دانلود کتاب صوتی داستان جاوید


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی داستان جاوید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی داستان جاوید

کتاب صوتی داستان جاوید نوشته اسماعیل فصیح، رمانی تلخ و تاثیرگذار است که ظلم و ستمگری‌های شاهزادگان مسلمان‌نمای قاجار را به یک خانواده مظلوم به نمایش می‌گذارد.

درباره‌ی کتاب صوتی داستان جاوید:

کتاب صوتی داستان جاوید (The story of Javid) دربردارنده‌ی 69 فصل کوتاه است که به روایت مصیبت، بلا و ظلم‌هایی می‌پردازد که بر یک انسان وارد می‌شود. این رمان آزار و اذیت شاهزادگان قاجاری با زرتشتیان را به روشنی به تصویر می‌کشد که از دیدگاه عده‌ی زیادی دور از ذهن است و باورپذیر نیست. به طور کلی سختی‌هایی که شخصیت اصلی رمان در طول داستان متحمل می‌شود، نشان‌دهنده‌ی تمامی رویدادهای ناخوشایندی است که بر مردمان آن زمان، گذشته است. بنابراین در طول داستان شما همواره با رویدادهای ناخوشایند و به شدت محزون کننده‌ای که از سر جاوید می‌گذرد، همراه می‌شوید و شرایط وحشتناکی که در طی سال‌ها بر او گذشته را می‌توانید درک ‌نمایید.

جالب است بدانید آشنایی مولف با کاراکتر اصلی این رمان، در سال‌های پایانی زندگی او در دانشگاهی خارج از کشور رخ داده و الهام‌بخش خلق این شاهکار شده است. اسماعیل فصیح (Esmail Fassih) در این کتاب سعی کرده که احساس‌ها، دردها، دل‌شکستگی‌ها، ناامیدی‌ها و خشم‌های این پسرک ایرانی را به صورت شفاف، همان‌طور که خود شنیده و تحت تاثیر آن قرار گرفته است، در زمان و مکان خاص خود، به نگارش درآورد.

دست‌نویس ابتدایی این رمان، در اوایل دهه‌ی 50، بعد از سال‌ها پژوهش و پیگیری جداگانه آماده شد، اما به چاپ رسیدن کتاب تا اواسط نیمه‌ی دوم این دهه طول کشید. این کتاب برای نخستین‌بار در سال 1359 به چاپ رسید و تاکنون بیش از 20 بار از این نسخه تجدید چاپ شده است. به گفته‌ی نویسنده، نوشتن این کتاب 6 سال به طول انجامیده است.

خلاصه‌ی کتاب صوتی داستان جاوید:

این کتاب صوتی به روایت زندگی حقیقی پسر بچه‌ای به اسم «جاوید» از آیین کهن زرتشتی می‌پردازد که در دهه‌ی نخست قرن و در اوج فساد قاجار زندگی می‌کند. او به دنبال پیدا کردن خانواده‌‌ی خود است و برای این کار تصمیم می‌گیرد به همراه عموی خود از یزد به تهران سفر کند، اما عمویش در بین راه و در شهر قم از دنیا می‌رود. او همراه با تعدادی زائر از قم به تهران می‌آید. این جست‌وجو سال‌های زیادی طول می‌کشد و در نهایت سرگذشتی عجیب و غریب را برای جاوید رقم می‌زند.

او پس از رسیدن به تهران، به خانه‌ی شازده «ملک‌آرا» رفت؛ شاهزاده‌ای که به شدت پدرش را شکنجه داد و سرانجام نیز باعث مرگش شد. این شاهزاده یکی از رهبران درباری جامعه بود که فقط تظاهر به اهل نماز و ایمان بودن می‌کرد، او بعد از هر نماز مست می‌کرد و خون‌های بسیاری می‌ریخت.

در حین ورود جاوید به این عمارت، مادرش همراه با خواهرش فرار می‌کنند، اما سرانجام دستگیر می‌شوند و مادرش بعد از تحمل عذاب‌ها و شکنجه‌های ملک‌آرا دیگر تاب نمی‌آورد و از دنیا می‌رود. درباریان خواهر جاوید را هم گروگان می‌گیرند تا بتوانند از او بیگاری بکشند و ... .

با اسماعیل فصیح بیشتر آشنا شویم:

اسماعیل فصیح مترجم و داستان‌نویس در سال 1313 در تهران به دنیا آمد. او در جوانی به آمریکا رفت تا در رشته شیمی به تحصیل خود ادامه دهد. بعد از فارغ‌التحصیلی از رشته شیمی، در رشته ادبیات انگلیسی مشغول به تحصیل شد و برای ادامه دادن درسش در مقطع کارشناسی ارشد به دانشگاه میشیگان راه یافت، اما آن را نیمه‌تمام رها کرد و به ایران برگشت. او در سال 1342 در شرکت ملی نفت ایران مشغول به کار شد و در سال 1359 در کسوت استادیاری از دانشکده نفت آبادان بازنشسته شد. او در سال 1388 به دلیل مشکل عروق مغزی درگذشت.

فصیح در طول زندگانی خود 25 اثر از خود به یادگار گذاشت که از آن جمله می‌توان به ثریا در اغما، داستان جاوید، درد سیاوش، زمستان 62، دل کور، باده کهن، طشت خون، نامه‌ای به دنیا، خاک آشنا، کشته عشق و ... اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی داستان جاوید می‌شنویم:

این بیست و سه روز، بقدرى بین دشت و خورشید و آسمان و طبیعت ساده‌ى ایران، و روى خاک قدم برداشته بود که اکنون زمین و نور هستى جزیى از وجود و زندگى و نفس کشیدن او شده بودند. نه فقط خودش را احساس مى‌کرد، و هستى را احساس مى‌کرد، و زمین را احساس مى‌کرد، و گردش خورشید و آمدن شب و روز را احساس مى‌کرد، بلگه زندگی‌هایى را که در گذشته روى این زمین سپرى شده بودند و یا در آینده مى‌آمدند، مى‌فهمید و هستى را از راه پوست و فرو بردن هوا احساس مى‌کرد و مى‌فهمید که سخنان عموى پیرش درباره ى همیشگى بودن روان آدمى، هستى پس از مرگ و سخن پروردگار که همان فکر و خرد بود، راست است. این احساس او، همان ایمان او بود.

 ۱۴ ساعت و ۳۸ دقیقه، ۶۴۰ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۲۹۰۰۰ ت - 8.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱ دقیقه
معرفی
۱۰ دقیقه
فصل اول
۱۱ دقیقه
فصل دوم
۱۷ دقیقه
فصل سوم
۷ دقیقه
فصل چهارم
۷ دقیقه
فصل پنجم
۱۲ دقیقه
فصل ششم
۱۲ دقیقه
فصل هفتم
۱۳ دقیقه
فصل هشتم
۱۵ دقیقه
فصل نهم
۱۳ دقیقه
فصل دهم
۱۳ دقیقه
فصل یازدهم
۹ دقیقه
فصل دوازدهم
۱۵ دقیقه
فصل سیزدهم
۱۰ دقیقه
فصل چهاردهم
۴ دقیقه
فصل پانزدهم
۱۰ دقیقه
فصل شانزدهم
۱۴ دقیقه
فصل هفدهم
۱۰ دقیقه
فصل هجدهم
۱۴ دقیقه
فصل نوزدهم
۱۱ دقیقه
فصل بیستم
۱۳ دقیقه
فصل بیست و یکم
۶ دقیقه
فصل بیست و دوم
۱۴ دقیقه
فصل بیست و سوم
۱۵ دقیقه
فصل بیست و چهارم
۱۱ دقیقه
فصل بیست و پنجم
۱۳ دقیقه
فصل بیست و ششم
۱۴ دقیقه
فصل بیست و هفتم
۱۱ دقیقه
فصل بیست و هشتم
۱۱ دقیقه
فصل بیست و نهم
۱۶ دقیقه
فصل سی‌ام
۱۲ دقیقه
فصل سی و یکم
۱۲ دقیقه
فصل سی و دوم
۱۱ دقیقه
فصل سی و سوم
۱۴ دقیقه
فصل سی و چهارم
۱۹ دقیقه
فصل سی و پنجم
۱۰ دقیقه
فصل سی و ششم
۱۲ دقیقه
فصل سی و هفتم
۱۲ دقیقه
فصل سی و هشتم
۱۵ دقیقه
فصل سی و نهم
۱۴ دقیقه
فصل چهلم
۱۳ دقیقه
فصل چهل و یکم
۱۸ دقیقه
فصل چهل و دوم
۱۱ دقیقه
فصل چهل و سوم
۱۴ دقیقه
فصل چهل و چهارم
۱۳ دقیقه
فصل چهل و پنجم
۷ دقیقه
فصل چهل و ششم
۱۶ دقیقه
فصل چهل و هفتم
۱۴ دقیقه
فصل چهل و هشتم
۹ دقیقه
فصل چهل و نهم
۲۲ دقیقه
فصل پنجاهم
۱۷ دقیقه
فصل پنجاه و یکم
۱۴ دقیقه
فصل پنجاه و دوم
۱۰ دقیقه
فصل پنجاه و سوم
۱۴ دقیقه
فصل پنجاه و چهارم
۵ دقیقه
فصل پنجاه و پنجم
۱۵ دقیقه
فصل پنجاه و ششم
۱۴ دقیقه
فصل پنجاه و هفتم
۱۹ دقیقه
فصل پنجاه و هشتم
۱۶ دقیقه
فصل پنجاه و نهم
۱۴ دقیقه
فصل شصتم
۸ دقیقه
فصل شصت و یکم
۱۷ دقیقه
فصل شصت و دوم
۱۹ دقیقه
فصل شصت و سوم
۱۵ دقیقه
فصل شصت و چهارم
۱۵ دقیقه
فصل شصت و پنجم
۱۲ دقیقه
فصل شصت و ششم
۱۴ دقیقه
فصل شصت و هفتم
۷ دقیقه
فصل شصت و هشتم
۱۲ دقیقه
فصل شصت و نهم
۱ دقیقه
عوامل تولید

راهنمای دانلود کتاب صوتی داستان جاوید

برای دانلود کتاب صوتی داستان جاوید و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  داستان جاوید

نظرات کتاب صوتی داستان جاوید

abdoulamir jamshid safa
۱۳۹۹/۶/۴
بعد از خواندن این کتاب، هر کسی قطعا جاوید را هزاران بار مومن تر به دین خودش می‌داند تا ملک آرای مسلمان نما را به دین خودش. تفاوت میان مومن و مسلمان یکی از موضوعاتی است که اسماعیل فصیح در این کتاب به آن می‌پردازد. شما در این کتاب با فقر، فحشا، دزدی، بیسوادی، بی فرهنگی، نظام ارباب و رعیتی و نحوه آشنا زندگی شازده‌های قاجار میشوید که خیلی خیلی مرا به یاد آقازاده‌های امروز ایران انداخت. آقا زاده‌هایی که طمع و حرصشان تمامی ندارد و موجبات بدنامی خوبان نیز میشوند. آقازاده‌هایی که با فرهنگ کثیف خود باعث از بین رفتن سرمایه‌های ملی میشوند. آنهایی که ظاهرشان هزاران بار با باطن کثیفشان تفاوت دارد. در کل این رمان مرا بیاد همین روزگار خودمان انداخت.
emamzadeh abbas
۱۴۰۰/۱/۵
با تشکر از راوی کتاب
اما خود کتاب من هر لحظه انتظار داشتم جاوید شورش کنه و انتقام سختی از ستمکاران بگیره که به نظر من خوب تموم‌نشد و آدمهای بد داستان در همین دنیا مجازات سخت به اندازه جرم و جنایاتشون نشدند
Pejman Pirmoradi
۱۳۹۹/۱۲/۹
واقعا خوب بود داستان گیرا و قابل لمس و راوی که بینظیر انتقال حس میده در دانلود این کتاب درنگ و شک جایز نیست
مشاهد همه نظرات (۱۱)