‌ها و بازارهای پر رونق دو دهه آینده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صنایع آینده: واکاوی فناوری‌ها و بازارهای پر رونق دو دهه آینده

کتاب صنایع آینده: واکاوی فناوری‌ها و بازارهای پر رونق دو دهه آینده به قلم الک راس، به بررسی اجمالی اقداماتی اختصاص دارد که می‌توانید برای آماده‌سازی فرزندانتان برای موفقیت در دنیای پر از تغییر و رقابت فردا انجام دهید.

فرزندپروری مهم‌ترین کاری است که یک فرد می‌تواند در زندگی خود به انجام برساند. بچه‌های ما وارد دنیایی می‌شوند که کاملا با دنیای ما متفاوت خواهد بود. با بهره‌گیری از هوشمندی نوآورانی که در فصل‌های مختلف کتاب به آنان پرداخته می‌شود، می‌توانیم خودمان و نیز فرزندانمان را برای مسیر اقتصاد دنیای آینده (که البته مدتی است آغاز شده) آماده کنیم.

الک راس (Alec Ross) در کتاب صنایع آینده (The industries of the future) آورده است: وقتی نوجوان بودم، فکر می‌کردم زندگی در ویرجینیای غربی درست همانند زندگی در سایر نقاط ایالات متحده و دنیاست و در واقع، مردم در هر جایی با پدیده افول تدریجی اقتصادی روبه‌رو هستند. با وجود این، وقتی به مناطق دیگری از دنیا سفر کردم، متوجه شدم در دوره افول ویرجینیای غربی، برخی مناطق دیگر شاهد رشد و شکوفایی بودند.

این کتاب برای همه کسانی نوشته شده که می‌خواهند از اثراتی که موج بعدی نوآوری و جهانی‌سازی بر کشورها، جوامع و خودمان دارد آگاه شوند.

با وجود اینکه بسیاری از مردم از این نوآوری‌ها منتفع خواهند شد، برخی افراد نیز بهره کلانی از آن خواهند برد و برخی نیز از بسیاری از مزایای این نوآوری‌ها محروم خواهند بود. برخلاف موج قبلی جهانی‌سازی و نوآوری مبتنی بر فناوری دیجیتال که سبب شد بسیاری از مردمان ساکن در بازارهای دارای نیروی کار ارزان از فقر خلاص شوند، موج بعدی نوآوری نیز طبقات متوسط در کشورهای مختلف جهان را متحول می‌سازد و بسیاری از این افراد ممکن است بار دیگر به زیر خط فقر بازگردند.

موج قبلی موجب ایجاد تحولاتی اساسی در همه کشورها و جوامع انسانی شد. موج بعدی نوآوری نیز موجب پیشرفت هرچه بیشتر اقتصادهای پیشرو در این حوزه‌ها شده و در عوض بسیاری از طبقه‌های اجتماعی متوسط در کشورهای توسعه‌ یافته را با مشکلاتی روبه‌رو می‌سازد.

نوآوری با خود فرصت‌ها و تهدیدهای زیادی به همراه می‌آورد. همان نیروهایی که موجب پیشرفت‌های جدی در زمینه خلق ثروت و جنگ می‌شود، می‌تواند به یک هکر امکان سرقت اطلاعات شخصی شما یا حتی هک کردن خانه‌تان را بدهد. رایانه‌ای که می‌تواند موجب سرعت‌بخشی به فرآیند بررسی استاد حقوقی شود می‌تواند در نهایت نیاز بازار به وکلاء و مشاوران حقوقی و کاهش تعداد آن‌ها شود.

در بخشی از کتاب صنایع آینده می‌خوانیم:

کشورهای مختلف همیشه سعی کرده‌اند اثرات نامطلوب ناشی از جنگ‌ها را کاهش دهند. آن‌ها همواره کوشیده‌اند دامنه یا تعداد نبردها با کشورهای دیگر را کاهش داده یا از شیوه‌هایی بهتر برای کم کردن آسیب‌های ناشی از جنگ استفاده کنند. همواره در طی تاریخ دیده‌ایم که اصول مذهبی، اخلاقی و انسانی به‌ عنوان عاملی بازدارنده برای محدود کردن پیامدهای ناخوشایند درگیری‌های نظامی به‌ کار رفته است.

پیمان‌های مختلفی طی قرن گذشته به‌ منظور ایجاد محدودیت برای کشورها برای حمله به کشورهای دیگر تدوین شده است. کشورهای مختلف همواره کوشیده‌اند بین نیروهای نظامی و افراد غیرنظامی، جبهه جنگ و پشت جبهه و نیز بین جنگ منصفانه و نبرد ناجوانمردانه تمایز قائل شوند.

با وجود این، نبرد سایبری شکل جدیدی از مناقشه بین کشورهاست که در قرن بیست‌و‌یکم شکل گرفته و به همین دلیل، قوانین و مقرراتی که در قرن بیستم برای نبردهای مسلحانه بین کشورها تدوین شده کاربردی برایش ندارد. شاید پس از پیشرفت بشر در طراحی و تولید سلاح هسته‌ای، استفاده از کدهای رایانه‌ای به‌ منظور حمله به دشمن را بتوان اصلی‌ترین تحول چشمگیر در حوزه جنگ دانست.

همچنین رشد سریع این حوزه سبب شده جبهه‌ای جدید برای نبرد کشورها با هم ایجاد شود که هنوز هیچ قاعده و قانون پذیرفته شده‌ای برایش وجود ندارد. برخی کشورها می‌کوشند راهی برای تدوین قوانینی جهانی به‌ منظور محدودسازی نبردهای سایبری بیابند. با وجود این، اختلاف‌ نظر بین کشورها در این زمینه به‌ حدی گسترده است که امید چندانی برای دستیابی به توافقی جامع و بین‌المللی در این خصوص وجود ندارد.

فهرست مطالب

مقدمه مترجمان
مقدمه
جنبه منفی جهانی‌سازی
کودکی‌ام در دوره پیش از تحول
جنبه مثبت جهانی‌سازی
صنایع فردا
فصل اول: ربات‌ها در راهند
ربات‌ها وارد می‌شوند
رباتیک و گستره جغرافیایی
ربات‌های انسان‌نما
آیا تکینگی واقعا روی می‌دهد؟
واکاوی آینده رباتیک
رباتیک در پزشکی
ربات‌ها و مشاغل
فصل دوم: وقتی انسان قابل برنامه‌ریزی می‌شود
ژنومیک و درمان سرطان
هک کردن مغز
پیامدهای ناخواسته
ریه خوک و ماموت‌های پشمالو
رقابت برای تسلط بر دنیای ژنومیک
کشوری که عقب ماند
نوآوری برای همه
تمام چیزهایی که در مورد علوم زیستی می‌دانیم در حال تغییر است
فصل سوم: مجازی‌سازی پول، بازار و اعتماد
پول مجازی، سایت اسکوئر
گسترش بازار مجازی
رمزنگاری اقتصاد در کشورهای آفریقایی
اقتصاد اشتراکی و اعتماد مجازی
آینده بازارهای مجازی
بیت‌کوین و بلاکچین
خطر هک شدن
بلاکچین و ساختار سنتی اقتصاد
بلاکچین به‌عنوان پروتکلی برای آینده
آینده اعتماد رمزنگاری‌شده
چشم‌انداز آینده پول دیجیتال
فصل چهارم: امنیت سایبری
انواع حملات سایبری
هوا، زمین، دریا، فضا و فضای سایبری
هیچ‌چیز از حملات سایبری مصون نیست
عملیات محرمانه: حتی جاسوس‌ها هم به وحشت می‌افتند
حمله روسیه با قوای سایبری
از جنگ سرد تا جنگ سایبری
حوزه پردرآمد مقابله با حملات سایبری
نتیجه‌گیری
فصل پنجم: داده‌: ماده خام عصر اطلاعات
نه میلیارد نفر باید غذا بخورند
فین‌تک: تحول در دنیای مالی
سنگ‌های بینا
رسوایی‌ اخلاقی، در انتظار همه شهروندان خواهند بود
اعداد و ارقام در هر گوشه از زندگی ما
داده‌های گنگ
فصل ششم: جغرافیای بازارهای آینده
حوزه تخصص
شهرها به‌عنوان قطب‌های نوآوری
چشم‌اندازی تاریک و هراس‌انگیز
در قرن بیست و یکم دیگر نمی‌توان همه جوانب زندگی شهروندان را کنترل کرد
نیمی از جهان
چین و ژاپن به ما چه می‌گویند؟
فرزندان عصر دیجیتال
برای همیشه عقب‌مانده یا با جهشی بزرگ؟ آفریقا: قاره‌ای
نتیجه‌گیری
مهم‌ترین وظیفه ما در آینده

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب صنایع آینده: واکاوی فناوری‌ها و بازارهای پر رونق دو دهه آینده
نویسنده
مترجمصالح سپهری فر، بهاره رضا جو، اردوان یزدی
ناشر چاپیانتشارات دنیای اقتصاد
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۵۹
زبانفارسی
شابک978-600-8591-92-4
قیمت نسخه الکترونیک
۱۰۰۰۰ تومان - 3.49€
خرید کتاب الکترونیک
موضوع کتابکتاب‌های اقتصاد

نظرات کتاب صنایع آینده: واکاوی فناوری‌ها و بازارهای پر رونق دو دهه آینده

ابراهیم بهمئی
۱۳۹۸/۱/۱۶
این کتاب فوق العاده است، پیشنهاد می‌کنم حتمااین کتاب رامطالعه کنید
مشاهده همه نظرات ۱