دانلود کتاب صوتی حاج آخوند


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی حاج آخوند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی حاج آخوند

سید عطاءالله مهاجرانی سیاست مدار ایرانی در کتاب صوتی حاج آخوند، موضوع اصلی داستانش را از خاطرات گذشته خود انتخاب کرده و زندگی یک روحانی ساده و عارف مسلک را به تصویر می‌کشد که شخصیتی تاثیرگذار و ستودنی داشته است.

درباره کتاب صوتی حاج آخوند:

بزرگان و علمایی زیادی در خاک این سرزمین زیسته‌اند که بسیاری از مردم آن‌ها را نمی‌شناسند و از فضایل و ویژگی‌های مثبت اخلاقی‌شان خبر ندارند. سید عطاءالله مهاجرانی در کتاب صوتی حاج آخوند، زندگی مردی عجیب و زاهد به نام حاج شیخ محمود رضا امانی را به تصویر می‌کشد که در روستای مهاجران به این لقب مشهور بوده و همه اهالی شهر و روستا با او دمخور بودند و دوستش داشتند.

نویسنده نیز از همان کودکی تا سال‌های جوانی‌اش با حاج آخوند در ارتباط بوده و خاطرات زیادی را با او تجربه کرده است. به همین خاطر این کتاب به شرح زندگی مردی پرداخته که شخصیتی دلنشین، محبوب و تاثیرگذار داشته و تمام افرادی که حاج آخوند را می‌شناختند، از او به نیکی یاد می‌کردند.

داستان‌های ساده و زیبای این رمان با زبان و لحنی شاعرانه نوشته شده و به خوبی توانسته روحیات عارفانه این روحانی روستایی را نشان دهد.

کتاب صوتی حاج آخوند به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر از شنیدن زندگی‌نامه و خاطرات بزرگان عرصه علم و هنر و دین لذت می‌برید، این کتاب برای شما مناسب است.

سید عطاءالله مهاجرانی را بیشتر بشناسیم:

یکی از سیاست مداران ایرانی که دستی بر نوشتن نیز دارد، سید عطاءالله مهاجرانی (Ata'ollah Mohajerani) وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت محمد خاتمی، معاون پارلمانی در دوران نخست‌وزیری میرحسین موسوی و ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی و نماینده شهر شیراز در دوره اول مجلس شورای اسلامی است.

او در سال 1333 شمسی در شهر اراک به دنیا آمد و تحصیلات دانشگاهی خود را در دانشگاه‌های اصفهان، شیراز و تهران در رشته تاریخ گذراند. مهاجرانی سال‌ها عضو هیئت علمی گروه تاریخ دانشگاه تربیت مدرس بود اما هم اکنون در بریتانیا زندگی می‌کند. همچنین همسر او جمیله کدیور و برادر زنش محسن کدیور از فعالان سیاسی اصلاح طلب هستند.

او علاوه بر فعالیت‌های سیاسی با مطبوعاتی نظیر روزنامه اطلاعات همکاری داشت و مدیر مسئول هفته نامه بهمن و ماهنامه گزارش گفتگو بوده است. علاوه بر این عطاءالله مهاجرانی کتاب‌های متعددی از خود بر جای گذاشته که برخی از آن‌ها عبارتند از: «مقدمه‌ای بر هفت خان بزرگمهر، میناگران، برف، قرائت دینی، شیخ بی‌خانقاه، مسیحیت و اسلام، بهشت خاکستری، پیام آور عاشورا، افسانه باد و...»

در بخشی از کتاب صوتی حاج آخوند می‌شنویم:

جمع‌شان جمع بود؛ آقا سید شاهنامه خوان، حاج آخوند و پدربزرگم. آقا سید هفتاد و سه ساله بود و پدربزرگم هفت ساله و حاج آخوند شصت و دو ساله. هر سه متولد آذرماه بودند و هر سه هم در ماه آذر از دنیا رفتند. با هم که بودند از سخن گفتن‌شان، خنده‌شان و نگاه‌شان به یکدیگر، انگار زمان متوقف می‌شد و آن‌ها را تماشا می‌کرد.

سال‌ها بعد آیت الله میلانی در لندن برایم تعریف کرد؛ نوجوان که بودم، علامه سید محمدحسین طباطبایی و شاعر عارف مهدی الهی قمشه‌ای مهمان پدربزرگم آیت الله سید محمد هادی میلانی، مرجع تقلید و موسس حوزه علمیه مشهد بودند. برایشان چای آورده بودم؛ ناگاه آقای قمشه‌ای خواند: آسمان رشک برد بهر زمینی که در آن، دو سه یاری دو سه دم بهر خدا بنشینند.

این سه یار روستایی و رفیقان شفیق لباس‌شان کم و بیش مثل هم بود. آقا سید عمامه شیر شکری می‌بست؛ عبای کوتاه داشت که به غیر از محرم و سفر رنگ عبایش سفید بود؛ تا زانویش می‌رسید. پدربزرگم کلاه نخی سپید یا سبز داشت؛ او هم عبا می‌پوشید. هر سه محاسنی سپید داشتند. محاسن حاج آخوند سایه‌ای از رنگ خاکستری داشت.

 ۹ ساعت و ۵۵ دقیقه، ۵۶۰ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۳۲۰۰۰ ت - 9.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۸ دقیقه
گرچه تفسیر زبان روشنگر است
۴۴ دقیقه
جان‌علی
۴۷ دقیقه
شکوه شک و اندوه شادمانه خیام
۴۰ دقیقه
ارامنه‌ی حمریان
۲۶ دقیقه
در همه دیر مغان، نیست چون من شیدایی
۴۲ دقیقه
کوکب دری
۳۴ دقیقه
نگاهی دیگر به زندگی
۳۷ دقیقه
معجزه آینه گردانی آفتاب و ماه
۴۱ دقیقه
خوش گمانی به خداوند
۳۱ دقیقه
به دست آهن تفته کردن خمیر
۲۸ دقیقه
ز احمد تا احد یک میم فرق است
۲۳ دقیقه
عمو نبی
۴۴ دقیقه
کفش عید
۳۱ دقیقه
درخت سیب
۴۹ دقیقه
سهراب کشان
۵۲ دقیقه
صدای طبل و دهل و ساز بلند شد

راهنمای دانلود کتاب صوتی حاج آخوند

برای دانلود کتاب صوتی حاج آخوند و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  حاج آخوند
مسیحا احمدی
۱۳۹۹/۱۲/۴
بسیار عالی لطفا کتاب متنی رو هم موجود کنید
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)