دانلود کتاب صوتی عقل سرخ


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی عقل سرخ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی عقل سرخ

کتاب صوتی عقل سرخ نوشته‌ی شهاب‌الدین سهروردی، موضوعات فلسفی و عرفانی را با روایتی داستانی و رمزآلود از زبان پرندگان بیان می‌کند.

درباره‌ی کتاب صوتی عقل سرخ:

در کتاب صوتی عقل سرخ موضوعات فلسفی و عرفانی با روایتی جذاب و رمزآلود از زبان پرندگان شرح داده می‌شوند. این روایت‌ها، نشان‌دهنده‌ی مراحلی هستند که نفس، بعد از رها شدن از موانع، از زندان عالم جسمانی خارج می‌شود.

در این کتاب صوتی شخصیت اصلی داستان با پیری روحانی ملاقات می‌کند و با او به گفتگو می‌پردازد. در طی این گفتگو موضوعات فلسفی و عرفانی با زبان رمزآلود و جذاب به شما ارائه داده می‌­شوند.

داستان عقل سرخ با این سوال شروع می‌شود که چگونه پرندگان زبان همدیگر را متوجه می‌شوند. در این کتاب نظریه سهروردی در مورد علم به زبانی نمادین، شبیه زبان کتاب آواز پر جبرئیل بیان می‌شود. سهروردی علاوه بر بهره‌گیری از تعدادی نماد نوین، قسمتی از مسائل دیرین فلسفه و عرفان اسلامی، هم‌چون تفاوت بین قوه عقلانی که او آن را عقل جزئی به شمار می‌آورد و عقل کلی را شرح می‌دهد.

او نظریه علم خود را در پس شبکه تودرتوی اسطوره‌ها و نمادهایی مخفی می‌کند که فقط در صورتی شما می‌توانید اسرار آن‌ها را بفهمید که آشنایی کاملی با مجموعه نمادهای سنتی داشته باشید.

شهاب الدین سهروردی را بیشتر بشناسیم:

سهروردی فیلسوف نامدار ایرانی است که در فلسفه و تصوف در جهان بی‌مانند است. او کتاب‌های زیادی به نگارش درآورد، اما برجسته‌ترین اثری که می‌توان برای شناخت افکار او نام برد کتاب حکمته الاشراق است. او بنیان‌گذار منطق اشراقی بود و طرفداران زیادی داشت. وی یکی از شاهکارهای منطق به نام منطق اشراقی را در مدت زمان محدودی نوشت و بعدها به القابی هم‌چون شهاب‌الدین، شیخ مقتول، شیخ اشراق و شیخ شهید معروف شد.

شنیدن کتاب صوتی عقل سرخ به چه کسانی پیشنهاد می‌شود:

شنیدن این کتاب صوتی به تمام افرادی که به ادبیات رمزی فارسی، فلسفه و به حکمت سهروردی علاقمند هستند، پیشنهاد می‌شود. هم‌چنین دانش‌جویان و دانش‌آموختگان رشته‌های زبان و ادبیات فارسی، عرفان، فلسفه و الهیات نیز از شنیدن این کتاب صوتی بسیار لذت خواهند برد.

در بخشی از کتاب صوتی عقل سرخ می‌شنویم:

در میان سخن بگویم اگر فهم کنی. گفتم چون ازین دو کوه بگذرم آن دیگر را آسان باشد یا نه؟ گفت آسان باشد، اما اگر کسی داند، بعضی خود پیوسته درین دو کوه اسیر مانند و بعضی بکوه سیم رسند و آن جا قرار گیرند، بعضی بچهارم و پنجم و این چنین تا یازدهم، هرمرغ که زبرک تر باشد بیشتر شود. گفتم چون شرح کوه قاف کردی حکایت گوهر شب افروز کن. گفت گوهر شب افروز هم در کوه قافست، اما در کوه سیم است و از وجود او شب تاریک روشن شود، اما پیوسته بر یک حال نماند. روشنی او از درخت طوبی است، هر وقت که در برابر درخت طوبی باشد ازین طرف که توی تمام روشنی نماید همچو گوی گرد روشن، چون پاره از آن سوی ترافتد که بدرخت طوبی نزدیکتر باشد، قدری از دایره او سیاه نماید و باقی همچنان روشن و هر وقت که بدرخت طوبی نزدیکتر می‌شود از روشنی ندری سیاه نماید سوی این طرف که توی، اما سوی درخت طوبی همچنان یک نیمه او روشن باشد.

 ۳۳ دقیقه، ۲۴ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۹۵۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳۴ دقیقه
عقل سرخ

راهنمای دانلود کتاب صوتی عقل سرخ

برای دانلود کتاب صوتی عقل سرخ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  عقل سرخ

نظرات کتاب صوتی عقل سرخ

ابراهیم زبیری
۱۳۹۹/۱۲/۴
عالی بود؛ چند بار گوش بدی عالی تر میشه؛ خانم محبوب و آقا نوروزی عزیز دست مریزاد
شبنم افشار
۱۳۹۹/۷/۱۳
کتاب قشنگی بود از خوندنش من لذت بردم. دست مریزاد
سید حجت موسوی
۱۴۰۰/۱/۳
رمزی از رموز عشق، اگر مفهوم آن را ندانستید همان ابهام هم مقدس است.
مشاهد همه نظرات (۵)