دانلود کتاب صوتی شاهزاده و گدا

  • از: مارک تواین
  • راوی: مرآت بهنام
  • ناشر صوتی: راوی نو
  • ۸ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب صوتی شاهزاده و گدا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شاهزاده و گدا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی شاهزاده و گدا

کتاب صوتی شاهزاده و گدا یکی از شناخته‌شده‌ترین آثار مارک تواین، نویسنده‌ی آمریکایی است که با زبانی طنزآلود و در عین حال تلخ و گزنده به روایت داستان دو شخصیت اصلی به نام‌های تام و ادوارد می‌پردازد، یکی از این دو شخصیت ولیعهد و دیگری گدایی بیش نیست. 

این کتاب صوتی خلاصه‌ی رمان شاهزاده و گدا (The Prince and the Pauper) است که که بارها مورد اقتباس تصویری در قالب فیلم سینمایی، سریال تلویزیونی و انیمیشن قرار گرفته‌ است. مارک تواین (Mark Twain) در این اثر اجتماعی با درانداختن یک گرۀ به‌ ظاهر ساده، داستان را به دل جامعه انگلستان قرن 16 می‌برد و نادرستی‌ها و کژی‌های فراوانی را در میان درباریان و مردم به مخاطب می‌نمایاند. نویسنده مانند یک جراح با تیغ تیز نقد هنرمندانه‌اش نظام سلطنتی انگلستان را از یک سو و نظام اخلاقی مردم فرودست را از سویی دیگر تشریح می‌کند و ناراستی‌ها و نادرستی‌ها را با خلق لحظات طنز به مخاطب باز می‌شناساند.

گرۀ ساده‌ای که نویسنده درمی‌اندازد، عوض کردن لباس تام کانتی، پسرک فقیر اهل لندن با لباس ادوارد، شاهزادۀ انگلستان است. تام و ادوارد که هر دو در یک روز در خانواده‌های کاملاً متفاوت به دنیا آمده‌اند، شباهت شگفت‌انگیزی به یکدیگر دارند. پس از این که از پشت میله‌های قصر با هم روبرو می‌شوند از این شباهت متحیر شده و ادوارد به نگهبان دستور می‌دهد که تام را به داخل قصر راه دهد. در اتاق مجلل ادوارد، آن‌ها که می‌خواهند تنها لحظه‌ای احساس دیگری را درک کنند، لباس‌هایشان را با هم عوض می‌کنند و این سرآغاز یک داستان مفصل می‌شود. ادوراد می‌رود تا نگهبان را به خاطر برخورد خشنش با تام مواخذه کند، نگهبان او را نمی‌شناسد و از قصر بیرون می‌اندازد و در دم جان کانتی پدر تام، شاهزاده را می‌گیرد و به خانه می‌برد.

تام کانتی در ابتدا بسیار سعی می‌کند که به اهالی قصر بفهماند که او شاهزاده نیست، اما کسی حرف او را باور نمی‌کند. وقتی رفتارهای عوامانۀ او را می‌بینند، می‌پندارند که دچار اختلال مشاعر شده و به بهبودش امید می‌بندند. اما پیش از این ‌که تغییری در اوضاع پدید بیاید، شاه مریض حال می‌میرد و شاهزادۀ خردسال باید بر تخت سلطنت بنشیند. در چنین اوضاعی تام ناگزیر است دربارۀ مسائل مختلفی نظر بدهد. نویسنده با چیره‌ دستی تمام به اوج فساد اخلاقی و اداری دربار انگلستان اشاره می‌کند و نشان می‌دهد که چطور روح بی‌آلایش تام نمی‌تواند این‌ همه ظلم و بی‌عدالتی را تحمل کند. تام متحیر می‌شود وقتی می‌بیند که اگر در درس کوتاهی کند کودک دیگری به عنوان کتک‌خور به جای او شلاق می‌خورد! تام به شکلی عادلانه حکم می‌راند و این دادگستری او قلب بیچارگان را شاد می‌کند. فقط چند روز به تاج‌گذاری مانده و خبری از ادوارد نیست.

در طرف دیگر ماجرا اما ادوارد که در شرایطی اشرافی تربیت یافته، ناخواسته وارد پایین‌ترین قشر جامعۀ انگلستان می‌شود و در باورش نمی‌گنجد که مردم در چنین اوضاع پست و ناسالمی روزگار می‌گذرانند. او نیز تقلا می‌کند تا به دیگران بفهماند که شاهزاده انگلستان است، اما کسی به او وقعی نمی‌نهد و حتی مورد تمسخر دیگران قرار می‌گیرد و در مورد او نیز می‌پندارند که دچار اختلال مشاعر شده. او را به دزدی و دیگر اعمال خلاف اخلاق وا می‌دارند و چون از این کارها سر باز می‌زند شماتتش می‌کنند. با مردمی روبرو می‌شود که ظلم دربار آن‌ها را بیچاره و بی‌خانمان کرده. درمی‌یابد که تشریفات درباری تا چه اندازه در میان مردم ناشناخته، بی‌معنا و مضحک است. از مهلکه‌ها می‌گریزد و سرانجام توسط آزاد مردی که او نیز زخم خوردۀ بیداد دربار انگلستان است می‌گریزد و موفق می‌شود خود را در روز تاج‌گذاری به دربار برساند.

مارک تواین (Mark Twain) نویسنده و طنزپرداز آمریکایی بود. او شهرت خود را مدیون کتاب‌های ماجراهای هاکلبری فین و ماجراهای تام سایر است.

از دیگر آثار او عبارت‌اند از: «یک آمریکایى در دربار شاه آرتر»، «مردى که شهر هدلى‌برگ را به فساد کشید»، «بشر چیست؟» و «غریبه اسرارآمیز».

فهرست مطالب

۶۳ دقیقه
شاهزاده و گدا - بخش اول
۸۰ دقیقه
شاهزاده و گدا - بخش دوم
 ۲ ساعت و ۲۳ دقیقه، ۱۳۲ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۲۰۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

راهنمای دانلود کتاب صوتی شاهزاده و گدا

برای دانلود کتاب صوتی شاهزاده و گدا و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  شاهزاده و گدا
hossein shafiei fard
۱۳۹۸/۳/۱۰
من ترجمه داریوش شاهین را دارم واقعن این ترجمه صوتی من دراوردی خیلی نسبت به متن اصلی ضعیف تره بطوری که من شخصن ترجیح دادم خودم همون نسخه داریوش شاهین را بخونم
گیسا توکلی
۱۳۹۸/۲/۲۳
واقعا داستان جالبیه
زاها م
۱۳۹۷/۱۲/۳
خوب بود
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۸)