دانلود کتاب صوتی آویشن قشنگ نیست


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آویشن قشنگ نیست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی آویشن قشنگ نیست

کتاب صوتی آویشن قشنگ نیست اثر حامد اسماعیلیون، مجموعه‌ای از شش داستان مستقل است که هر کدام یک راوی دارد. پنج مرد و یک زن جوان از نسل سوخته که کودکی و نوجوانی خود را در دهه 60 و پیامدهای جنگ هشت ساله گذرانده‌اند. این کتاب صوتی به صورت مشترک با همکاری کتابراه و ماه‌آوا تولید شده است.

کتاب آویشن قشنگ نیست در سال ۱۳۸۸ برنده‌ی نهمین دوره‌ی جایزه‌ی بنیاد هوشنگ گلشیری در بخش بهترین مجموعه داستان اول شد، هم‌چنین در جایزه‌ ادبی روزی روزگاری در همان سال مورد تقدیر قرار گرفت.

در داستان کتاب آویشن قشنگ نیست وجه اشتراک تمامی شخصیت‌ها محله‌ای است که همگی ساکن آن بوده‌اند و از همین رو داستان‌هایشان در نقاطی با هم تلاقی می‌کند و مجموعاً یک داستان کلی را می‌سازند.

داستان رضا درباره‌ی پسری است که در دانشگاه تهران پزشکی می‌خواند، او با تلاش پسرعمویش شاهو از تهران به دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه انتقالی می‌گیرد و با پول فروش قبولی‌اش یک خودروی رنو می‌خرد. او با رفقایش مازیار و بهزاد از دانشگاه به سوی شهر می‌آید و دوستانش او را به تعقیب ماشین دخترهای همکلاسی که سابقاً با آن‌ها دوست بوده‌اند تشویق می‌کنند. رضا تصادف می‌کند و در این تصادف کشته می‌شود. داستان از زبان رضا در درون قبر روایت می‌شود که هشت سال پیش مرده است. او در این داستان به رقابت عشقی‌اش با نیما بر سر نیلوفر می‌پردازد و نامه نوشتن‌های بی‌جوابش به نیما را شرح می‌دهد.

داستان دوم درباره‌ی مهدی است که پدرش ستوان دوم تویسرکانی، در جنگ ایران و عراق کشته شده‌ است، با دختری به نام لیلا دوست است و با هم قصد فرار از ایران را دارند. لیلا با قاچاقچی‌ای به نام عزیز دوست شده و از ایران خارج می‌شوند و مهدی را به بهانه‌ی آماده نشدن پاسپورت جعلی‌اش در ترکیه جا می‌گذارند. مهدی در مرز کرواسی گلوله می‌خورد و در حین فرار کشته می‌شود.

داستان سوم درباره‌ی بهادر است که خانواده‌اش وضعیت اقتصادی ضعیف‌تری نسبت به سایر خانواده‌ها دارند. نویسنده وی را با ویژگی‌های شخصیتی یک لمپن همچون اعتیاد به تریاک ترسیم می‌کند. او که در نوجوانی عاشق نیلوفر، دختر بزرگ سرهنگ بوده است، اکنون محبت آویشن دختر کوچکتر سرهنگ ملکی را در دل احساس می‌کند. بهادر داستان خود و عشقش به آویشن را در فضای مراسم ختم سرهنگ روایت می‌کند. سرهنگ ملکی که یک ارتشی بوده است و خانواده‌ی وی از سایر خانواده‌ها متمول‌تر و اشرافی‌تر است، خود را پیش از موعد بازنشست کرده تا به رژیم جدید خدمت نکند. بهادر به سبب وضعیت مالی و اجتماعی خود نمی‌تواند عشقش به آویشن را مطرح کند.

داستان چهارم درباره‌ی اهورا همتی است که از کوچه‌ی دولتشاهی رفته است، اکنون همانند پدرش یک بساز و بفروش شده و در شمال ایران زندگی می‌کند. اهورا که با نیلوفر ارتباط دارد، پس از ازدواج وی به دنبال به دست آوردن آویشن است و مدام به تلفن او زنگ می‌زند، اما مردی در پاسخ می‌گوید که خط مزبور واگذار شده است. اهورا به این مرد که کسی به جز دکتر ناصر، شوهر نیلوفر نیست راز رابطۀ عاشقانه‌اش با نیلوفر در دوران نوجوانی را فاش می‌کند.

داستان پنجم درباره‌ی نیلوفر است که عشق از دست رفته‌ی پسرهای کوچه است، دختر بزرگ سرهنگ ملکی است و اکنون همسر دکتر ناصر است. او در حالی که برای خواهر کوچکترش آویشن درد و دل می‌کند، داستان چگونگی ارتباط عاشقانه‌اش با اهورا پسر آقای همتی را که در یک روز بمب باران شهر کرمانشاه آغاز شده، شرح می‌دهد. این ارتباط اکنون زندگی او و همسرش دکتر ناصر را تحت تأثیر قرار داده است. آویشن در این داستان دختری هجده ساله و در سن ازدواج و ورود به دانشگاه تصویر می‌شود.

داستان آخر درباره‌ی نیما است که به صورت یک نامه در پاسخ به نامه‌های رضا روایت می‌شود، در شرایطی که از مرگ رضا بیش از هشت سال می‌گذرد و این نامه قطعاً به دست وی نخواهد رسید. نیما که تنها فارس‌زبان کوچه است، به آمریکا مهاجرت کرده است، در سن هوزه آپارتمان کوچکی دارد که آن را اجاره داده و خود در ایالت دیگری زندگی می‌کند و به همین دلیل از نامه‌نگاری‌های رضا بی‌خبر بوده و با تأخیر بدان پاسخ می‌دهد. نیما که ظاهراً از فکر عشق دوران نوجوانی‌اش به نیلوفر و نامه‌نگاری عاشقانه‌اش به وی بیرون آمده، با زنی تهرانی به نام نازنین ازدواج کرده و قرار است به زودی صاحب یک فرزند دختر بشود. نیما نام دخترش را آویشن می‌گذارد.

حامد اسماعیلیون، داستان‌نویس ایرانی و از نسل نوی نویسندگان ادبیات فارسی است. وی متولد ۲۱ اسفند ماه ۱۳۵۵ در کرمانشاه است. او دوره‌ی کودکی و نوجوانی را در همین شهر گذرانده و از سال ۱۳۷۴ تا ۱۳۷۹ در تبریز به تحصیل در رشته‌ی دندانپزشکی مشغول بوده است. پس از آن مدتی در گلستان و مازندران و در نهایت به مدت هفت سال در تهران زندگی و کار کرده است. اسماعیلیون در سال ۱۳۸۹ به همراه خانواده به کانادا مهاجرت کرده است و هم‌اکنون در شهری کوچک به نام هانوور در دو ساعتی تورنتوی کانادا زندگی می‌کند.

مهم‌ترین فعالیت‌های ادبی اسماعیلیون پس از پایان تحصیلات دانشگاهی‌اش انجام شده است. او به مدت ده سال در وبلاگ «گم‌شده در بزرگ‌راه» می‌نوشت که گرچه اکنون مدتی ست این وبلاگ به روز نمی‌شود اما هنوز برخی از نوشته‌های آن وبلاگ در نشریات پزشکی و دندانپزشکی منتشر می‌شود. مجموعه داستان‌ها و رمان‌های او عبارتند از: آویشن قشنگ نیست، قناری‌باز، دکتر داتیس و گاماسیاب ماهی ندارد.

 ۱ ساعت و ۳۹ دقیقه، ۹۲ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۵۰۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۷ دقیقه
بخش اول
۱۷ دقیقه
بخش دوم
۱۲ دقیقه
بخش سوم
۸ دقیقه
بخش چهارم
۲۰ دقیقه
بخش پنجم
۱۵ دقیقه
بخش ششم

راهنمای دانلود کتاب صوتی آویشن قشنگ نیست

برای دانلود کتاب صوتی آویشن قشنگ نیست و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  آویشن قشنگ نیست
دیار مردان بگی
۱۳۹۹/۱/۲۳
یک اثر بی‌نظیر با اسمی زیبا و محتوای عالی اجرای تاثیر گذار
عاطفه صادقی
۱۳۹۹/۱/۱۴
کتاب منفی بود من زیاد کتاب‌های منفی دوست ندارم
نرگس گمار
۱۳۹۹/۱/۱۲
داستان جالبی بود و خوب صداگذاری شده بود
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۴)