دانلود کتاب صوتی ترجمه‌ی دعای ابوحمزه ثمالی

  • راوی: سید روح الله باغبان
  • ناشر صوتی: آوارسا
  • ۱۴۴ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب صوتی ترجمه‌ی دعای ابوحمزه ثمالی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ترجمه‌ی دعای ابوحمزه ثمالی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی ترجمه‌ی دعای ابوحمزه ثمالی

کتاب صوتی ترجمه‌ی دعای ابوحمزه ثمالی با صدای دل‌نشین سید روح الله باغبان به فارسی روایت می‌شود و حاوی دعایی‌ست که ابوحمزه ثمالی از امام سجاد (ع) نقل کرده است.

دعای ابوحمزه ثمالی، به مفاهیمی مثل تاریکی و تنهایی و سنگینی بار گناهان، دشواری‌های قبر و قیامت و لزوم اطاعت و پیروی از پیامبر اکرم (ص) و خاندان معصومش اشاره دارد.

این دعا که با جمله «إِلَهِی لا تُؤَدِّبْنِی بِعُقُوبَتِکَ» شروع و به جمله «وَ رَضِّنِی مِنَ الْعَیْشِ بِمَا قَسَمْتَ لِی یَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِینَ» ختم می‌شود، دربردارندۀ معانی بلند و الفاظ فصیح و تعابیر بدیع است و در سحرهای ماه رمضان خوانده و طولانی‌ترین دعای سحر است.

این دعا راه توبه و انابه و تضرع و پرهیزکاری را به تصویر کشیده و نعمت‌های بزرگ الهی را برشمرده و دشواری‌ها قبر و قیامت و تاریکی و تنهایی و سنگینی بار گناهان را به یاد آورده و لزوم اطاعت و پیروی از پیامبر اکرم (ص) و خاندان معصومش را تأکید فرموده است. همچنین وسعت روزی و حج خانه خدا و محفوظ ماندن از شر شیطان و زمامداران و پاک شدن از صفات ناپسند و تنبلی و سرخوردگی و غم و اندوه درخواست شده است. در این دعا گذشته از درس‌های خداشناسی و معادشناسی و تأکید مقام نبوت و امامت جامع‌ترین خواسته‌های هر فرد مؤمن برای سعادت دنیوی و اخروی بیان گردیده است.

در بخشی از کتاب صوتی دعای ابوحمزه ثمالی می‌شنویم:

«و سپاس خداى را که به غیر او امید نبندم، که اگر جز به او امید مى بستم ناامیدم می‌نمود، و سپاس خداى را که مرا بخویش وا گذاشت، از این رو اکرامم نمود، و به مردم وا نگذاشت تا مرا خوار کنند، و سپاس خداى را که با من دوستى ورزید، درحالى که از من بى‌نیاز است، و سپاس خداى را که بر من بردبارى مى‌کند تا آنجا که گویى مرا گناهى نیست! پروردگارم ستوده‌ترین موجود نزد من بوده و به ستایش من سزاوارتر است.»

 ۱ ساعت و ۱۳ دقیقه، ۶۷ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

۷۳ دقیقه
دعای ابوحمزه ثمالی

راهنمای دانلود کتاب صوتی ترجمه‌ی دعای ابوحمزه ثمالی

برای دانلود کتاب صوتی ترجمه‌ی دعای ابوحمزه ثمالی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  ترجمه‌ی دعای ابوحمزه ثمالی

نظرات کاربران

فقط کاربرانی که کتاب را دریافت کرده‌اند، امکان ثبت نظر دارند.
محمد نوروزی
۱۳۹۸/۶/۲
با سلام و احترام
لطفا ترجمه دعا‌های بیشتری را صوتی نمائید
مهدی اوجاقی
۱۳۹۸/۵/۸
ممنون
اگه میشه تفسیر قرآن و نهج البلاغه هم بزارید
mohammadreza mohammadi
۱۳۹۸/۲/۳۰
چقدر این دعا زیباست....
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۶۹)