دانلود کتاب صوتی دراکولا


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دراکولا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی دراکولا

کتاب صوتی دراکولا، رمان ترسناکی از نویسنده ایرلندی، برام استوکر است و روایتگر زندگی شوالیه‌ای به نام لرد دراکولاست که او را خون آشام می‌نامند.

این کتاب صوتی خلاصه‌ی رمان دراکولاست که داستانی ترسناک و تخیلی دارد. داستان از این قرار است که در آن زمان‌ها جنگی پیش آمد و لرد دراکولا به جنگ رفت و چند وقت بعد از اینکه از زمان شروع جنگ گذشت، خبری مبنی بر کشته شدن لرد دراکول به همسر او که زنی بسیار زیبا بود، داده شد که این عمل موجب خودکشی همسر او می‌شود.

زمانی که لرد دراکول به شهرش باز می‌گردد و از ماجرا باخبر می‌شود به دلیل اینکه سردار جنگ بوده و احترامی داشته نزد کشیش رفته و از کشیش درخواست مراسم دفن همسرش را دارد. اما کشیش و مردم به حرف او گوش نکرده و لرد دراکول شمشیر خود را که توسط آن هزاران روح را گرفته به کلیسا برده و آن را در مجسمه مسیح فرو می‌برد ناگهان خون از مجسمه جاری شده و لرد دراکول از آن خون می‌نوشد و...

دراکولا (Dracula)، معرفی شخصیت کنت دراکولای خون آشام و داستانی از تلاش دراکولا برای سفر از ترانسیلوانیا به انگلستان، برای پیدا کردن خون تازه و گسترش مردگان زنده (خون آشام) و هم‌چنین شرح جنگ میان دراکولا و گروه کوچکی از زنان و مردان به رهبری پروفسور ون هلسینگ، است.

اگرچه برام استوکر (Bram Stoker) خون آشام را اختراع نکرد، اما سبک جدیدی از آن را ایجاد کرد که منجر به ساخت فیلم‌ها و تئاترهای مختلفی در تفسیر آن گردید. داستان دراکولا، خاطرات روزانه‌ای است که توسط مجموعه‌ای از نامه‌ها، تعریف می‌شود و حوادث رمان به صورت گسترده در ترانسیلوانیا و انگلستان در دهه 1890، رخ می‌دهد.

داستان در زمانی در قرن نوزدهم آغاز می‌شود، که جاناتان هارکر، وکیل جوان انگلیسی، به منظور نهایی کردن واگذاری مستغلات انگلستان به کنت دراکولا، به قلعه دراکولا واقع در ترانسیلوانیا سفر می‌کند. هارکر زمانی که ترس روستاییان را بعد از مطلع شدن‌شان از مقصد او، می‌بیند، بسیار عصبی می‌شود؛ با این حال به راه خود به سمت قلعه ادامه می‌دهد تا مامور کنت او را می‌بیند. راهنمای مرموز او را به سمت قلعه هدایت می‌کند، به سمت تاریکی مطلق.

با اینکه رمان دراکولا یک داستان تخیلی است اما داستان دارای ریشه‌های تاریخی نیز هست. البته درباره اتصال‌های تاریخی رمان با واقعیت، تردیدهایی نیز وجود دارد. براساس مقاله در جستجوی دراکولا، که توسط رودا فلورسکو و ریموند مک نالی در سال 1972 منتشر شد، ارتباط‌هایی بین متولد تاریخی ترانسیلوانیایی به نام دراکولا ولاد سوم و دراکولای تخیلی برام استوکر، توجهات عمومی را به خود جلب کرد. گفته شده است که، ولاد سوم در طول حکمرانی‌اش (1462-1456) 40000 تا 100000 نفر از شهروندان اروپایی (رقبای سیاسی، مجرمان، و هر فردی که به عقیده او برای بشریت بیهوده بود) را به قتل رسانده بود، مخصوصاً از طریق به چهار میخ کشیدن آن‌ها.

قبل از نگارش داستان دراکولا، استوکر 7 سال را به بررسی افسانه‌های فلکلور اروپایی و داستان‌های خون آشامی گذراند. او از مقاله امیلی جرارد، با عنوان خرافات ترانسیلوانیا که در سال 1885 منتشر شد، الهام گرفت. استوکر بعدها اعتراف کرد که زمانی کابوسی درباره یک پادشاه خون آشام داشته است، که از غارش بیرون می‌آید؛ این کابوس به گفته او، به خاطر خوردن گوشت خرچنگ زیاد با سس مایونز فراوان به سراغ او آمده بوده است؛ که منجر به نوشتن داستان دراکولا شده است.

فهرست مطالب

۵۸ دقیقه
دراکولا
 ۵۷ دقیقه، ۷۹ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۲۰۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

راهنمای دانلود کتاب صوتی دراکولا

برای دانلود کتاب صوتی دراکولا و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  دراکولا
Zahra mansabi
۱۳۹۷/۷/۲۲
جالب بود 😁 من کلا داستانای مربوط به خون اشامارو دوست دارم .. ممنون میشم داستان های تخیلی صوتی و بیشتر بکنین
dariuosh Aghapoor
۱۳۹۷/۸/۲
سلام. لطفا کتاب های ژانر وحشت و بیشتر تو سایت قرار بدید.
Mohammadamin Abedi
۱۳۹۷/۸/۶
سلام میتونید چند تا گزینه معرفی کنید؟
گلنوش اسدی
۱۳۹۷/۷/۲۴
چه جالب فیلمشم ساختن گَری اُلدمن نقش دراکولاس و کیانو ریوز نقش اون وکیل جوان.
Mehrnaz Tavakoli
۱۳۹۸/۱/۲۴
اسم فیلم رو میگید؟
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۴)