دانلود کتاب صوتی قصه‌های تیر: مثل‌ها و قصه‌هایشان


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قصه‌های تیر: مثل‌ها و قصه‌هایشان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی قصه‌های تیر: مثل‌ها و قصه‌هایشان

در کتاب صوتی قصه‌های تیر: مثل‌ها و قصه‌هایشان نوشته مصطفی رحماندوست، 31 داستان ویژه‌ی ماه تیر روایت می‌شود که کودکان و نوجوانان هر شب می‌توانند به یکی از این قصه‌ها گوش فرا دهند. این اثر برای گروه سنی «ج» و «د» مناسب است.

ضرب‌المثل یا زبانزد در ادبیات ما جایگاه بخصوصی دارند. هر مثلی به خودی خود تاریخ فشرده‌ای است که مردم امروزه را به ریشه‌های فرهنگی گذشته‌ی کشورمان پیوند می‌زند. مثل‌ها بسیار ارزشمندند، زیرا عمری به درازای عمر انسان دارند. آن‌ها گونه‌ای از بیان هستند که تاریخچه و داستانی پندآموز درون خود پنهان کرده‌اند.

مجموعه "مثل‌ها و قصه‌هایشان" به 12 ماه‌ سال بخش‌بندی شده و هر داستان آن، شامل مثلی ایرانی است و در دل هر داستان یکی، دو ضرب‌المثل گنجانده شده‌ و بچه‌ها را با ضرب‌المثل‌های ایرانی آشنا می‌کند.

همه‌ی داستان‌های این اثر، در گنجینه‌ی درخشان و مهم فرهنگ مردم ایران ریشه دارد. اصل داستان‌ها توسط نویسنده به نگارش درنیامده است. بلکه او روایت‌گر داستان‌هایی است که ضرب‌المثلی را پدید آورده‌اند. پرداختن به این قصه‌ها، به تقویت هویت ایرانی فرزندانمان کمک می‌کند و میان زندگی امروز آن‌ها و ریشه‌های دیروزشان پلی عاطفی برقرار می‌کند، تا ریشه‌های دیرپای فرهنگ این دیار در یاد آن‌ها همواره تازه بماند. این کتاب برای بزرگ‌ترها منبع قصه‌گویی و برای کودکان و نوجوانان مجموعه قصه‌ای شیرین، دل‌نشین و ایرانی است.

مصطفی رحماندوست، نویسنده برجسته ایرانی در حوزه ادبیات کودک و نوجوان، در سال 1329 متولد شد. او مشهور به شاعر صد دانه یاقوت است که یکی از درخشان‌ترین و برجسته‌ترین اشعار اوست که در دوره تحصیلات ابتدایی و در درس زبان فارسی آموزش داده می‌شود. او دارای مدرک کارشناسی از دانشگاه تهران در رشته‌ی زبان و ادبیات فارسی است. از دیگر آثار او عبارت‌اند از: فرهنگ آسان، فرهنگ ضرب‌المثل‌ها، ترانه‌های نوازش و مجموعه شعرهای قصه پنج انگشت و بازی با انگشت‌ها.

در قسمتی از کتاب صوتی قصه‌های تیر: مثل‌ها و قصه‌هایشان می‌شنویم:

یکی بود، یکی نبود. تاجری بود که همسر هنرمندی داشت. البته همسر او نه شاعر بود، نه نقاش و نه موسیقی‌دان. همسر او آشپز ماهری بود. آش‌هایی که همسر او می‌پخت، نظیر نداشت. همه‌ی خویشان و آشنایان مرد، آرزو داشتند که یک روز به خانه‌ی او دعوت شوند و آشی را که همسرش پخته، بخورند.

کم کم خبر هنرمندی همسر بازرگان در تمام شهر پیچید و تعریف آش‌های خوشمزه‌ی او دهان همه را آب انداخت. دیگران سعی می‌کردند با تاجر دوست شوند. بازرگان‌ها سعی می‌کردند با تاجر معامله کنند. قوم و خویش‌ها سعی می‌کردند به او محبت کنند تا شاید روزی مرد بازرگان آن‌ها را به خانه‌اش دعوت کند و از آشی که همسرش می‌پزد، بخورند.

بازرگان شاگردی داشت که چند سال بود با او کار می‌کرد. شاگرد او هم قصه‌ی هنرمندی همسر استاد کارش را شنیده بود، اما با این که آدم فقیری بود، طبع بلندی داشت و هرگز به این فکر نیفتاده بود که هر طور شده یک وعده غذا به خانه‌ی صاحب کارش برود و از آشی که همسرش می‌پزد بخورد. با این که بازرگان چند بار او را به خاطر انجام کارهایش به خانه دعوت کرده بود، شاگردش بهانه آورده بود و به خانه‌ی او نرفته بود.

یک روز صبح، شاگرد تاجر مثل همیشه از خواب بیدار شد. با این که آن روز دندانش درد می‌کرد، از خانه بیرون رفت، در مغازه را باز کرد و جلو مغازه را آب و جارو کرد و چای را دم کرد و منتظر ماند تا بازرگان به مغازه بیاید و کسب و کار روزانه را شروع کند. اما هر چه انتظار کشید، از صاحب کارش خبری نشد که نشد.

 ۳ ساعت و ۴۵ دقیقه، ۲۱۸ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱ دقیقه
معرفی
۹ دقیقه
1 تیر: آش نخورده و دهن سوخته
۵ دقیقه
2 تير: از ماست که بر ماست
۶ دقیقه
3 تير: اگر من نبرم دیگری خواهد برد
۶ دقیقه
4 تیر: او ادعای خدایی می‌کند؛ تو به پیغمبری هم قبولش نداری؟
۷ دقیقه
5 تیر: قبا سفید، قبا سفید است
۷ دقیقه
6 تير: اگر می‌دانستی درویش چقدر بی‌نانی و بی‌پازری کشیده، نمی‌پرسیدی
۵ دقیقه
7 تير: الهی آقا آب بخواهد
۷ دقیقه
8 تیر: تا ابله در جهان است، مفلس در نمی‌ماند
۹ دقیقه
9 تير: با همه بله، با ما هم بله
۱۰ دقیقه
10 تير: به اصلش برگشته
۹ دقیقه
11 تير: خودش را بیار، ولی اسمش را نیار
۹ دقیقه
12 تیر: هرکی نیکی می‌کند به خودش نیکی کرده
۷ دقیقه
13 تیر: نه خانی آمده نه خانی رفته
۶ دقیقه
14 تیر: مرغ یک پا دارد
۶ دقیقه
15 تير: با بزرگان پیوند کرده
۹ دقیقه
16 تیر: اولش چاه را بکن، بعد منارش را بدزد
۶ دقیقه
17 تير: اگر قاطر کسی را رم ندهی، کسی با تو کاری ندارد
۹ دقیقه
18 تير: هم خدا را می‌خواهد هم خرما را
۶ دقیقه
19 تیر: استخوان لای زخم گذاشتن
۸ دقیقه
20 تیر: پنبه دزد دست به ریش می‌کشد
۶ دقیقه
21 تیر: باغ شاه که رفتی، نباید زیاد بیایی، کم چرا؟
۷ دقیقه
22 تیر: تو بدم، بمیر و بدم
۸ دقیقه
23 تیر: بلایی به سرت بیاید که به سر نمرود نیامد
۸ دقیقه
24 تیر: بنازم این سر را که تا به حال نشکسته
۸ دقیقه
25 تیر: به نرخ دوغت پنبه می‌زنم
۹ دقیقه
26 تیر: بیگانه اگر وفا کند، خویش من است
۶ دقیقه
27 تیر: تاپش پنج و نانش چهار! من حیرتم از این کار
۶ دقیقه
28 تیر: خرس را وا داشته‌اند به آهنگری
۸ دقیقه
29 تیر: دزد باش و مرد باش
۷ دقیقه
30 تیر: یک صبر کن و هزار افسوس مخور
۷ دقیقه
31 تیر: دیگران کاشتند و ما خوردیم، ما بکاریم دیگران بخورند

راهنمای دانلود کتاب صوتی قصه‌های تیر: مثل‌ها و قصه‌هایشان

برای دانلود کتاب صوتی قصه‌های تیر: مثل‌ها و قصه‌هایشان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  قصه‌های تیر: مثل‌ها و قصه‌هایشان

نظرات کتاب صوتی قصه‌های تیر: مثل‌ها و قصه‌هایشان

A A
۱۳۹۸/۷/۱۸
حتما بخونید داستانش برای بزرگسالان هم خوبه 💎
نسرین محمدی
۱۳۹۹/۵/۹
واقعا زیباست؛ من که همه کتابهاشو دانلود کردم خودمو دخترم شبا موقع خواب گوش میدیم واقعا دست مریزاد
مرضیه ناجی
۱۳۹۹/۲/۳۱
عالیه کلی داستان داره داستاناش‌ام عالیه حتا برای بزرگتر ها
مشاهد همه نظرات (۷)
داستان نوجوان، داستان کودک، مجموعه مثل ها و قصه هایشان، کتاب مثل ها و قصه هایشان قصه های تابستان، کتاب مثل ها و قصه هایشان تیر، ضرب المثل در قالب داستان، گروه سنی ج، گروه سنی د، ضرب المثل، ضرب المثل ها رایج در زبان فارسی، ضرب المثل های ایرانی، امثال، حکایت، ضرب المثل های قدیمی، ضرب المثل های معروف، ضرب المثل های زیبا، ضرب المثل های کهن، ضرب المثل های قدیمی با داستان، ضرب المثل های فارسی، ضرب المثل کودکانه با معنی، ضرب المثل خنده دار با داستان، مثل های پارسی، همه ی ضرب المثل های ایرانی، فرهنگ ایرانی، سخن قصار، دانلود داستان صوتی کودک، کتاب صوتی کودک، دانلود قصه های کودکانه صوتی برای اندروید، قصه برای کودک، قصه های کودکان، دانلود داستان آموزنده برای کودکان، قصه صوتی برای کودکان، داستان آموزنده، قصه کودکانه صوتی، داستان برای نوجوانان، کتاب داستان برای نوجوانان، داستان اخلاقی برای کودکان، داستان کودک و نوجوان، داستان اخلاقی