معرفی و دانلود کتاب صوتی ترجمه‌ی دعای ابوحمزه ثمالی

عکس جلد کتاب صوتی ترجمه‌ی دعای ابوحمزه ثمالی
قیمت:
رایگان - 0€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ترجمه‌ی دعای ابوحمزه ثمالی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ترجمه‌ی دعای ابوحمزه ثمالی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی ترجمه‌ی دعای ابوحمزه ثمالی

کتاب صوتی ترجمه‌ی دعای ابوحمزه ثمالی با صدای دل‌نشین سید روح الله باغبان به فارسی روایت می‌شود و حاوی دعایی‌ست که ابوحمزه ثمالی از امام سجاد (ع) نقل کرده است.

دعای ابوحمزه ثمالی، به مفاهیمی مثل تاریکی و تنهایی و سنگینی بار گناهان، دشواری‌های قبر و قیامت و لزوم اطاعت و پیروی از پیامبر اکرم (ص) و خاندان معصومش اشاره دارد.

این دعا که با جمله «إِلَهِی لا تُؤَدِّبْنِی بِعُقُوبَتِکَ» شروع و به جمله «وَ رَضِّنِی مِنَ الْعَیْشِ بِمَا قَسَمْتَ لِی یَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِینَ» ختم می‌شود، دربردارندۀ معانی بلند و الفاظ فصیح و تعابیر بدیع است و در سحرهای ماه رمضان خوانده و طولانی‌ترین دعای سحر است.

این دعا راه توبه و انابه و تضرع و پرهیزکاری را به تصویر کشیده و نعمت‌های بزرگ الهی را برشمرده و دشواری‌ها قبر و قیامت و تاریکی و تنهایی و سنگینی بار گناهان را به یاد آورده و لزوم اطاعت و پیروی از پیامبر اکرم (ص) و خاندان معصومش را تأکید فرموده است. همچنین وسعت روزی و حج خانه خدا و محفوظ ماندن از شر شیطان و زمامداران و پاک شدن از صفات ناپسند و تنبلی و سرخوردگی و غم و اندوه درخواست شده است. در این دعا گذشته از درس‌های خداشناسی و معادشناسی و تأکید مقام نبوت و امامت جامع‌ترین خواسته‌های هر فرد مؤمن برای سعادت دنیوی و اخروی بیان گردیده است.

در بخشی از کتاب صوتی دعای ابوحمزه ثمالی می‌شنویم:

«و سپاس خداى را که به غیر او امید نبندم، که اگر جز به او امید مى بستم ناامیدم می‌نمود، و سپاس خداى را که مرا بخویش وا گذاشت، از این رو اکرامم نمود، و به مردم وا نگذاشت تا مرا خوار کنند، و سپاس خداى را که با من دوستى ورزید، درحالى که از من بى‌نیاز است، و سپاس خداى را که بر من بردبارى مى‌کند تا آنجا که گویى مرا گناهى نیست! پروردگارم ستوده‌ترین موجود نزد من بوده و به ستایش من سزاوارتر است.»

فهرست مطالب کتاب صوتی

۷۳ دقیقه
دعای ابوحمزه ثمالی

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی ترجمه‌ی دعای ابوحمزه ثمالی
گویندهسید روح الله باغبان
ناشر صوتی آوارسا
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۱۳ دقیقه
زبانفارسی
قیمت نسخه صوتی
رایگان - 0€
افزودن به کتابخانه
موضوع کتابکتاب صوتی دین و عرفان، کتاب‌های نهج البلاغه و ادعیه

نظرات کتاب صوتی ترجمه‌ی دعای ابوحمزه ثمالی

کوروش هداوند
۱۴۰۰/۱/۱۶
‌بسم الله الرحمن الرحیم
‌ نزد اهل عرفان
‌ ب بهای خدا
‌ سین سنای خدا
‌ و
‌ میم ملک خداست
‌ دنیا بنام خدا خوش استُ
‌ عقبا به عفو اوُ
‌ و
‌ بهشت به دیدار او
‌ در دنیا اگر نه پیغام‌ُ نام خدا بودی
‌ بنده را چه جای منزل بودی
‌ و در عقبا اگر نه عفو اوبودی
‌ کار بنده مشکل بودی
‌ و
در بهشت اگر نه دیدار دل افروز او بودی
‌ شادی درویش به چه بودی
‌ خدایا
‌ به نشان تو
‌ بینندگانیم
‌ به شناخت تو زندگانیم
‌ به نام تو آبادانیم
‌ به یاد تو شادانیم
‌ به یافت تو نازانیم
‌ مست از جام مهر تو ماییم
‌ صید عشق در دام تو ماییم
‌ وقتی بنده بسم الله میگوید
‌ بعنی خداوندا داغ دارمو بدان شادم
‌ اما از بود خود به فریادم
‌ کریما
‌ بود مرا از پیش من برگیر
‌ که بود تو راست کند همه کارم
‌ خدایا بود تو چراغ معرفت بیافروخت
‌ پس روشنی دل من افزونی است
هستی امیدی
۱۳۹۸/۱۱/۳۰
با سلام وتشکر... زیبا بود... صدای آقای باغبان برتاثیرگذاری آن افزوده... ولی حیف که چند غلط گفتاری دارند... کلمه‌ی خویش بر وزن خیش که خوانده شده خویَش... یا.... کلمه‌ی بُخل همخانواده‌ی بخیل به معنای خساست ورزیدن که متاسفانه خوانده شده بّخل که معنای دعا را دگرگون میکند... و...
فاطمه محمودی پور
۱۳۹۹/۶/۲۷
خیلی زیبا و دلنشین بود صدای آقای باغبان هم بسیار تاثیر گذار بود فقط حیف چند غلط تلفظ آشکار داشت که تمرکز مارو شدید بهم ریخت.
کاش دعاهای بیشتری علی الخصوص زیارت جامعه کبیره که بهترین شناخت رو از ائمه به ما میده و ترجمه ش بسیار عالیست رو هم بذارید. بسیار ممنون
mohammad bagher Vaezi
۱۳۹۹/۲/۲۸
صوت زیبا، ترجمه روان و سلیس از بهترین دعاهای رسیده از زین العابدین و سید الساجدین ع، همانگونه که ان روزگار بر دل نورانی ابوحمزه نشست، دلنشین است خدا پدر و مادر همه دست اندرکاران این اثر را رحمت و بر سفره ائمه اطهار میهمان فرماید امین یا رب العالمین
افسانه خانبابایی
۱۳۹۸/۳/۹
عالی بود دستتان درد نکند، پس از سالها که آرزو داشتم در یک شب بتوانم این دعا را یکجا بخوانم، به مدد این ترجمه این دو شب قدر موفقیت حاصل شد. شما را بسیار دعا کردم.
مشاهده همه نظرات ۸۸

راهنمای دانلود کتاب صوتی ترجمه‌ی دعای ابوحمزه ثمالی

برای دانلود این کتاب صوتی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.