دانلود کتاب صوتی جنس ضعیف


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی جنس ضعیف و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی جنس ضعیف

اوریانا فالاچی در دهه شصت میلادی با سفر به کشورهای شرق دنیا توانست گزارش‌های ناب و جذابی درباره وضعیت فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی زنان آن مناطق بنویسد و حاصل تلاش خود را در کتاب صوتی جنس ضعیف منتشر کرد؛ اثری ماندگار که به خوبی توانسته باورهای غلط رایج در میان مردم را توضیح دهد و از رنج زنان کشورهای مختلف سخن بگوید.

درباره کتاب صوتی جنس ضعیف:

اوریانا فالاچی یکی از برجسته‌ترین روزنامه نگارانی‌ست که با گزارش‌های بی‌نظیر خود توانسته بسیاری از وقایع مهم دنیا را پوشش دهد و با شخصیت‌های مطرح سیاسی مصاحبه‌هایی جنجالی داشته باشد. او در سال 1961 کتاب صوتی جنس ضعیف (The Useless Sex: Voyage around the Woman) را منتشر کرد که مجموعه‌ای از گزارش‌های او در سفر به کشورهای گوناگون است.

او به پیشنهاد مدیر هفته نامه L'Europeo که در آن مشغول به کار بود، به کشورهای شرقی نظیر ژاپن، پاکساتان، اندونزی، هنگ کنگ، هندوستان، هاوایی و در نهایت آمریکا سفر کرد تا درباره وضعیت و مشکلات زنان آن مناطق بنویسد. فالاچی با بررسی زندگی زنان این کشورها که اکثراً به عنوان جنس ضعیف و جنس دوم معرفی می‌شدند، توانست بسیاری از سنت‌ها و باورهای غلط مرسوم در میان مردم را به تصویر بکشد و از زجر و آزاری بگوید که زنان قرن‌هاست آن را تحمل می‌کنند.

درواقع شما با شنیدن کتاب صوتی جنس ضعیف با نحوه ازدواج، آداب و رسوم خانواده‌ها، پوشش و نقش زنان در جوامع کمتر توسعه یافته و سنتی آشنا می‌شوید. البته فالاچی به کشورهای توسعه یافته‌ای همچون آمریکا و ژاپن نیز سفر کرده و وضعیت سخت زنان آنجا را نیز شرح داده است.

کتاب صوتی جنس ضعیف برای چه کسانی مناسب است؟

اگر از علاقه مندان به رشته جامعه شناسی به خصوص مطالعات زنان هستید و می‌خواهید با وضعیت زنان کشورهای مختلف آشنا شوید، این کتاب به شما پیشنهاد می‌شود.

اوریانا فالاچی را بیشتر بشناسیم:

شاید شما هم عکسی قدیمی از زنی میانسال را دیده باشید که مقابل آیت الله خمینی نشسته و در حال مصاحبه با رهبر انقلاب اسلامی ایران است؛ نام این روزنامه نگار جسور ایتالیایی اوریانا فالاچی (Oriana Fallaci) نام دارد. رمان نویس و روزنامه نگاری که بارها جوایز مختلف ادبی را کسب کرده و به خاطر مصاحبه‌های جنجالی‌اش با چهره‌های مطرح جهانی شناخته می‌شود.

او زنی بود که در هنگام مصاحبه‌هایش بی‌پروا و باهوش عمل می‌کرد و با صراحتی تمام مصاحبه شونده‌های خود را به چالش می‌کشید. او در زمان حیات خود یعنی در دهه‌های 1960، 70 و 80 میلادی با شخصیت‌هایی نظیر محمدرضا چهلوی، هنری کیسینجر، یاسر عرفات، ایندیرا قندی و گلدا مایر مصاحبه کرده و در انقلاب‌ها و جنگ‌های بسیاری از کشورها نیز حضور داشته است.

اوریانا در سال 1929 در فلورانس ایتالیا متولد شد و در طول جنگ جهانی دوم با وجود آنکه هنوز بسیار جوان بود، به گروه‌های مسلح دموکراتیک کشورش پیوست و پدرش ادواردو فالاچی را در این مسیر الگوی خود قرار داد؛ چرا که او فعالی سیاسی بود و برای سرنگونی موسولینی رهبر فاشیست ایتالیا تلاش بسیاری کرد.

فالاچی کار روزنامه نگاری خود از نوجوانی آغاز کرد و در سال 1946 خبرنگار ویژه‌ی روزنامه ایتالیایی Il mattino dell'Italia centrale شد. او از سال 1967 به بعد به عنوان خبرنگار جنگ در خاورمیانه، آمریکایی جنوبی، جنگ هند و پاکستان و ویتنام حضور داشته و گزارش‌هایی جذاب را نیز نوشته است. فالاچی یک سیگاری سنگین و مادام العمر بود و سرانجام در 15 سپتامبر 2006 در زادگاهش فلورانس بر اثر سرطان پستان درگذشت.

برخی از مهم‌ترین آثار این نویسنده ایتالیایی عبارتند از: «نامه‌ای به کودکی که هرگز زاده نشد (1975)، مصاحبه با تاریخ (1976)، یک مرد (1979)، پنه لوپه به جنگ می‌رود (1962)، جنس ضعیف (1961) و...»

جوایز و افتخارات اوریانا فالاچی:

- برنده جایزه بانکارلا در سال 1970
- برنده جایزه ویارجیو در سال 1979
- فالاچی از طرف کالج کلمبیا (شیکاگو) دکترای افتخاری ادبیات را دریافت کرد.
- او دو بار برنده جایزه روزنامه نگاری سنت وینسنت در سال‌های 1967 و 1971 شد.
- فالاچی در سال 2005 در شهر نیویورک جایزه آنی تیلور را به دلیل شجاعت و مبارزان ضد فاشیستی‌اش از مرکز مطالعه فرهنگ عامه دریافت کرد.

در بخشی از کتاب صوتی جنس ضعیف می‌شنویم:

پنج ساعت و نیم پرواز روبه‌روم بود؛ چهار ساعت از کلکته و سنگاپور و یک ساعت و نیم از سنگاپور تا جاکارتا. تو این مسیر من جز نقشه جغرافیای جلوی صندلیم و اسکاچ‌هایی که مهموندار بهم تعارف می‌کرد، هیچی ندیدم. حیف که ما آدم‌های امروزی به جز معجزه تصور کردن، شوق چیزهای تازه توی مسیر سفر رو هم توی وجود خودمون کشتیم. عشق دیدن چیزهای نو و لذت بردن از آهسته رفتن و قشنگی منتظر موندن واسه جاهای ندیده.

شرکت‌های هواپیمایی از وقتی پا توی هواپیما می‌ذاری تا دمی که پیاده میشی تا سوار یه هواپیمای دیگه بشی، مثل یه بچه عقب افتاده ازت پرستاری می‌کنند. وقتی می‌رسی به مقصد، از قبل تمام اطلاعات رو بهت دادن. اگه فوضولی ذاتیت درمورد گوشه‌های تاریک روح بشر به دادت نرسه، فقط همون چیزهایی رو می‌بینی که توی کتاب‌ها خوندی و روی پرده سینما دیدی.

 ۶ ساعت و ۲۲ دقیقه، ۳۵۱ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۲۴۰۰۰ ت - 7.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۱ دقیقه
مقدمه
۳۲ دقیقه
بخش یکم
۳۲ دقیقه
بخش دوم - قسمت اول
۲۹ دقیقه
بخش دوم - قسمت دوم
۳۷ دقیقه
بخش سوم
۲۵ دقیقه
بخش چهارم - قسمت اول
۲۹ دقیقه
بخش چهارم - قسمت دوم
۳۳ دقیقه
بخش چهارم - قسمت سوم
۳۰ دقیقه
بخش پنجم - قسمت اول
۲۱ دقیقه
بخش پنجم - قسمت دوم
۳۶ دقیقه
بخش پنجم - قسمت سوم
۳۵ دقیقه
بخش ششم - قسمت اول
۳۲ دقیقه
بخش ششم - قسمت دوم

راهنمای دانلود کتاب صوتی جنس ضعیف

برای دانلود کتاب صوتی جنس ضعیف و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  جنس ضعیف

نظرات کتاب صوتی جنس ضعیف

Nasim Azizi
۱۴۰۰/۱/۲۲
ترجمه خوب
موسیقی و صدای گوینده عااااالی
محتوای کتاب هم بسیار آموزنده
Masoumeh Yaghoubi
۱۴۰۰/۱/۲۴
کتابهای اوریانافلاچی مگر میشه خوب نباشه
سمیرا رامین
۱۴۰۰/۱/۸
کتاب بسیار آموزنده
مشاهد همه نظرات (۳)