دانلود کتاب صوتی درک یک پایان


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی درک یک پایان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی درک یک پایان

کتاب صوتی درک یک پایان برای جولیان بارنز جایزه‌ی ادبی من ‌بوکر را به ارمغان آورده است و به زندگی مرد میانسالی می‌پردازد که نمی‌تواند از خاطرات ناگوار گذشته‌ی خود خلاص شود. این رمان کوتاه با نگاهی روانشناسانه تبعات ناشی از اشتباهات گذشته را مورد بررسی قرار داده و شاهکاری به یادماندنی ارائه می‌دهد.

درباره‌ی کتاب صوتی درک یک پایان:

خاطرات هیچ‌گاه رهایتان نمی‌کنند و حتی زمان مرگ نیز در کنار شما هستند. این همراهان همیشگی می‌توانند تأثیر بسیاری بر روند زندگی انسان‌ها بگذارند. به خصوص اگر یادآوری آن‌ها همراه با حسرت باشد، حسرتی ناشی از خطاهای روزهای دور. این دقیقا وضعیتی است که مرد میانسالی به نام تونی وبستر در آن قرار دارد و جولین بارنز (Julian Barnes) در رمان درک یک پایان (The Sense of an Ending) به مشکلات و درگیری‌های او با خاطرات می‌پردازد.

داستان با شیطنت‌های چهار نوجوان در دهه‌ی شصت آغاز می‌شود؛ این گروه دوستی تمایل دارند خود را متفاوت از سایرین نشان بدهند و جولین بارنز با پرداختن به جزئیات کارها و اعمال شخصیت‌ها کتابی خاص برای‌تان می‌سازد.

اکنون چهل سال از آن زمان می‌گذرد و تونی وبستر (یکی از همان نوجوانان) همچنان با گذشته‌ی خود درگیر است اما فکر می‌کند می‌تواند مشکلات ایام قدیم را پشت سر بگذارد تا این‌که دوستان صمیمی دوران کودکی برای انتقام به زندگی او بازمی‌گردند! تونی تصور می‌کرد که با ساختن زندگی‌ جدیدی برای خود مشکلات گذشته را حل می‌کند؛ او از همسر خود جدا می‌شود‌ و زودتر از موعد خود را بازنشسته می‌کند اما آغازی دوباره برای تونی بسیار دورتر از چیزی است که تصور می‌نماید، به خصوص زمانی که اشتباهات گذشته از گور برمی‌خیزند.

جولیان بارنز شخصیت اصلی رمان خود را با گذشته روبرو می‌سازد و او را وادار می‌کند تا نگرش خود را درباره‌ی بسیاری از مسائل تغییر دهد، به ماهیت وجودی خود بپردازد و آن را اصلاح کند. رمان درک یک پایان، اثری جذاب است که با نگاه روان‌شناختی و احساسی‌ای که دارد، شما را تشویق می‌کند تا پایان داستان، تونی را همراهی کنید.

افتخارات و جوایز کتاب صوتی درک یک پایان:

- برنده‌ی جایزه‌ی من بوکر سال 2011
- برنده‌ی جایزه‌ی دیوید کوهن سال 2011
- برنده‌ی جایزه وارویک سال 2013
- نامزد جایزه کتاب Costa سال 2011
- نامزد مدال اندرو کارنگی سال 2012
- نامزد جایزه گودریدز سال 2011
- نامزد جایزه ادبی بین المللی دوبلین سال 2013

اقتباس از کتاب درک یک پایان:

در سال 2017 ریتش باترا فیلمی با همین نام از روی رمان کوتاه بارنز ساخت و توانست تحسین بسیاری از منتقدان و طرفداران کتاب را برانگیزد.

جولیان بارنز را بیشتر بشناسیم:

جولیان پاتریک بارنز (Julian Patrick Barnes) در سال 1946 متولد شد و امروزه او را به عنوان نویسنده‌ی پست مدرنیسم در ادبیات می‌شناسند. از میان آثار این نویسنده می‌توان به مواردی مانند هیاهوی زمان، چیزی برای ترسیدن وجود ندارد، قبل از آشنایی او با من، درباره‌اش حرف بزنیم و... اشاره کرد.

نکوداشت‌های کتاب صوتی درک یک پایان:

- رمان کوتاه جولیان بارنز، تفکری عمیق بر گذر عمر، خاطرات، افسوس و پشیمانی است. (Guardian)

- در این [کتاب]، جولیان بارنز بلورهایی از حقیقت را آشکار می‌سازد که به یک عمر زمان برای شکل گرفتن، نیاز دارند. او، این بلور‌ها را با صیقل دادن و صاف کردن، به درخششی چشمگیر می‌رساند. (New York Times)

- داستانی ناملایم با اغنای بسیار در [نشان دادن] بالا و پایین‌های زندگی انسان. (Peter Kemp, The Sunday Times)

- شوم و ناراحت کننده. این را می‌توان یکی از پاک‌نشدنی‌ترین آثار بارنز قلمداد کرد، اثری که به صورت بسیار ظالمانه در ذهن ما ظاهر می‌شود و خود را به یاد می‌اندازد. (The Wall Street Journal)

- جولیان بارنز بار دیگر موفق می‌شود لطف و مهارت خود داستان ساده‌ای بازی موش و گربه را به ماجرایی پر از تعلیق و هیجان تبدیل کند. (The Washington Post)

- ظریف و در عین حال قدرتمند! کتاب درک یک پایان رمز و راز از چگونگی به یاد آوردن ما و همینطور فراموش شدن گذشته می‌گوید. بارنز به پیری ناشناخته و ناگفته می‌پردازد. (Vogue)

در بخشی از کتاب درک یک پایان می‌شنویم:

آخر هفته‌ای در تعطیلات از من دعوت کرد که با خانواده‌اش آشنا شوم. آن‌ها در کنت زندگی می‌کردند، در مجاورت خط آهن اوربینگتن در یکی از حومه‌هایی که در واپسین دم از بتنی شدن انصراف داده و از آن پس با تفاخر مدعی مقام روستایی شده بود. از چرینگ کراس سوار قطار شدم نگرانم که چمدانم (تنها چمدانی که داشتم) چنان بزرگ بود که سارق بالقوه به نظر می‌آمدم. در ایستگاه مقصد ورونیکا من را به پدرش معرفی کرد. پدر صندوق عقب اتوموبیلش را گشود، چمدان را از دست من گرفت و خندید.

 ۶ ساعت و ۵۹ دقیقه، ۲۹۳ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۲۶۰۰۰ ت - 7.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱ دقیقه
معرفی
۵۷ دقیقه
فصل اول - قسمت اول
۵۳ دقیقه
فصل اول - قسمت دوم
۲۱ دقیقه
فصل اول - قسمت سوم
۵۷ دقیقه
فصل دوم - قسمت اول
۵۵ دقیقه
فصل دوم - قسمت دوم
۵۵ دقیقه
فصل دوم - قسمت سوم
۵۹ دقیقه
فصل دوم - قسمت چهارم
۵۹ دقیقه
گفت‌وگوی شمسی عصار با جولین بارنز
۱ دقیقه
عوامل تولید

راهنمای دانلود کتاب صوتی درک یک پایان

برای دانلود کتاب صوتی درک یک پایان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  درک یک پایان

نظرات کتاب صوتی درک یک پایان

مروا 🤗
۱۳۹۹/۱۲/۲۶
خوانش میتونست خیلی بهتر باشه که نبود! در مورد داستان هم پیشنهاد میکنم قبلش توی اینترنت یک جستجوی ساده در مورد موضوع کتاب بکنید، نظر من: به عنوان تجربه خوب بود شنیدنش اما‌نه اونجوری که بگم وای عالی بود...
مشاهد همه نظرات (۱)