معرفی و دانلود کتاب صوتی قدرت بی‌قدرتان

عکس جلد کتاب صوتی قدرت بی‌قدرتان
قیمت:
۵۰۰۰۰ 35000 تومان ۳۰%
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قدرت بی‌قدرتان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قدرت بی‌قدرتان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی قدرت بی‌قدرتان

تصور کنید نمایشنامه‌نویسی پس از سال‌ها به‌عنوان رییس‌جمهور کشور خود برگزیده می‌شود؛ چه تحولی را در او مشاهده خواهید کرد؟ در کتاب صوتی قدرت بی‌قدرتان نوشته‌ی واتسلاف هاول می‌توانید این سیر را مشاهده کنید و نوشته‌ها و تأملات نمایش‌نامه‌نویس پیشین و رییس‌جمهور پسین چکسلواکی را بشنوید. این اثر اطلاعات بی‌نظیر تاریخی و سیاسی را در اختیارتان می‌گذارد که تا پیش از این آن‌ها را نشنیده‌اید.

درباره‌ی کتاب صوتی قدرت بی‌قدرتان

این مجموعه‌ی ارزشمند و تاریخی که نوشته‌های بیست‌وپنج سال از زندگی نویسنده را در بر می‌گیرد، به قلم واتسلاف هاول، نمایشنامه‌نویس اهل چک که بعدتر رییس‌جمهور کشورش شد، به رشته‌ی تحریر درآمده است. کتاب صوتی قدرت بی‌قدرتان (The Power of the Powerless) از خلال جستارها و تأملاتی پژوهیده، تکامل واتسلاف هاول را از یک نمایشنامه‌نویس سربه‌زیر به رییس‌جمهوری جسور به نمایش می‌گذارد. نوشته‌هایی که نمایانگر خیزش اشتیاقی سرکوب‌شده برای آزادی است که رژیم توتالیتر چکسلواکی را سرنگون کرد.

این مقاله به تشریح ماهیت رژیم‌های کمونیستی آن زمان و زندگی در چنین رژیمی می‌پردازد، و برای این پرسش پاسخی اندیشیده ارائه می‌کند: چگونه رژیم‌ها با ماهیت خود می‌توانند شهروندان عادی را ناراضی کنند؟ واتسلاف هاول در این کتاب به سراغ مفهومی تحت عنوان «پساتوتالیترالیسم» رفته است و از آن به‌مثابه‌ی حیوانی درّنده‌خو در پوستین دامی اهلی و بی‌خطر یاد می‌کند. وجه مشترک هرآنچه در کتاب صوتی قدرت بی‌قدرتان می‌شنوید در این است که در همه‌ی مطالب آن نشانی از سختگیری فکری، اعتقاد اخلاقی و فصاحت بی‌تکلف واتسلاف دیده می‌شود.

ویژگی نبوغ‌آمیز واتسلاف هاول توانایی در عقب‌نشینی از موقعیت‌های خاص و دیدن آن‌ها در پرتوی اصول گسترده‌تر فلسفی و انسانی است. داشتن اطلاعات کلی و عمومی درمورد تاریخ اروپای شرقی در اواخر قرن بیستم به درک بهتر شما از این کتاب کمک می‌کند اما در غیر این‌صورت نیز می‌توانید از تحلیل عمیق نوشته‌های این نویسنده راجع به ایدئولوژی‌ها و تأثیرات وحشتناک آن‌ها بر روح انسان و به‌طور کلی جامعه قدردانی کنید.

کتاب صوتی قدرت بی‌قدرتان به همت نشر صوتی ماه‌آوا و نشر نو منتشر شده است. ترجمه‌ی این اثر را احسان کیانی‌خواه بر عهده داشته است و آن را با صدای رضا عمرانی می‌شنوید.

نکوداشت‌های کتاب صوتی قدرت بی‌قدرتان

  • کتابی شامل تحلیل‌های درخشان و قابل درک درباره‌ی سوءاستفاده از قدرت توسط اصول بوروکراتیکی‌ که ناشی از منفعت شخصی بدبینانه است. (بوستون گلوب)

  • مجموعه‌ای الهام‌بخش. ادای احترامی مناسب برای یک قهرمان فرهنگی و سیاسی، و منبعی ارزشمند برای هر کسی که می‌خواهد مطمئن شود اصول دموکراسی هنوز در زمان ما گرامی است. (Kirkus Reviews)

  • مقالات هاول در کتاب قدرت بی‌قدرتان نشان‌دهنده حساسیت پیچیده‌ی سیاسی و اخلاقی اوست. او با وضوح و صراحتی شگفت‌انگیز، استعداد کمیاب خود را در حوزه‌ی استعاره و مثال به نمایش می‌گذارد. هاول می‌تواند با یک عبارت یا یک کلمه، بی‌صداقتی یک دوران تاریخی را به تصویر بکشد. (Times Literary Supplement)

کتاب صوتی قدرت بی‌قدرتان برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به کتاب‌های سیاسی و تاریخی علاقه دارید، شنیدن این کتاب را از دست ندهید.

با واتسلاف هاول آشنا شویم

واتسلاف هاول (Vaclav Havel) نمایشنامه‌نویس، مقاله‌نویس، شاعر و سیاستمدار اهل چک بود. او به‌عنوان دهمین و آخرین رییس جمهور چکسلواکی (1989-1992) و اولین رییس‌جمهور جمهوری چک (1993-2003) انتخاب شد. واتسلاف هاول بیش از بیست نمایشنامه و آثار غیرداستانی متعددی را نوشت که در سطح بین‌المللی ترجمه شده‌اند. او مدال آزادی ریاست جمهوری آمریکا، مدال آزادی فیلادلفیا، نشان کانادا، مدال آزادی جایزه چهار آزادی و جایزه سفیر وجدان را دریافت کرد. در نظرسنجی جهانی مجله‌ی پراسپکت در سال 2005، هاول از میان 100 روشنفکر برتر جهان، موفق شد رتبه‌ی چهارم را کسب کند.

در بخشی از کتاب صوتی قدرت بی‌قدرتان می‌شنویم

چنانکه دیدیم، معنای واقعی شعارنوشته‌ی سبزی‌فروش هیچ ربطی به معنای ظاهری آن ندارد. با این همه این معنای واقعی کاملاً روشن و برای همه قابل فهم است. چون رمزش بسیار آشناست. سبزی‌فروش با تنها صدایی که رژیم قادر به شنیدنش است، اعلام وفاداری می‌کند. چون هیچ راه دیگری برای پذیرفته شدن اعلام وفاداری‌اش ندارد. یعنی پذیرفتن آداب و تشریفات تجویزی، پذیرفتن ظواهر به‌جای واقعیت و پذیرفتن قواعد از پیش تعیین‌شده‌ی بازی. اما با این حال خودش هم یکی از بازیگران این بازی می‌شود و بدین ترتیب ادامه‌ی بازی یا حتی وجود خود بازی را امکان‌پذیر می‌سازد.

اگر ایدئولوژی در اصل پلی بود میان نظام و فرد در مقام فرد، همین که او قدم روی این پل می‌گذارد ایدئولوژی همزمان بدل به پلی می‌شود میان نظام و فرد در مقام یکی از اجزای تشکیل‌دهنده‌ی این نظام. یعنی اگر ایدئولوژی در ابتدا از بیرون عمل می‌کرد و توجیهی روانشناختی بود که شکل‌گیری قدرت را تسهیل می‌کرد، حالا از لحظه‌ای که عذر و توجیه پذیرفته می‌شود، ایدئولوژی بدل به عضو فعالی از آن قدرت می‌شود که از درون این قدرت را می‌سازد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
4 دقیقه
قسمت اول
14 دقیقه
قسمت دوم
9 دقیقه
قسمت سوم
6 دقیقه
قسمت چهارم
15 دقیقه
قسمت پنجم
15 دقیقه
قسمت ششم
8 دقیقه
قسمت هفتم
16 دقیقه
قسمت هشتم
4 دقیقه
قسمت نهم
12 دقیقه
قسمت دهم
16 دقیقه
قسمت یازدهم
12 دقیقه
قسمت دوازدهم
14 دقیقه
قسمت سیزدهم
11 دقیقه
قسمت چهاردهم
13 دقیقه
قسمت پانزدهم
6 دقیقه
قسمت شانزدهم
35 دقیقه
قسمت هفدهم
13 دقیقه
قسمت هجدهم
31 دقیقه
قسمت نوزدهم
12 دقیقه
قسمت بیستم
8 دقیقه
قسمت بیست‌ویکم
8 دقیقه
قسمت بیست‌ودوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی قدرت بی‌قدرتان
نویسنده
مترجماحسان کیانی خواه
گویندهرضا عمرانی
ناشر چاپی نشر نو
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۴۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های علوم سیاسی
قیمت نسخه صوتی
۵۰۰۰۰ 35000 ت ۳۰%
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی قدرت بی‌قدرتان

هانیه هژبرالساداتی
۱۴۰۱/۱۰/۱۹
قبلا نسخه متنی کتاب رو خوندم. الان دوباره میخوام گوش کنم. (هر کتابی با صدای اقای عمرانی شنیدنی است)
کتاب خوبیه.
منتها نویسنده اون بخش تاکید بر عدم مبارزه خشونت آمیز رو زمانی نوشته که هنوز انقلاب آفریقای جنوبی به وقوع نپیوسته بود. ماندلا رهبر شهره به "صلح طلب " هم در دوره‌ای از مبارزات سیاسی به
خودش علیه رژیم آپارتاید این نتیجه رسید که باید مبارزات چریکی رو آغاز کنه و تا مادامی که دولت او و مردمش (سیاهان) رو به رسمیت نشناخت، فرمان توقف خشونت رو صادر نکرد…. فک می‌کنم خود هاول نویسنده کتاب بعد از اینکه رئیس جمهور شد جایی گفت که انقلاب بدون خونریزی و خشونت امکانپذیر نیس…
SaintZahra
۱۴۰۱/۱۱/۱۶
ایدئولوژی، شیوه‌ی دلفریب و غلط‌اندازی برای ارتباط با جهان است، به انسان‌ها توهّم هویّت، کرامت
و اخلاق می‌دهد، امّا در واقع راه را برای دست کشیدن از همه‌ی آن‌ها، هرچه هموارتر می‌کند چون منبعِ چیزی فراشخصی و عینی‌ست، به افراد امکان می‌دهد وجدان خود را
فریب دهند و عقیده‌ی حقیقی و راه و رسم زندگی را
خفّت‌بارشان از چشم جهانیان و خودشان پنهان نگه دارند
ایدئولوژی بسیار عملگرایانه است، امّا در عین حال شیوه‌ای به ظاهر موجّه و متین برای مشروعیت بخشیدن به همه‌چیز -از بالا و پایین و همه‌ی جوانب- هم هست؛ هم مردم را نشانه می‌گیرد و هم خدا را...
R.k
۱۴۰۲/۲/۳۰
رژیم پسا توتالیتر دقیقا مثل حکومت الان ایران توجیه هر اشتباهی با ایدئولوژی مثلا اختلاس مثلا اعدام مثلا برخورد خشونت بار با مردم...
محمد رضا عندلیب الشهدا
۱۴۰۲/۱/۳۰
من با شنیدن کتاب؛ ضمن اینکه با واژه‌های سیاسی آشنا شدم. از نظامهای استبدادی آگاهی یافتم. لذت بردم.
هادی برغمدی
۱۴۰۱/۱۱/۱۴
تشریح بسیار دقیق و کامل برای روند رسیدن به زندگی در دایره حقیقت
منصور
۱۴۰۲/۱/۶
کتاب رد تکرار کارکترها زیاد اسرار کرده و ملال اور شده
زینب زمانی
۱۴۰۱/۱۱/۱۷
عالی بود و دردناک👍
فرشته
۱۴۰۱/۱۲/۶
خوانش و موزیک عالی
مشاهده همه نظرات 8

راهنمای مطالعه کتاب صوتی قدرت بی‌قدرتان

برای دریافت کتاب صوتی قدرت بی‌قدرتان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.