دانلود کتاب صوتی قصه‌های مرداد: مثل‌ها و قصه‌هایشان


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قصه‌های مرداد: مثل‌ها و قصه‌هایشان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی قصه‌های مرداد: مثل‌ها و قصه‌هایشان

در کتاب صوتی قصه‌های مرداد: مثل‌ها و قصه‌هایشان نوشته مصطفی رحماندوست، 31 داستان ویژه‌ی ماه مرداد روایت می‌شود که کودکان و نوجوانان هر شب می‌توانند به یکی از این قصه‌ها گوش فرا دهند. این اثر برای گروه سنی «ج» و «د» مناسب است.

ضرب‌المثل یا زبانزد در ادبیات ما جایگاه بخصوصی دارند. هر مثلی به خودی خود تاریخ فشرده‌ای است که مردم امروزه را به ریشه‌های فرهنگی گذشته‌ی کشورمان پیوند می‌زند. مثل‌ها بسیار ارزشمندند، زیرا عمری به درازای عمر انسان دارند. آن‌ها گونه‌ای از بیان هستند که تاریخچه و داستانی پندآموز درون خود پنهان کرده‌اند.

مجموعه "مثل‌ها و قصه‌هایشان" به 12 ماه‌ سال بخش‌بندی شده و هر داستان آن، شامل مثلی ایرانی است و در دل هر داستان یکی، دو ضرب‌المثل گنجانده شده‌ و بچه‌ها را با ضرب‌المثل‌های ایرانی آشنا می‌کند.

همه‌ی داستان‌های این اثر، در گنجینه‌ی درخشان و مهم فرهنگ مردم ایران ریشه دارد. اصل داستان‌ها توسط نویسنده به نگارش درنیامده است. بلکه او روایت‌گر داستان‌هایی است که ضرب‌المثلی را پدید آورده‌اند. پرداختن به این قصه‌ها، به تقویت هویت ایرانی فرزندانمان کمک می‌کند و میان زندگی امروز آن‌ها و ریشه‌های دیروزشان پلی عاطفی برقرار می‌کند، تا ریشه‌های دیرپای فرهنگ این دیار در یاد آن‌ها همواره تازه بماند. این کتاب برای بزرگ‌ترها منبع قصه‌گویی و برای کودکان و نوجوانان مجموعه قصه‌ای شیرین، دل‌نشین و ایرانی است.

مصطفی رحماندوست، نویسنده برجسته ایرانی در حوزه ادبیات کودک و نوجوان، در سال 1329 متولد شد. او مشهور به شاعر صد دانه یاقوت است که یکی از درخشان‌ترین و برجسته‌ترین اشعار اوست که در دوره تحصیلات ابتدایی و در درس زبان فارسی آموزش داده می‌شود. او دارای مدرک کارشناسی از دانشگاه تهران در رشته‌ی زبان و ادبیات فارسی است. از دیگر آثار او عبارت‌اند از: فرهنگ آسان، فرهنگ ضرب‌المثل‌ها، ترانه‌های نوازش و مجموعه شعرهای قصه پنج انگشت و بازی با انگشت‌ها.

در قسمتی از کتاب صوتی قصه‌های مرداد: مثل‌ها و قصه‌هایشان می‌شنویم:

یکی بود، یکی نبود. مرد فقیر و بیچاره‌ای بود که توی خانه‌اش چیزی نداشت. صبح تا عصر کار می‌کرد و نان بخور و نمیری به دست می‌آورد. غذایی می‌خورد و شب که می‌شد، می‌گرفت و می‌خوابید تا خستگی درکند و برای کارهای فردایش قدرت داشته باشد. وقتی شب‌ها می‌خوابید، آن قدر خسته بود که اگر توپ هم کنار گوشش در می‌کردند، متوجه نمی‌شد.

یک شب که مرد فقیر مثل همه‌ی شب‌ها خسته و کوفته گرفت و خوابید، دزدی پاورچین و پاورچین به خانه‌اش نزدیک شد. دور و برش را خوب نگاه کرد و وقتی مطمئن شد که کسی توی کوچه‌های محله نیست، در خانه‌ی او را باز کرد و وارد شد. دزدی که به خانه‌ی مرد فقیر رفته بود، دزدی بود که تازه به آن شهر آمده بود و نمی‌دانست کدام خانه، خانه‌ی افراد ثروتمند است و کدام خانه، خانه‌ی افراد فقیر. او تصمیم گرفته بود که در شب ورودش به خانه‌ای دستبرد بزند و مال و اموال کسی را بدزدد. از بدی شانسش، خانه‌ی مرد فقیر قسمتش شده بود. دزد با احتیاط حیاط خانه را جست و جو کرد. از این می‌ترسید که در دل تاریکی شب، پایش به چیزی بخورد و سر و صدا راه بیندازد و صاحب خانه بیدار شود. او که نمی‌خواست همان شب اول گرفتار داروغه و قاضی و زندان بشود، تمام قدم‌هایش را حساب شده برمی‌داشت.

توی حیاط، چیز به دردبخوری نبود. دزد با خود گفت: «حالا باید بروم توی خانه. کاش می‌دانستم توی خانه چند نفر خوابیده‌اند. کاش می‌دانستم چند نفرشان مردند و چند نفرشان زن یا بچه. این طور نمی‌شود. از این به بعد باید اول زاغ سیاه خانه‌ای را چوب بزنم و بعد با نقشه‌ی درست و حسابی وارد خانه بشوم.»

 ۳ ساعت و ۴۷ دقیقه، ۲۱۹ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱ دقیقه
معرفی
۸ دقیقه
1 مرداد: ما که رفتیم، اما این نشد رسم زندگی
۸ دقیقه
2 مرداد: من که گفتم، اما کی بود که قبول کند
۹ دقیقه
3 مرداد: مال خودمان بهتر است
۷ دقیقه
4 مرداد: یک اهن هم لازم است
۷ دقیقه
5 مرداد: حالا که می‌خواهم به تو بدهم گیرت نمی‌آورم وای به روزی که بخواهم از تو پس بگیرم
۸ دقیقه
6 مرداد: پولم را بردند ان شاالله، لعنت بر پدرشان ان شاء الله
۵ دقیقه
7 مرداد: تا بخواهی بگویی خر نیستم، صد خروار بار به پشتت گذاشنه اند
۸ دقیقه
8 مرداد: از تو خودمان را می‌کشیم، از بیرون مردم را
۸ دقیقه
9 مرداد: آخرش نفهمیدم رفیق منی یا رفیق گرگ
۸ دقیقه
10مرداد: چو آید به مویی توانی کشی / چو برگشت، زنجيرها بگسلد
۱۰ دقیقه
11 مرداد: دوباره بسم الله
۶ دقیقه
12 مرداد: هر وقت کسی شدی، بگو خراب کنند
۶ دقیقه
13 مرداد: این دفعه شامت را اینجا بخور و دهن گیره‌ات را جای دیگر
۶ دقیقه
14 مرداد: تا توی گونی بود، سنجد بود، رفت توی چرخ، شده قبيده‌بادوم؟
۷ دقیقه
15 مرداد: بگو پای من پنج من حساب بکند
۸ دقیقه
16 مرداد: کلاهش پس معرکه است
۷ دقیقه
17 مرداد: نابرده رنج گنج میسر نمی‌شود
۹ دقیقه
18 مرداد: اگر این وزن گربه است، پس گوشت کجا رفته؟
۵ دقیقه
19 مرداد: شده قلیان آقا محسن
۷ دقیقه
20 مرداد: مثل «قاشی قاراخان» فقط اسم در کرده
۸ دقیقه
21 مرداد: لعنت به کار عجله
۷ دقیقه
22 مرداد: با مشک خالی «پرهیز آب» گفتن
۵ دقیقه
23 مرداد: هنوز اسب نخریده آخورش را می‌بندد
۷ دقیقه
24 مرداد: گول رنگش را خورده
۸ دقیقه
25 مرداد: کجا خوش است؟ آنجا که دل خوش است
۷ دقیقه
26 مرداد: چرا شاطر را بیدار کردی؟
۷ دقیقه
27 مرداد: دو قورت و نیمش باقی است
۹ دقیقه
28 مرداد: زبان سرخ سر سبز می‌دهد بر باد
۶ دقیقه
29 مرداد: موقع رقاصی من هم می‌شود
۹ دقیقه
30 مرداد: تا زنده‌ای همین است
۵ دقیقه
31 مرداد: به خیالش پشت تپه خارستان است

راهنمای دانلود کتاب صوتی قصه‌های مرداد: مثل‌ها و قصه‌هایشان

برای دانلود کتاب صوتی قصه‌های مرداد: مثل‌ها و قصه‌هایشان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  قصه‌های مرداد: مثل‌ها و قصه‌هایشان

نظرات کتاب صوتی قصه‌های مرداد: مثل‌ها و قصه‌هایشان

صابر رضائ
۱۳۹۸/۱۰/۲۷
مهشره کلی اطلاعات عمومیم بالارفته ممنون کتابراه مر 29+1=30 (مرسی)
رخسار رضایی
۱۳۹۸/۷/۲۰
یاد بچگیام افتادم خیلی خوب بود
بهمن شادی
۱۳۹۸/۷/۲۲
واقعا خیلی خوب بود ممنون
مشاهد همه نظرات (۳)
داستان نوجوان، داستان کودک، مجموعه مثل ها و قصه هایشان، کتاب مثل ها و قصه هایشان قصه های تابستان، کتاب مثل ها و قصه هایشان مرداد، ضرب المثل در قالب داستان، گروه سنی ج، گروه سنی د، ضرب المثل، ضرب المثل ها رایج در زبان فارسی، ضرب المثل های ایرانی، امثال، حکایت، ضرب المثل های قدیمی، ضرب المثل های معروف، ضرب المثل های زیبا، ضرب المثل های کهن، ضرب المثل های قدیمی با داستان، ضرب المثل های فارسی، ضرب المثل کودکانه با معنی، ضرب المثل خنده دار با داستان، مثل های پارسی، همه ی ضرب المثل های ایرانی، فرهنگ ایرانی، سخن قصار، دانلود داستان صوتی کودک، کتاب صوتی کودک، دانلود قصه های کودکانه صوتی برای اندروید، قصه برای کودک، قصه های کودکان، دانلود داستان آموزنده برای کودکان، قصه صوتی برای کودکان، داستان آموزنده، قصه کودکانه صوتی، داستان برای نوجوانان، کتاب داستان برای نوجوانان، داستان اخلاقی برای کودکان، داستان کودک و نوجوان، داستان اخلاقی