دانلود کتاب صوتی قله‌ها و دره‌ها


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قله‌ها و دره‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی قله‌ها و دره‌ها

دکتر اسپنسر جانسون نویسنده کتاب‌های پرفروش نیویورک تایمز در کتاب صوتی قله‌ها و دره‌ها، رویارویی با دوران خوش و سخت زندگی را به تصویر می‌کشد. این کتاب برای مدیریت کردن لحظه‌های خوب و بد و رسیدن به آنچه که در زندگی می‌خواهید، راهی در اختیارتان قرار می‌دهد.

اسپنسر جانسون (Spencer Johnson) عنوان این کتاب را از شیرینی‌ها، سختی‌ها و فراز و نشیب‌های زندگی‌اش گرفته و روایت‌گر واکنش‌های انسانی در هر شرایطی‌ست. او عقیده دارد که قله‌ها و دره‌ها به هم پیوند خورده‌اند، با این خطاهای امروزی است که تجربه‌ای کسب می‌کنیم و آینده‌ای درخشان را می‌سازیم. خطاهای دوران خوش امروز، دوران سخت فردا را رقم می‌زند و دانایی دوران سخت امروز، دوران خوش فردا را نوید می‌دهد.

کتاب صوتی قله‌ها و دره‌ها (Peaks and valleys) چگونگی رویارویی با دوران‌های خوب و بد زندگی را بیان می‌کند. بخش عظیمی از پدیده‌ها، رویدادهایی است که با آن‌ها در ارتباط هستیم و بیرون از اراده و کنترل ما هستند، اما واکنش به آن‌ها در دست ماست. آن‌ها تاثیر به سزایی بر زندگی ما می‌گذارند بنابراین، می‌توان گفت که نیک‌فرجامی و بدفرجامی، موفقیت و شکست، توسعه و عقب‌ماندگی، شادی و ناشادی ما انسان‌ها، به چگونگی واکنش ما به عوامل بیرونی بستگی دارد. هم‌چنین، تمامی رفتارها و عملکرد‌های ما در کار و زندگی، از باورهایمان نشات می‌گیرند.

قله‌ها و دره‌ها همان فرازها و فرودهای زندگی و کار همه انسان‌ها است. داستان کتاب درباره مرد جوانی است که در دره‌ای عمیق روزگار می‌گذراند، تا اینکه با پیرمردی برخورد می‌کند که بر فراز قله‌ای زندگی می‌کند. این آشنایی باعث تغییر شرایط زندگی و کار او می‌شود. سرانجام، او با بکارگیری اصول ارزشمند پیرمرد و ابزارهای عملی، در دوران‌های خوب و بد به آرامش و موفقیت بیشتری دست می‌یابد. در ابتدای داستان بیان می‌شود که او هنگامی که جوان‌تر بود، در آن دره احساس خوشحالی و خرسندی داشته است. در رودخانه‌اش شنا می‌کرد و در چمنزارهایش به بازی مشغول می‌شد. آن دره تنها جایی بود که او می‌شناخت و فکر می‌کرد که تمام زندگی‌اش را در آنجا خواهد گذراند. اما پس از مدتی دلتنگ می‌شود و جانسون سعی می‌کند که علت این کسالت و ناشادمانی جوان را برای مخاطب روشن نماید، او همچنان که بزرگ‌تر می‌شود، درمی‌یابد که بسیاری از چیزهایی که گمان می‌کرد درست است اکنون نادرست به نظر می‌رسند. او از اینکه پیش از این متوجه این همه چیزهای نادرست در دره نشده بود دچار حیرت می‌شود.

با استفاده از راهکارهای موجود در این کتاب می‌توانید، زودتر از دره بیرون بیایید، مدتی طولانی‌تر در قله بمانید، قله‌هایی زیاد و دره‌هایی کم داشته باشید و درمی‌یابید که چگونه اشتباهاتی که در موقعیت‌های خوب انجام می‌دهید، فردای بد زندگی‌تان را می‌سازند و باعث عدم پیشرفت شما می‌شوند.

دکتر اسپنسر جانسون از بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین نویسنده‌های جهان در حوزه‌ی روانشناسی است. میلیون‌ها نفر از خوانندگان کتاب‌های او توانسته‌اند به سادگی با اعتماد به خود در شغل و زندگی به موفقیت و کامیابی دست پیدا کنند.

در بخشی از کتاب صوتی قله‌ها و دره‌ها می‌شنویم:

«به‌راستی در چنین دنیایی چه تفاوتی است بین انسان‌ها. اگر مسائل و مشکلات در کار و زندگی برای هرکسی پیش می‌آید و حتی به مصداق هر که بامش بیش برفش بیش‌تر، انسان‌های موفق و ثروتمند بیش‌تر در معرض چالش‌ها و مسائل هستند، پس در ارتباط با کیفیت زندگی انسان‌ها تفاوت‌ها در کجاست؟ به اعتقاد من انسان‌های موفق، ثروتمند، دانشمند و پیشرو، گوهری در وجودشان دارند که انسان‌های ناکام ندارند. آن گوهر شخصیت است، اعتماد‌به‌نفس است، نگاه عاشقانه و امیدوارانه است، روحیه‌ی بسیار خوب و مثبت است. عشق و ایمان و معنویت است و خلاصه طرز نگرش و برخورد با مسائل و مشکلات کار و زندگی است. من معتقدم که این مسائل و مشکلات نیستند که بزرگ و یا کوچک‌اند بلکه این انسان‌ها هستند که بزرگ و یا کوچک‌اند. گاهی گفته می‌شود که در دنیای بیرون انسان‌ها مشکلی وجود ندارد. این انسان‌های ناکام هستند که در ذهن خود همه چیز را مشکل می‌بینند و احساس ناتوانی ‌می‌کنند. اگر این اصل را به عنوان یک پدیده‌ی نسبی بپذیریم در آن صورت قله‌ها و دره‌ها در زندگی انسان‌ها معنای دیگری پیدا می‌کند و به نظر می‌رسد در بسیاری از مواقع قله‌ها و دره‌ها در ذهن آدمیان شکل می‌گیرند و در دنیای واقعیت‌ها مصداق پیدا می‌کنند».

فهرست مطالب

۵۵ دقیقه
بخش اول
۶۰ دقیقه
بخش دوم
 ۱ ساعت و ۵۴ دقیقه، ۱۳۲ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

راهنمای دانلود کتاب صوتی قله‌ها و دره‌ها

برای دانلود کتاب صوتی قله‌ها و دره‌ها و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  قله‌ها و دره‌ها
mrym rezaei
۱۳۹۸/۲/۵
کتاب جالبیه 👏🏻👏🏻☄
Mohammadamin Abedi
۱۳۹۸/۲/۲
نویسنده کتاب چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)