دانلود کتاب صوتی بلوغ به زبان ساده برای نوجوانان

عکس جلد کتاب صوتی بلوغ به زبان ساده برای نوجوانان
قیمت:
۱۹۰۰۰ تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بلوغ به زبان ساده برای نوجوانان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی بلوغ به زبان ساده برای نوجوانان

کتاب صوتی بلوغ به زبان ساده برای نوجوانان نوشته ماندانا سلحشور، به تغییرات جسمی، ذهنی و روانی نوجوانان در دوران بلوغ می‌پردازد و با بیانی ساده و به صورت کاربردی همه تغییرات این دوره و چگونگی برخورد درست با این تغییرات، بحران و اتفاقات دلهره‌آور را توضیح می‌دهد.

در ابتدای کتاب، ماندانا سلحشور از نوجوانان درخواست می‌کند از حرف زدن و مشورت در مورد بلوغشان خجالت نکشند و به تحولاتی که از نظر بدنی، ذهنی و روانی در آن‌ها اتفاق می‌افتد آگاه باشند و توجه کنند.

نوجوانی که با دگرگونی‌های فراوان در روان و جسم خود مواجه می‌شود، اگر با دیگران مشورت و راهنمایی نکند، طی کردن این دوران با این مقدار از تغییر برایش بسیار سخت و آسیب‌پذیر خواهد بود. کتاب صوتی بلوغ به زبان ساده، برای نوجوانان نوشته شده و مرجع علمی بسیار خوبی برای این دوران حساس محسوب می‌شود.

پرسش‌های مختلفی در این کتاب مطرح و به هر یک پاسخی علمی و معتبر به صورت کوتاه داده شده است. سؤالاتی از قبیل: بلوغ چیست؟ دلیل تغییر جسم و روان من در این دوران تا این اندازه چیست؟ من چه احساسی درباره بلوغ باید داشته باشم؟ اگر با دوست خود دچار اختلاف شدم چه کنم؟ منظور از قلدری و خشونت چیست؟ چه نوع غذاهایی باید بخورم؟ چرا صورتم جوش می‌زند؟ چگونه می‌توان روابط دوستی‌ام را حفظ کنم؟ چگونه می‌توانم از پوستم مراقبت کنم؟ برای اینکه قد بلندی داشته باشم چه کنم؟ از موهایم چگونه مراقبت کنم؟ چرا بعضی اوقات احساس غم و اندوه می‌کنم؟ روابط خود با پدر و مادرم را چگونه بهبود ببخشم؟ و...

کتاب صوتی بلوغ به زبان ساده برای نوجوانان از روش پرسش و پاسخ برای مطرح کردن مسائل و تغییرات زیاد و طبیعی بلوغ بهره برده است. این کتاب به گونه‌ای نگاشته شده که به دختران و پسران نوجوان کمک می‌کند نکات مفیدی درباره تغییرات و تحولات دوران بلوغ، مثل رعایت رژیم غذایی و انجام منظم ورزش، رشد اندام‌های جنسی، بهداشت و تغذیه، تغییرات بدنی و فعالیت‌های بدنی روزانه‌شان بیاموزند.

بلوغ به این دلیل دوران حساس و مهمی در مسیر رشد انسان شناخته می‌شود که در این دوره در بدن تغییرات فراوانی روی می‌دهد. نوجوان در این دوران با رشد سریع جسمی و تغییرات روزانه روانی و ذهنی خود مواجه می‌شود. این کتاب برای عبور درست از این مرحله و رسیدن به بزرگسالی نوشته شده است. آمادگی و آگاهی از تغییرات و نحوه برخورد با آن‌ها بهترین روش گذر از این دوران حساس است.

با ماندانا سلحشور بیشتر آشنا شویم:

ماندانا سلحشور نویسنده، پژوهشگر و روانشناسی است که آثار زیادی در زمینه روانشناسی کودک و نوجوان به رشته تحریر درآورده است. او زبان نوجوانان را به خوبی می‌داند و دانش روانشناسی خود را با زبانی ساده برای آنان بیان می‌کند. از جمله آثار او می‌توان به چگونه ذهن و جسم کودکان و نوجوانان را پرورش دهیم؟، چگونه مهارت گوش دادن را به کودکان بیاموزیم؟، تنبیه یعنی...، اگر فرزندتان لجباز است، تمرین دیکته‌نویسی با کودکان، راهکارهایی ساده برای کاهش اضطراب‌های کودکان، اگر فرزندتان خجالتی است، قلدری... نه! کودکان خود را آگاه کنید و آموزش انتقادی اندیشیدن به کودکان اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی بلوغ به زبان ساده برای نوجوانان می‌شنویم:

«بعضی وقت‌ها که خیلی عصبانی می‌شم با مشاور مدرسه‌مون صحبت می‌کنم. اون به من یاد می‌ده که تو موقعیت‌های مختلف چطوری خشمم رو مدیریت و کنترل کنم؟ قبل از این عادت نداشتم در مورد احساس‌هام خیلی حرف بزنم چون می‌ترسیدم دوستام فکر کنند که من دختر عجیبی‌ام. اون وقت منو دوست نداشته باشن. اما کم‌کم فهمیدم که می‌تونم در این باره با دوستام صحبت کنم. الان می‌دونم که اونا هم همین احساس منو دارن.

من از دبیرستان خیلی خوشم میاد چون می‌تونم دوستان مختلف و زیادی پیدا کنم. تازگیا خیلی زود عصبانی می‌شم و این موضوع منو ناراحت می‌کنه. چون نمی‌تونم حرفمو با آرامش بزنم. یکی از دوستان به من می‌گه بچه‌ننه‌ی ترسو. چون یه روز من تو مدرسه گریه کردم. برای همین دیگه می‌ترسم که احساساتم رو نشون بدم.»

شما طی دوران کودکی‌تان انواع احساس‌ها را تجربه کرده‌اید. خوشحال و شاد بوده‌اید، بعضی وقت‌ها عصبانی و هراسان بوده‌اید و به ندرت نیز احساس استرس و فشار عصبی کرده‌اید. تغییراتی که شما در این چند سال کرده‌اید بر خلق و خو و احساس‌های شما نیز تأثیر گذاشته است.

فهرست مطالب

۱۰ دقیقه
گفتار نخست - نوجوانان و بلوغ
۱۸ دقیقه
گفتار دوم - فرایند بلوغ در دخترها
۱۱ دقیقه
گفتار سوم - فرایند بلوغ در پسرها
۳۱ دقیقه
گفتار چهارم - احساس‌ها و هیجان‌ها
۱۶ دقیقه
گفتار پنجم - روابط اجتماعی
۴۹ دقیقه
گفتار ششم - رعایت اصول بهداشتی
۱۶ دقیقه
گفتار هفتم - آراستگی ظاهر

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی بلوغ به زبان ساده برای نوجوانان
نویسنده
گویندهزهرا صدیق
ناشر چاپیانتشارات نقش و نگار
ناشر صوتی استودیو نوار
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۳۱ دقیقه
زبانفارسی
قیمت نسخه صوتی
۱۹۰۰۰ تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب‌های روانشناسی کودک و نوجوان

نظرات کتاب صوتی بلوغ به زبان ساده برای نوجوانان

atata izad izad
۱۴۰۰/۲/۴
کتاب خوبی هست هم خودتان گوش دهید و هم به نوجوان بدهید که گوش دهند
رزیتا یکتا
۱۳۹۹/۱۱/۲۴
با تشکر برای پسر نوجوانم خیلی مفید بود و آموزنده
مشاهده همه نظرات ۲