دانلود کتاب صوتی بابا گوریو


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بابا گوریو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی بابا گوریو

کتاب صوتی بابا گوریو اثر انوره دوبالزاک شاهکاری کلاسیک و جزء صد کتاب برتر جهان، درباره‌ی عشق پدری به فرزندانش است که از عالی‌ترین عشق‌ها به شمار می‌آید.

این کتاب صوتی که خلاصه‌ی رمان بابا گوریو (Pere Goriot) است در مورد پیرمردی به نام گوریو است که دو دخترش را از هر چیزی در این دنیا بیشتر دوست دارد و به معنای واقعی کلمه حاضر است برای آن‌ها بمیرد. گوریو یک پیرمرد باعزت و احترام است که همه ثروت خود را برای خوشبختی دخترانش خرج کرده و حالا خود در پانسیون خانم ووکر زندگی ساده‌ای دارد. در این پانسیون گوریو را بابا گوریو صدا می‌زنند.

بابا گوریو به خاطر علاقه بیش از حد خود به دخترانش، همه‌جور رنجی را تحمل می‌کند. از رنج تحقیر شدن توسط دامادهایش گرفته تا رنج گرسنگی و حتی نادیده گرفته شدن توسط دختران خودش. او فقط می‌خواهد دخترانش در زندگی کمبودی نداشته باشند.

یکی دیگر از ماجراهای اصلی رمان بابا گوریو در مورد اوژن راستینیاک است. دانشجویی جوان که از روستایی به پاریس آمده است و می‌خواهد طعم موفقیت و ثروت و همچنین لذت زندگی اشرافی به سبک پاریسی‌ها را بچشد. راستینیاک هم در پانسیون ووکر اقامت دارد و در ادامه داستان همدم بابا گوریو می‌شود.

داستان بابا گوریو که فیلیپ برتو آن را شاهکار نبوغ انسانی می‌خواند، چون ستاره‌ای تابناک در میان سایر آثار اونوره دو بالزاک (Honore de Balzac)، نویسنده نامی فرانسه می‌درخشد و بی‌شک از شاهکارهای ادبیات جهانی به شمار می‌رود.

داستان بابا گوریو جزئی از مجموعه کمدی انسانی بالزاک است که در سال 1834 در مدت چهل روز نوشته شد و برای نخستین بار در مجله‌ی پاریس منتشر گردید و در سال 1835 این داستان به صورت کتاب منتشر گردید. مقصود نهایی کتاب نشان دادن اجتماع خوش‌ظاهر و بد باطن آن زمان پاریس است. در داستان بابا گوریو احساساتی که از مشاهده‌ی مفاسد اجتماعی عالیه شهر پاریس به راستینیاک دست می‌‌دهد همان احساساتی است که در جوانب به خود بالزاک هنگامی که به پاریس آمد، دست داده بود. همان عشق به زندگی پاریس و همان انزجار از اوضاع اجتماعی این شهر همان‌طور که خود بالزاک احساس می‌کرده است در فکر و روح اوژن راستینیاک جلوه می‌کند.

اساس داستان مانند اغلب داستان‌های بالزاک، بر فقر و مسکنت نهاده شده و این هم یکی از خصایص بالزاک است، چه خود بالزاک مدام با بی‌نوایی و تنگدستی دست به گریبان بوده است.

امتیاز داستان بابا گوریو بر سایر کتاب‌های مجموعه‌ی کمدی انسانی آن است که در میان تمام رمان‌های بالزاک آن را باید نمونه‌ی کامل رمان دانست. کلود فارر عضو فرهنگستان فرانسه این کتاب را نه فقط بزرگترین رمان زبان فرانسه می‌داند بلکه آن را بزرگترین رمان دنیا به شمار می‌آورد.

کلود فارر اهمیتی به انشاء بالزاک نمی‌دهد بلکه بیش‌تر به تأثیر کلام و تجسم صحنه‌های داستان توجه دارد. در کتاب بابا گوریو به خصوص فکر و موضوع به قدری عالی است که در تمام طول داستان با یکدیگر هماهنگی کامل دارد. اشخاص داستان چنان طبیعی و زنده و با روحند که گویی در برابر شخص مخاطب قرار گرفته‌اند. نکته‌ی دقیق و قابل ملاحظه این‌جاست که از همان وهله‌ی اول، بالزاک ما را به عالمی دیگر می‌برد و انسانیت را در مدارج عالیه نشان می‌دهد.

این عشق پدری که محرک تمام وقایع داستان است در همان بدو در عالی‌ترین مدارج قرار گرفته است. نبوغ بالزاک از اینجا پیداست که این عشق عالی یعنی عشق پدر ار از ابتدا تا آخر داستان درجه به درجه بالاتر می‌رود به طوری که هر وقت بابا گوریو از دخترهایش صحبت می‌کند مخاطب می‌پندارد که منتهای عشق پدری در این‌جا جلوه‌‌گر شده و حد عشق پدری همین است، در صورتی که در ادامه بعد این عشق در درجه‌ای بالاتر قرار می‌گیرد و نهایتا از آنجا که هر چیز انتها باید داشته باشد، بالزاک هم ناچار انتهایی برای داستان خود قائل می‌شود و با مرگ بابا گوریو دفتر عشق پدری را فرو می‌بندد. همین دم مرگ بالزاک در انتهای داستان با شیوه‌ای بسیار عالی در صحنه‌ای فناناپذیر چنان مجسم می‌کند که لرزه بر تن و روح آدمی می‌افتد. هر یک از ناله‌های پدر فریادی است از عشق و ملاطفت، صدایی است از اغماض و عفو ندایی است از پرستش. اینجاست که بالزاک قدم از مرحله‌ی زندگی فراتر می‌گذارد و قهرمان داستان را در عالمی بالاتر از بشریت قرار می‌دهد.

انوره دوبالزاک، نویسنده‌ نامدار فرانسوی و خالق کتاب اوژنی گرانده از چهره‌های برجسته ادبیات رئالیستی (واقع‌گرایانه) بود که تمام عمر 51 ساله‌اش را صرف نگارش کتاب‌های ماندگار کرد. «کمدی انسانی» نامی است که بالزاک برای مجموعه آثار خود که 90 رمان و داستان کوتاه است، برگزیده است. توصیفات دقیق و گیرا از فضای حوادث و تحلیل نازک‌بینانه روحیات شخصیت‌های داستان بالزاک را به یکی از شناخته‌شده ترین و تأثیرگذارترین رمان‌نویسان قرون اخیر تبدیل کرده است.

فهرست مطالب

۳۰ دقیقه
بخش اول
۳۰ دقیقه
بخش دوم
۳۰ دقیقه
بخش سوم
۳۰ دقیقه
بخش چهارم
۳۰ دقیقه
بخش پنجم
۳۰ دقیقه
بخش ششم
۳۱ دقیقه
بخش هفتم
 ۳ ساعت و ۳۰ دقیقه، ۲۹۱ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۱۴۰۰۰ ت - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

راهنمای دانلود کتاب صوتی بابا گوریو

برای دانلود کتاب صوتی بابا گوریو و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  بابا گوریو
shohreh ahmadi
۱۳۹۷/۱۱/۲۹
کتاب کامل نیست و انتهای آن بدون نتیجه تمام می شود
مریم مامان بارا
۱۳۹۷/۱۱/۲۷
من خیلی خوشم نیومد راوی انتهای داستان رو با لحنی تمام کرد فکر میکنید بقیه اش را دانلود نکردید
Ali Azizy
۱۳۹۷/۱۱/۲۴
خوب
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۸)