دانلود کتاب صوتی فلسفه ملال


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی فلسفه ملال و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی فلسفه ملال

حتما بارها شده که زندگی روزمره حسابی خسته‌تان کرده و یک نوع بی‌حوصلگی و دلزدگی از همه چیز بر شما مسلط شده است. پس اگر می‌خواهید درباره ماهیت و چیستی این ملال بدانید، کتاب صوتی فلسفه ملال از لارس اسوندسن می‌تواند راهنمایی مناسب برای دغدغه‌های فکری شما باشد.

درباره کتاب صوتی فلسفه ملال:

آرتور شوپنهاور از ملال و بی‌حوصلگی به عنوان «یک اشتیاق ساکن و آرام و بدون هیچ چیز خاصی» نام می‌برد و داستایوفسکی آن را «یک درد و رنج حیاتی و غیرقابل توصیف!»؛ اما هنوز تعداد کمی از انسان‌ها، امروزه می‌توانند توضیح دقیق و درستی درباره این پدیده ارائه دهند. لارس اسوندسن در کتاب صوتی فلسفه ملال (A philosophy of boredom) تلاش کرده تا این بی‌حوصلگی رایج و عمومی را در عصر مدرن شرح دهد؛ چرا که این ملال یکی از دل‌مشغولی‌های اصلی انسان‌ها شده و شاید دانستن ماهیت و چگونگی پیدایش آن بتواند کمی از میزان آزاردهنده بودن آن کم کند؛ چون به نظر می‌رسد که هیچ اراده‌ای قادر نیست بر آن غلبه کند و دچارش نشود.

اگر بخواهید برای فهم موضوع مثالی ملموس‌تر در ذهن داشته باشید، به این فکر کنید که در یک جلسه سخنرانی حضور دارید و آرزو می‌کنید هرچه زودتر زمان بگذرد و چیز هیجان انگیزتری جای آن را بگیرد. این احساس دقیقاً همان کسالتی است که در کتاب فلسفه ملال به آن اشاره شده و همه انسان‌ها در شکل‌های متفاوت آن را تجربه کرده‌اند. البته اسوندسن این پدیده را در دوران پیشامدرن مخصوص طبقه اشراف و برزگان می‌داند اما پس از گسترش دوران رومانتیسم و رسیدن به مدرنیته، همه چیز تغییر کرده است.

نویسنده در کتاب فلسفه ملال با استفاده از فلسفه، ادبیات، روانشناسی، الهیات و فرهنگ عامه، دیدگاه‌های خود درباره این پدیده فرهنگی و وجودی را بیان می‌کند و با روشی سرگرم کننده از کسل‌کننده‌ترین لحظات و جنون‌آمیزترین روزهای همه انسان‌های مدرن سخن می‌گوید. همچنین اسوندسن سعی کرده به لایه‌های زیرین و کمتر دیده شده تمدن برود و با استفاده از آرای فیلسوفانی همچون سنکا، کانت، کیرکگور، نیچه و هایدگر به مسائلی همچون مصرف گرایی، امپریالیسم، رومانتیسم، کار و فراغت، مرگ و زندگی و... بپردازد.

لارس اسوندسن را بیشتر بشناسیم:

یکی از فیلسوفان و اندیشمندان برجسته دوران معاصر، لارس اسوندسن (Lars Svendsen) نام دارد. او استاد نروژی دپارتمان فلسفه در دانشگاه برگن است و تاکنون توانسته با نوشتن کتاب‌ها و مقالات فلسفی، خود را به عنوان فردی صاحب نظر معرفی کند. حتی در سال 2008 موفق شد به خاطر تحقیقات برجسته خود، برنده جایزه Meltzer شود. آثار اسوندسن به بیش از 25 زبان دنیا ترجمه و برخی از آن‌ها عبارتند از: «فلسفه ترس، فلسفه تنهایی، فلسفه آزادی، کار و... »

نکوداشت‌های کتاب صوتی فلسفه ملال:

- کاملا جذاب! (روزنامه The Times Online)

- یک متن جذاب و کاملا سرگرم کننده. (روزنامه The Age)

- یک کار خوب و قوی فلسفی! (مجله The New Statesman)

- نوشته‌ای مدرن و جذاب درباره ملال و پوچی. (مجله The Times)

- این کتاب یک خوانش جذاب دارد و نکاتی را در بر می‌گیرد که درواقع دغدغه‌های حوزه مردم شناسی است. من این کتاب را بسیار توصیه می‌کنم. (یاسمین مشرباش، مجله انسان شناسی استرالیا)

- یک مطالعه فلسفی سرگرم کننده که به یکی از مهم‌ترین مصائب بشریت پرداخته است. اسوندسن برخلاف بسیاری از نویسندگان کتاب‌های فلسفه، شناخت خوبی از فرهنگ عامه دارد و به زیرکی توانسته آن را کتابش انعکاس دهد. (روزنامه The Glasgow Herald)

کتاب صوتی فلسفه ملال به چه کسانی توصیه می‌شود؟

اگر به آثار فلسفی علاقه مند هستید و می‌خواهید کتابی در این حوزه بخوانید که ارتباط نزدیکی با زندگی روزمره شما دارد، این کتاب برای شما مناسب است.

در بخشی از کتاب صوتی فلسفه ملال می‌شنویم:

در مقام فیلسوف گهگاهی باید سعی کنیم به مسائل بزرگ بپردازیم، اگر نتوانیم فراموش می‌کنیم اصلا چرا به مطالعه فلسفه روی آورده‌ایم. به نظر من ملال یکی از پرسش‌های بزرگ است و تحلیل ملال باید درباره شرایط زندگی ما نکات مهمی را بگوید.

نباید و در واقع نمی‌توانیم گاهی به نگرش خود به مئسله هستی نیندیشیم. شاید تفکر درباره زندگی خویشتن دلایل زیادی داشته باشد اما ویژگی تجربه‌های بنیادین این است که ما را وادار می‌کند تا هستی خود را به پرسش بکشیم.

احساس عمیق ملال یکی از تجربه‌های بنیادین است. یان هلسنس می‌پرسد چه چیزی می‌تواند از نظر وجودی آزاردهنده‌تر از ملال باشد. پرسش‌های بزرگ الزاما پرسش‌های ازلی نیستند؛ چون ملال چندصد سال است به پدیده مهم فرهنگی تبدیل شده است. البته نمی‌توان دقیقا تعیین کرد که ملال چه هنگامی ایجاد شد. طبیعتا این پدیده صورت‌های ابتدایی داشته است؛ ولی در دوران مدرنیته به پدیده‌ای رایج تبدیل شد.

 ۷ ساعت، ۲۹۲ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۲۳۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲ دقیقه
معرفی
۹ دقیقه
پیشگفتار
۱۰۵ دقیقه
فصل اول: مسئله ملال؛ ملال به مثابه مشکلی فلسفی
۱۶۵ دقیقه
فصل دوم: داستان‌های ملال
۷۴ دقیقه
فصل سوم: پدیدار شناسی ملال
۵۸ دقیقه
فصل چهارم: اخلاق ملال
۶ دقیقه
کلام آخر
۱ دقیقه
عوامل تولید

راهنمای دانلود کتاب صوتی فلسفه ملال

برای دانلود کتاب صوتی فلسفه ملال و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  فلسفه ملال

نظرات کتاب صوتی فلسفه ملال

رها شاد
۱۳۹۹/۱۰/۷
سپاس عالی بود.. و لااااازم.. برای عوامل موفقیت و ادمه راه رو میطلبم...
حسین نقدب پور
۱۴۰۰/۲/۱۱
عالیه پرفکت. حسین ممکو ماهشهر
مشاهد همه نظرات (۲)