دانلود کتاب صوتی قلعه متحرک


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قلعه متحرک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی قلعه متحرک

کتاب صوتی قلعه متحرک نوشته‌ی دایانا واین جونز، داستانی فانتزی، تخیلی، مسحور کننده و سرشار از غافل‌گیری درباره‌ی دختری زیباست که توسط جادوگری بدطینت به یک پیرزن تبدیل شده است.

درباره‌ی کتاب صوتی قلعه متحرک:

کتاب قلعه متحرک (Howl's Moving Castle) یکی از بهترین رمان‌های ادبیات نوجوان است. این کتاب صوتی حاوی داستانی شگفت‌انگیز است که طنز، جادو و ژانری عاشقانه را دربردارد. ژانر فانتزی و تخیلی یکی از ژانرهای محبوب و پرطرفدار است که گروه‌های سنی گوناگون را به خود جذب کرده، کتاب‌هایی مانند «ارباب حلقه‌ها» و «هری پاتر» را می‌توان برجسته‌ترین آن‌ها به حساب آورد. علاوه بر این‌ها کتاب‌هایی دیگری نیز وجود داشتند که طرفداران بسیاری داشته‌اند و کمپانی‌های مشهور انیمیشن‌سازی را ترغیب کرده‌اند که با اقتباس از آن‌ها فیلم‌های جذابی بسازند. «قلعه متحرک» یکی از آن‌هاست که استودیو جیبوری در سال 2004 آن را کارگردانی کرد.

خلاصه‌ی کتاب صوتی قلعه متحرک:

کتاب صوتی قلعه متحرک درباره‌ی دختر زیبا و جوانی به نام سوفی است که مادر خود را در کودکی از دست داده و پدرش دوباره ازدواج کرده است. دخترک بسیار تنهاست و پس از مرگ مادرش هیچ‌وقت بخت با او یار نبوده است. پس از مدتی پدرش نیز از دنیا می‌رود و او همراه با خواهرانش با نامادری خود زندگی را ادامه می‌دهد. ناگهان اتفاقی برای او می‌افتد که زندگی‌اش دگرگون می‌شود. جادوگری بدذات بر سر راه او قرار می‌گیرد و او را با یک طلسم به یک پیرزن تبدیل می‌کند. او برای آزاد شدن از دست این طلسم از شهر خارج می‌شود و این شروع ماجراجویی‌های جدید دخترک است.

دایانا واین جونز در این کتاب با ارائه فضایی فانتزی کوشیده به تعریف مفاهیمی مانند زیبایی حقیقی بپردازد و بگوید که از بین رفتن ظاهر هیچ تاثیری در زیبایی باطن انسان‌ها ندارد و او این زیبایی را با احساسات شخصیت‌های کتابش نشان می‌دهد.

دایانا واین جونز را بیشتر بشناسیم:

دایانا واین جونز (diana wynne jones)، نویسنده‌ای محبوب و درخشان است که در سال 1934 در لندن چشم به جهان گشود. او در رشته‌ی زبان انگلیسی به تحصیل پرداخت و از کالج آکسفورد در سال 1956 فارغ‌التحصیل شد. دایانا نویسندگی را در اوایل دهه‌ی 1960 به منظور حفظ سلامت عقلی خود شروع کرد. او به علت بیماری سرطان ریه در سال 2011 دار فانی را وداع گفت.

در قسمتی از کتاب صوتی قلعه متحرک می‌شنویم:

در سرزمین اینگاری که چیزهایی مثل چکمه‌های هفت فرسخی و شنل‌هایی برای نامرئی شدن وجود دارد بزرگ‌ترین فرزند خانواده بودن یک بدشانسی واقعی است. همه می‌دانند که تو اول شکست می‌خوری، و اگر هر سه با هم به دنبال خوشبختی بروید اوضاع بدتر است. سوفی هتر بزرگ‌تر از دو خواهر دیگرش بود. پدر و مادر او یک مغازه کلاه‌فروشی زنانه در شهر پررونق چیپینگ داشتند. هنگامی که سوفی دوساله و لتی خواهرش یک ساله بود مادرشان را از دست دادند و پدرشان با جوان‌ترین فروشنده‌ی مغازه که دختری زیبا به نام فنی بود ازدواج کرد. پس از مدت کوتاهی خواهر دیگرشان به نام مارتا به دنیا آمد. این مسئله ظاهرا به معنای بدبختی سوفی و لتی بود. ولی واقعیت آن بود که هر سه خواهر خیلی زیبا بودند و با هم خوب کنار می‌آمدند، البته همه می‌گفتند لتی از همه زیباتر است اما فنی با هر سه دختر یک جور رفتار می‌کرد و به هیچ وجه مارتا را لوس نمی‌کرد.

 ۹ ساعت و ۵۷ دقیقه، ۵۵۲ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۲۶۰۰۰ ت - 7.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳۶ دقیقه
فصل اول: سوفی با کلاه‌ها حرف می‌زند
۴۰ دقیقه
فصل دوم: سوفی مجبور است به دنبال خوشبختی برود
۲۶ دقیقه
فصل سوم: سوفی وارد قلعه می‌شود
۲۵ دقیقه
فصل چهارم: سوفی چند چیز عجیب کشف می‌کند
۲۸ دقیقه
فصل پنجم: همه جا کثیف است
۳۴ دقیقه
فصل ششم: هاول عصبانیتش را با ژله سبز نشان می‌دهد
۳۱ دقیقه
فصل هفتم: مترسک
۲۷ دقیقه
فصل هشتم: سوفی قلعه را در چند جهت ترک می‌کند
۲۴ دقیقه
فصل نهم: یک طلسم سخت
۲۴ دقیقه
فصل دهم: فلسیفر به سوفی قول یک سرنخ می‌دهد
۲۹ دقیقه
فصل یازدهم: هاول در جستجوی طلسم به سرزمین عجیب می‌رود
۲۲ دقیقه
فصل دوازدهم: مادر پیر هاول
۲۹ دقیقه
فصل سیزدهم: سوفی اعتبار هاول را خراب می‌کند
۳۳ دقیقه
فصل چهاردهم: جادوگر دربار سرما می‌خورد
۲۱ دقیقه
فصل پانزدهم: هاول در لباس مبدل به مراسم تدفین می‌رود
۱۷ دقیقه
فصل شانزدهم: هاول به دام می‌افتد
۲۲ دقیقه
فصل هفدهم: اسباب‌کشی
۲۷ دقیقه
فصل هجدهم: خانوم انگورین و مترسک سوفی را رها نمی‌کنند
۳۱ دقیقه
فصل نوزدهم: سوفی احساساتش را با درست کردن سم علف هرز نشان می‌دهد
۳۲ دقیقه
فصل بیستم: سوفی باز هم نمی‌تواند قلعه را ترک کند
۴۱ دقیقه
فصل بیست و یکم: یک قرارداد در برابر شاهدان شکسته می‌شود

راهنمای دانلود کتاب صوتی قلعه متحرک

برای دانلود کتاب صوتی قلعه متحرک و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  قلعه متحرک
Bhru Ak
۱۳۹۹/۴/۸
من عاشق این انیمیشن بودم، گرچه از شاهکار‌های میازاکی هستش اما تفاوت‌های بین فیلم و کتاب بسیار شیرین هستند و خیلی از قسمت‌های غیر قابل درک انیمیشن رو توضیح میدن، خواندن این کتاب رو توصیه میکنم خصوصا چه بهتر اگر بعدش انیمیشن رو ببینید😉
مریم جمشیدی
۱۳۹۹/۲/۴
کتاب خیلی خوبیه عالی
Mina Momeni
۱۳۹۹/۱/۳۰
کتاب "قلعه‌ی متحرک هاوْل" نسبت به انیمه‌ای که میازاکی از روش ساخته خیلی سطحیه. خوانش خانم صدیق دلنشین و تغییر لحن هاشون متناسب بود ولی تلفظ غلط بعضی اسامی به خصوص کاراکتر اصلی، Howl (هاوْل، نه هاوِل)، خیلی اذیت کننده بود برام.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۹)