دانلود کتاب صوتی حاء. سین. نون


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی حاء. سین. نون و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی حاء. سین. نون

کتاب صوتی حاء. سین. نون اثر سید علی شجاعی، به روایت زندگی نخستین فرزند امام علی (ع) و حضرت فاطمه (س) و دومین امام شیعیان می‌پردازد. این اثر در بیست و پنجمین دوره جایزه کتاب فصل به عنوان اثر برگزیده در حوزه رمان انتخاب شده است.

کتاب صوتی حاء. سین. نون زندگانی امام حسن مجتبی (ع) را از زمان شهادت حضرت علی (ع) و آغاز خلافت‌‌ تا روز شهادت ایشان به تصویر می‌کشد. محور اصلی این کتاب موضوع صلح است. سید علی شجاعی در این اثر با رفت و برگشت‌های راوی میان دو جبهه امام و معاویه و بازسازی و بازیابی اهداف، افکار و شخصیت معاویه، تصویری جدید و نو از صلح امام به مخاطب نشان می‌دهد.

سید علی شجاعی به روایت و بررسی 11 سال آخر زندگی امام حسن مجتبی (ع) که دربرگیرنده ایام صلح و سپس شهادت ایشان است، می‌پردازد و در ابتدای کتاب می‌گوید: «و خداوند را آیه‌ای است، که نازل شد به آغوش پیامبر: حاء. سین. نون. ذِکرُ رحمَتِ رَبکَ عَبدَه مُجتَبی…» او با شرح شخصیت حضرت و رفتارشان در برابر مکر معاویه، سعی می‌کند تا کمی از اسرار پنهان و پوشیده‌ی انتخاب‌های امام را برای مخاطب ارائه کند.

درباره تاریخ اسلام با محوریت ائمه و اهل بیت گرامی ایشان نوشتن، با وجود داشتن پاره‌ای از جذابیت‌ها، کار مشکل و دشواری است. خصوصا نحوه شخصیت‌پردازی. یا زمانی که نویسنده سعی می‌کند از تخیل خود، برای هرچه بارورتر کردن داستان استفاده کند. به این ترتیب نوشتن چنین داستانی بدل می‌شود به راه رفتن روی لبه‌ی باریک و تیزی که هر آن امکان لغزیدن از روی آن وجود دارد و در صورت عدم توجه می‌تواند به حاشیه‌هایی منجر شود که کل کار نویسنده را نیز زیر سؤال ببرد. مهم‌ترین ویژگی این اثر به سلامت جستن از روی همان لبۀ تیزی است. نام‌گذاری زیبا و خلاقانه این رمان که با توجه به دستمایه آن، شأن نزولی روشن دارد نیز یکی دیگر از ویژگی‌های این کتاب است.

موضوع اصلی این اثر درباره‌ی یکی از پیچیده‌ترین وقایع تاریخ اسلام است که با توجه به شرایط مخاطره‌آمیز امام حسن مجتبی (ع) و محتوای صلح ایشان با یکی از بدنام‌ترین غاصبان خلافت، با تحلیل‌های گوناگون و تشتت آراء و اظهار نظرهای متقابل و متناقض، همراه بوده که همه این‌ها بر حساسیت بیشتر این موضوع برای نوشتن رمان، آن هم رمانی که تخیل نویسنده بخش قابل توجهی از آن را ایجاد کرده، افزوده است. اما بر اصل ماجرا که نسبت به آن حساسیت‌های بسیاری وجود دارد، خدشه‌ای وارد نکرده است.

این اثر از معدود رمان‌های تاریخی و مذهبی و موفق سال‌های اخیر است که هم علاقه‌مندان روایت‌های مذهبی و هم علاقه‌مندان جدی رمان فارسی را به خود جذب کرده است.

در قسمتی از کتاب صوتی حاء. سین. نون می‌شنویم:

- سال‌هاست که مرده اما… اما نامش را تا کنار نام خدا بالا برد…
آه بلندی می‌کشد:
- عجب همتی داشتی محمد! که اکنون هر روز بر سر مأذنه‌ها، نامت را بعد الله فریاد می‌زنند.
برایش قدری شراب می‌ریزم:
- گلو تازه کن که شراب خرمای حجاز است. حکم نوشدارو دارد، بر مرده بریزی جان می‌گیرد…
خودم هم جامی برمی دارم:
- خودت را خسته چه لاطائلاتی می‌کنی معاویه! اصلاً روزی هزار بار بر سر مأذنه‌ها نامش را فریاد کنند، اصلاً بگو پیش از نام خدا بخوانند، من و تو را چه زیانی می‌رسد؟ به ازای هر اذان که سکه‌ای از خزانه شام کم نمی‌شود یا کنیزی از آغوش مان یا بلادی از حکمرانی مان یا… چه می‌دانم، ضرری نمی‌کنیم از دین محمد.
جام را یک نفس می‌نوشم:
- البته که برای ما یکسر سود بوده این حکایت.
معاویه خلط دهانش را جایی کنار تخت می‌اندازد:
- یا تو پسر ابوسفیان نیستی یا من؛ که انقدر نمی‌فهمی و اسباب حماقت علم می‌کنی…
خودش را نزدیک ترم می‌کشاند و شمرده شمرده:
- همانی که نامش را بعد از نام خدا بر سر مأذنه‌ها می‌خوانند؛ داغ «ابناء الطلقاء» بر پیشانی مان زده ابله. می‌فهمی؟ یعنی تا همیشه‌ای که نام او در تاریخ می‌ماند، کنارش ننگ فرزندان امیه هم می‌درخشد…
چشمانش را می‌بندد:
- ابناء الطلقاء…
نامه را که همچنان در دست داشتم، مقابلش می‌گذارم:
- برای تاریخ وقت بسیار داریم، عجالتاً برای این غائله تدبیر کنیم.
معاویه می‌خندد، بلند، قهقهه می‌زند:
- باید به شکرانه این سرور، با همه کنیزان شام بخوابم… احمق! تاریخ و این غائله، اینجا به هم می‌رسند! کجایی محمد که ببینی، آن قمار که تاسش را تو انداختی به ابتدا، من برنده ام.
متعجبم، اما معاویه هنوز می‌خندد:
- بازی باخته را به برد بدل می‌کنم عتبه! آزاد شده‌ای در برابر آزاد شده… نمی‌گذارم تاریخ با یک «الطلقاء» بماند… کفه را برابر می‌کنم… کجایی محمد…
برمی‌خیزد، تند و پرشتاب:
- کاتب بیاید و آن دو پیک حسن را هم خبر کن. بسر و مغیره هم حاضر باشند.
دربانان را، اوامر امیر می‌گویم و باز می‌گردم، همچنان متحیر که معاویه چه خواهد نوشت برای روزگار شام.

 ۵ ساعت و ۱۳ دقیقه، ۲۱۹ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۱۸۹۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۴ دقیقه
عنوان
۱۶ دقیقه
یک - حاء
۲۲ دقیقه
دو - سین
۱۴ دقیقه
سه - نون
۲۰ دقیقه
چهار - میم
۱۵ دقیقه
پنج - نون
۲۴ دقیقه
شش - یا
۹ دقیقه
هفت - واو
۲۱ دقیقه
هشت - الف
۱۹ دقیقه
نه - نون
۱۹ دقیقه
ده - الف
۱۴ دقیقه
یازده - میم
۲۲ دقیقه
دوازده - نون
۱۴ دقیقه
سیزده - حاء
۲۴ دقیقه
چهارده - سین
۲۳ دقیقه
پانزده - نون
۳۲ دقیقه
شانزده - نقطه

راهنمای دانلود کتاب صوتی حاء. سین. نون

برای دانلود کتاب صوتی حاء. سین. نون و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  حاء. سین. نون
زینب سادات شریعتی
۱۳۹۹/۱/۲۴
کاش متن کتاب رو هم میزاشتین.
حسین غفاری
۱۳۹۹/۱/۱۲
اگه ممکنه متن کتاب رو هم بذارید
زینب سادات حسینی
۱۳۹۹/۵/۲۵
سلام علیکم ماشاءاللّٰه
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۷)