معرفی و دانلود کتاب صوتی صفیر سیمرغ

عکس جلد کتاب صوتی صفیر سیمرغ
قیمت:
15000 تومان - 1.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی صفیر سیمرغ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی صفیر سیمرغ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی صفیر سیمرغ

کتاب صوتی صفیر سیمرغ نوشته‌ی شهاب‌الدین سهروردی، با زبانی گویا و لطیف به سیر و سلوک عرفانی معنای عمیقی می‌بخشد و حالات روحی انسانی که می‌خواهد به سوی خداوند بشتابد را شرح می‌دهد، سپس شرایط، خطرات و موانع موجود در این راه را بیان می‌کند.

درباره‌ی کتاب صوتی صفیر سیمرغ:

کتاب صوتی صفیر سیمرغ یکی از آثار ماندگار و خارق‌العاده‌ی شهاب‌الدین سهروردی محسوب می‌شود که از یک‌ مقدمه و دو بخش تشکیل شده است. در این رساله آیات قرآنى فراوان و سخنان بزرگان تصوف، خصوصاً حلاج وجود دارد.

صفیر سیمرغ به تحلیل و بررسی نظرات و دیدگاه‌های مختلف سهروردی درباره‌ی انسان ‌می‌پردازد. در فصل ابتدایی پس از تعریف انسان و بررسی آن در قرآن کریم و توضیح جامع معنای «انسان کامل» در تعالیم عرفا، معنای «ولی»، «ولایت» و اقسام آن نیز بیان می‌شود. در فصل دوم ابتدا نظریه‌های شیخ اشراق شرح داده می‌شود، سپس جایگاه و اهمیت انسان و نفس و ارتباط این دو در تفکر اشراق مورد بررسی قرار می‌گیرد.

هر آواز و صوت پیوسته، نرم و بدون ‏تلفظ حروف‏ را صفیر می‌نامند که از میان دو لب به صدا در می‌آید؛ سیمرغ عنوان مرغی است که پادشاه افسانه‌ای پرندگان است. داستان آن و پرندگان دیگر در ادبیات فارسی به گونه‌های مختلفی آمده است. اما سیمرغ، یک واژه‌ی عامیانه در عرفان است که کنایه از پیر یا انسان کامل است. این کتاب، سیمرغ را به عنوان روح‌القدس بررسی می‌کند.

شهاب الدین سهروردی را بیشتر بشناسیم:

سهروردی فیلسوف نامدار ایرانی است که در فلسفه و تصوف در جهان بی‌مانند است. او کتاب‌های زیادی به نگارش درآورد، اما برجسته‌ترین اثری که می‌توان برای شناخت افکار او نام برد کتاب حکمته الاشراق است. او بنیان‌گذار منطق اشراقی بود و طرفداران زیادی داشت. وی یکی از شاهکارهای منطق به نام منطق اشراقی را در مدت زمان محدودی نوشت و بعدها به القابی هم‌چون شهاب‌الدین، شیخ مقتول، شیخ اشراق و شیخ شهید معروف شد.

شنیدن کتاب صوتی صفیر سیمرغ به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

شنیدن این کتاب صوتی به تمام افرادی که به آثاری با مضامین عرفان و تصوف علاقمند هستند، پیشنهاد می‌شود.

در بخشی از کتاب صوتی صفیر سیمرغ می‌شنویم:

سپاس باد واهب حیات را و مبدع موجودات را و درود بر خواجگان رسالت و ائمه نبوت سیما بر صاحب شریعت کبرى و هادى‏ طریقت علیا محمد مصطفى صلى الله علیه و سلم.

اما بعد. این کلمه‌‏اى چند است‏ در احوال اخوان‏ تجرید تحریر افتاد و سخن در آن محصور است در دو قسم: قسم اول در بدایا، و قسم‏ دوم در مقاصد. و این رساله‏ موسوم است به صفیر سیمرغ، و زیان ندارد که‏ در پیش مقدمه یاد کنم از احوال این مرغ بزرگوار و مستقر او. روشن‏روانان چنین‏ نموده‌‏اند که هر آن [هدهدى که در فصل بهار بترک آشیان خود بگوید و به منقار خود پر و بال خود برکند و قصد کوه قاف کند] کوه قاف بر او افتد بمقدار هزار سال این زمان که‏ «وَ إِنَّ یَوْماً عِنْدَ رَبِّکَ کَأَلْفِ سَنَةٍ مِمَّا تَعُدُّونَ»، و این هزار سال‏ در تقویم اهل حقیقت یک صبح دم‏ است از مشرق لاهوت اعظم.

در این مدت سیمرغى شود که صفیر او خفتگان را بیدار کند و نشیمن او در کوه قاف است. صفیر او به همه کس برسد و لکن‏ مستمع کمتر دارد، همه با اویند و بیشتر بى ‏وی‌اند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
43 دقیقه
صفیر سیمرغ

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی صفیر سیمرغ
نویسنده
راویمریم محبوب
ناشر صوتیانتشارات نیستان
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۴۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی دین و عرفان، کتاب‌های فلسفه و منطق
قیمت نسخه صوتی
15000 ت - 1.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی صفیر سیمرغ

masome ghasame
۱۴۰۲/۳/۵
کتاب شیخ شهاب الدین سهروردی خیلی زیباست. سیمرغ را جلوه زات حق تعالی و مفهوم کثرت در وحدت و وحدت در کثرت می‌نامد واین مفهوم دز طرح‌های اسلیمی و ختایی نقوش قرش و معماری و هنر‌های دیگر متجلی است
رویا شفیعی
۱۴۰۲/۴/۱۳
بسیار کتاب سودمندی میباشد البته باید مقدماتی از سلوک را بدانید تا متوجه مطالب کتاب شوید،
سپاسگزارم از کتاب راه،
خوانش کتاب بسیار عالی هست
محمدرضا زنده دل
۱۴۰۱/۱۲/۸
این کتاب برای عوام کمی مشکل است اما برای درویشان و صوفیان حقه و اهل دلان و اهل سلوک بسیااااار بسیااااار کمک کننده و راهنما و راهگشا است.
Ali.z
۱۴۰۲/۱/۲۳
عالیست.. کسانی که قدم در عرصه سلوک معنوی میگذارند.. حتما مطالعه کنن این کتاب رو.. در ضمن از عوامل کتابراه نیز نهایت تقدیر و تشکر را دارم
حسن هداوند
۱۴۰۰/۴/۲۴
ما را سر سودای کس دیگر نیست
در عشق تو پروای کس دیگر نیست
میان زبان و گوش علم توحید را راه تنگ است
محمدحسین سعیدی
۱۳۹۹/۹/۵
نصف فایل موزیک هست متن کتاب هم به صورت نوشته قدیم بیان شده اصلا قابل فهم و درک نیست فقط به گوینده گفتن بیا از روی این کتاب بخون برو
سرمد قبادی
۱۴۰۱/۱/۴
به قول خود شیخ اشراق "اگر مَردی فهم کن" 🤷‌♂️😅
فرزانه قطعی
۱۴۰۰/۱۱/۸
کتاب خیلی سنگینیه. اما مطالب عمیق و عرفانی همراه با راز و رمز بسیار داره
میثم رضایی
۱۴۰۲/۸/۱۲
برای اهل حضور کتاب بسیار مفید و پر درکی هست
سوسن شاه محمدی
۱۴۰۲/۳/۲۱
کتاب عرفانی خوبی بود فقط خیلی تند خوانده می‌شد
پرویز زیدی
۱۴۰۱/۱۰/۱۶
مگر می‌شود جمله‌ای از سهروردی باشد و عالی نباشد!
محمدحسن عبدالهی
۱۳۹۹/۱۲/۴
کتاب‌های فراوان و رابط کاربری مناسب
فرهاد بزمی
۱۴۰۲/۸/۱۲
عمیق و پرمعنا برای اهلش
احمد محمدیان
۱۴۰۱/۱۰/۳
مطالب عمیق‌ام سنگین در جهت درک و فهم
پدرام میرزایی
۱۴۰۱/۸/۱۳
ای کاش بعصی موارد زبان ساده تر بود
مشاهده همه نظرات 17

راهنمای مطالعه کتاب صوتی صفیر سیمرغ

برای دریافت کتاب صوتی صفیر سیمرغ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.